Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Hostel seçiminde değerlendirme kriterleri

Hostel 13 Aralık 2015
775 views

Dünyanın en ekonomik konaklama imkanlarını sunan hosteller, özellikle yurt dışında harika tasarruflar sağlayabiliyor. Hosteller, uygun fiyatlarının yanı sıra sunmuş olduğu hizmetlerle de adından söz ettiriyor. Peki hostel seçiminde değerlendirme kriterleri nelerdir? Hangi öncelikleri göz önünde bulundurmak sizin için ideal yaklaşım olacaktır? Bir hostel için rezervasyon işlemi yaptığınız da tercihinizi belirleyecek bazı kriterleri sizler için belirledik;

Çarşaf, yastık kılıfı, havlu:

Otellerde yastık kılıfı, havlu gibi değişimler olsa da bu durum hosteller için geçerli değildir. Eğer değişim istiyorsanız 50 cent ile 2 Euro arasında bir parayı ödemeyi göze almanız gerekiyor. Ücretsiz olmayan bu uygulamalardan faydalanmak için küçük meblağlar vermeyi göze almalısınız.

Duş, tuvalet:

Çoğu hostelde tuvaletler ve duşlar ortak kullanıma yönelik ayarlanmıştır. Eğer bu konuda dikkat edecekseniz bu hususu gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Jetonla veya madeni para ile çalışan duşlar, rezervasyon yaparken dikkat etmeniz gereken hususların başında yer alacaktır.

Kahvaltı:

Bazı hosteller kahvaltı imkanını sunmaktadır. Bu kahvaltılar genellikle vasat ölçeklidir. Ama yine de bu imkandan yararlanmayı istiyorsanız bu kriteri göz önünde tutabilirsiniz.

Mutfak:

Mutfak, bir çok hostelde yer alır. Yemeğini kendi yapmak isteyenler için ideal tercihtir. Burada dikkat edeceğiniz husus hostelin fırın vb. ne gibi koşullara sahip olduğunu incelemek olacaktır.

Emanet kasası:

Bazı değerli evrakları saklamak için bunlar işe yarayan yerlerdir. Ücretli sunulup sunulmadığını rezervasyon sırasında görebilirsiniz. (Genelde ücretli olur)

Wi-fi:

Hemen hemen her yerde bulunmasına rağmen pek çoğu çeşitli arızalar sebebiyle çalışmaz. Gideceğiniz lokasyona göre bir hat alıp 3g gibi özellikleri kullanmanız daha avantajlı olabilir. İnternet kafeler de başka tercih noktalarından birisi olacaktır.

Bavul odası:

İlk gün check in öncesi, çıkıştaki günde de check out sonrası yarım gün şehri bavulsuz yaşamak için çok önemlidir. Bunun olup olmadığına bakmak gerekir. Yeni yerler bu uygulamayı ücretlendirmeye başladılar. Rica etmeniz artı bir davranış olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hostel Rezervasyonu nasıl yapılır?

Hostel Rezervasyonu nasıl yapılır?

13 Aralık 2015
1.412 views
Hostel nedir?

Hostel nedir?

13 Aralık 2015
1.469 views
Bunlar da var!
Asya seyahatinde dikkat edilecek hususlar;

Asya seyahatinde dikkat edilecek hususlar;

11 Aralık 2015
576 views
Beyrut Gezi Rehberi

Beyrut Gezi Rehberi

29 Kasım 2015
1.500 views
Arnavutluk Gezi Rehberi 2. Bölüm Tiran;

Arnavutluk Gezi Rehberi 2. Bölüm Tiran;

17 Kasım 2015
1.818 views
Taç Mahal’i Anlamak; Agra Gezi Rehberi

Taç Mahal’i Anlamak; Agra Gezi Rehberi

3 Aralık 2015
1.008 views