Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Yurt dışında ki rehberiniz; Hostel Çalışanları

Hostel 13 Aralık 2015
789 views

Hostel çalışanları, yurt dışı gezinizde hayli işinize yarayacak bilgiler verebilir. Bu sebeple onlarla iyi bir iletişim kurmak, harika bir deneyim yaşamanıza olanak tanıyacaktır. Yurt dışı seyahatlerde karşılaşabileceğiniz üç farklı hostel çalışanı bulunur. Bu insanlar aynı zaman da sizin rehberiniz olacağından, doğru iletişim kurmak son derece önemli olacaktır.

İşletme sahipleri:

Hostel, onlar için iştir. Bu sebeple genel anlamda soğuk bir tavırla karşılaşabilirsiniz. Bu durum moralinizi bozmasın, genel olarak iyi olmalarına rağmen ilk düşündükleri iş olacaktır.

İşletme çalışanları:

Hostellerde tam zamanlı çalışanlar olarak karşınıza çıkar. Bu insanlarla iletişim kurmak son derece zordur çünkü dil bilmezler. Bir ihtiyacınız olması halinde size yardım edeceklerdir. Bununla birlikte rezervasyon görevlileri, en çok işinize yarayacak çalışan kategorisinde yer alır. Turizm danışma bürosu gibi konakladığınız şehirde en güzel mekanlardan, gezip görebileceğiniz en hoş yerlere kadar bir çok bilgiyi rezervasyon görevlilerinden alabilirsiniz. Unutmamanız gereken unsur ise yoğunluk haricinde saatlerde iletişim kurmanız olacaktır.

Part-time Çalışanlar:

Bu kategoriye giren çalışanlar aslında sizin en çok ihtiyacınız olan bilgiyi size iletecek kişilerdir. Kısmen gittiğiniz bölgede çeşitli sebeplerden ötürü uzun zaman kalmış ve işlerini tamamlamaya çalışan kişiler olarak dikkat çeker. Bu kişiler, şehirde olan biteni, gezilecek yerleri, yemek yenilecek alanları ve ihtiyacınız olan tüm bilgileri önceden deneyimlemiştir. Bu sebeple hem güzel arkadaşlık kurabileceğiniz hem de eşsiz deneyimlerden faydalanabileceğiniz tiplerdir. Genellikle geceleri karşılaşabileceğiniz bu insanları yemekhanede vs gibi de görmek gerekebilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hostel rezervasyon siteleri;

Hostel rezervasyon siteleri;

13 Aralık 2015
934 views
Hostel Rezervasyonu nasıl yapılır?

Hostel Rezervasyonu nasıl yapılır?

13 Aralık 2015
1.412 views
Hostel nedir?

Hostel nedir?

13 Aralık 2015
1.469 views