Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Tayland’ın Mucizevi Adaları

Ankara’da Mutlaka Görmeniz Gereken 12 Müze

İnterrail bilet çeşitleri nelerdir

Backpacking - Interrail 14 Aralık 2015
956 views

İnterrail uygulamalarında en çok merak edilen konulardan birisi biletlerdir. Hangi sınıf bilet olduğu, hangi bölgelerde geçerli olduğu, gezi için hangi biletin satın alınması gibi konular, her insanın aklını karıştıracak cinsten olabiliyor. Bunun için sizlere işin özünü kavrayacağınız küçük bir rehber hazırlamaya karar verdik. Avrupa bölgelerini trenle gezmenizi sağlayacak olan interrail biletleri, tür dolayısıyla iki farklı kategoriye ayrılır.

Birincisi tek ülke bileti olarak yorumlanan Country Pass, diğeri ise kıta bileti olarak geçen Global Pass olarak yorumlanır. Gelelim detaylarına;

INTERRAİL ONE COUNTRY PASS

İnterrail biletleri, 27 ülkede geçerlidir. One, yani bir bilet anlamını taşıyan bu sistem 1 ay içinde kullanım süresi sınıflandırılır. Bu sınıflandırmalara dikkat çekecek olursak, 1 ay içinde 3 gün geçerli, 1 ay içinde 4 gün geçerli, 1 ay içinde 6 gün geçerli, 1 ay içinde 8 gün geçerli diye sıralayabiliriz.

INTERRAİL GLOBAL PASS

Kıta bileti olarak bilinen bu kategoride ise alınacak bilet, 34 ülkeyi gezmenize yarayacaktır.

İnterrail Flexi Global Pass

Belirli bir geçerlilik süresi içinde, kullanım gün sınırı olan biletlerdir. Geçerliliği başlangıç tarihinden itibaren belirlenen dönem içinde başlar ve biter. Kullanım hakkı bu süre içinde istenildiği ölçüde günlere yayılabilir. Gün yerel saatle 00:00’da başlar, yerel saatle 23:59’da biter.

10 günlük geçerlilik süresi içerisinde 5 gün kullanılabilir, 22 günlük geçerlilik süresi içerisinde 10 gün kullanılabilir.

İnterrail Continuous Global Pass

Başlangıç tarihinden itibaren geçerlilik süresince hiçbir limit olmaksızın kullanılır. Son takvim günü 00:00’da biter.

15 günlük sınırsız, 22 günlük sınırsız 1 aylık sınırsız şeklinde kategorilenmiştir.

İnterrail Biletinin Değiştirilmesi ve Sürenin Uzatılması

Bilet tarihi değiştirilemez.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir