Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Tayland’ın Mucizevi Adaları

Ankara’da Mutlaka Görmeniz Gereken 12 Müze

Hostel rezervasyon siteleri;

Hostel 13 Aralık 2015
839 views

Hosteller, basit ama uygun fiyatlı konaklama imkanı sunarlar. Bir çok faydası bulunan bu sistemler, her şey dahil sistemler yerine yalnızca konaklayabileceğiniz yatakları sizlere alternatif olarak sunar. Bu sebeple gezdiğiniz şehirde yerel kültürün ve halkın tercihlerini daha iyi anlamanızı, daha fazla halkla iç içe olmanıza olanak sağlayacaktır. Bir yerden bir yere giderken uygun fiyatlı konaklama imkanlarından yararlanabileceğiniz veya bu hususlarda bilgi alabileceğiniz bazı servis sağlayıcılar, aradığınızı bulmanızda yardımcı olacaktır. Maddeler halinde sıralayacak olursak; 3 farklı servis sağlayıcının sunmuş olduğu hizmetleri göz önüne alabiliriz.

Hostelbookers:

Hostelbookers, ücretsiz olarak rezervasyon yapan hostel arama sistemidir. Vize işlemleri için de gerekli bilgileri size sunar. Bölgesel olarak arama yapabileceğiniz gibi, şehirlerde de detaylandırabilmeniz mümkün. Dünya üzerinde ki en iyi hostel arama sistemi olarak nitelendirilir. Nitekim bu özelliğini iyi de kullanan bir yapıya sahiptir.

Olelcenneti

Yıllardır güvenli hizmet sunan servislerden birisi de Hostelworld sitesidir. Yılların vermiş olduğu tecrübeyle en bilindik ve güvenilir siteler arasında başı çeker. Otel yorumları ile yarış içinde olması sebebiyle uygun fiyatlara konaklama imkanını sizlere sunar.

Booking:

Dünya üzerinde ki en büyük otel rezervasyon sitelerinden bir tanesidir. Ana işi otelcilik olmasına rağmen hostel tarzı hizmet veren işletmeleri de bulabilmeniz mümkün. Aynı anda bir çok alternatifi sıralayabilmek için en uygun platformlardan birisidir.

Ön Ödeme (Rezervasyon bedeli): 

Birçok site rezervasyon sırasında ön ödeme alır. Aslında bu oran (%5, 10, 15) genelde kendi komisyon bedelleridir. Sonradan hostelle herhangi bir muhasebe işine girmemek için bunu başta sizden tahsil ederler. Rezervasyon iptali sırasında bu bedelin iade edilip edilmediğine (genelde edilmez) ve bunu aslında ücretsiz yapan siteler olduğuna da dikkat edin.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hostel Rezervasyonu nasıl yapılır?

Hostel Rezervasyonu nasıl yapılır?

13 Aralık 2015
1.332 views
Hostel nedir?

Hostel nedir?

13 Aralık 2015
1.372 views
Bunlar da var!
Ayvalık Mutfağı

Ayvalık Mutfağı

1 Haziran 2017
91 views
Aspen, Colorado Kayak Merkezi

Aspen, Colorado Kayak Merkezi

7 Aralık 2015
1.881 views
Rize’de gezilecek 4 harika yer

Rize’de gezilecek 4 harika yer

2 Şubat 2017
214 views
Tanrının dünyaya armağanı; Kızkumu

Tanrının dünyaya armağanı; Kızkumu

16 Kasım 2015
1.655 views
Ege’nin incisi Didim

Ege’nin incisi Didim

2 Kasım 2015
528 views
Amazon Adası ve Amazon Köyü, Samsun

Amazon Adası ve Amazon Köyü, Samsun

5 Haziran 2017
104 views