Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Zigana’nın keyfini kayak yaparak çıkarın

Kayak Merkezleri 10 Aralık 2015
1.746 views

Zigana, her dönem bilindik bir bölge olmasına rağmen son zamanlarda kayak turizmine hizmet amacıyla kurulmuş tesislerle adından söz ettirir. Türkiye’nin en güzel bölgelerinden birisi olan Zigana’da, kayak yaparak mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz.

Türkiye’de son dönemde artan turizm potansiyelinde alternatif olarak kayak merkezleri de gün yüzüne çıkmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de Zigana Kayak merkezi. Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan ve Gümüşhane sınırları içerisinde bulunan Zigana Kayak Merkezi, büyük bir bölümünün ormanlık alanla kaplı olduğu enfes bir manzarayla hizmet sunmaktadır. Bin 900 metre ve 2 bin 500 metrelik alanlarda kayak yapmanıza elverişli olan bu tesis, Aralık ayında başlayıp Nisan ayına kadar süren uzun bir sezonu sizlere sunar. Kar kalınlığının sezon boyunca ortalama bir metrenin üzerinde olduğu Zigana Kayak Merkezi’nde yayla turizmi de önemli gelir kaynakları arasında gösteriliyor.

Bölgede konaklama için tesis bulmanız mümkün. Kayak merkezinde Zigara Gümüşkayak Yaylakent tesisleri günü birlik ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir. Tesisin her odasında televizyon, ısıtma sistemi, banyo ve sıcak suyu mevcuttur. Gündüz kayak keyfi yapabileceğiniz gibi akşamları da canlı müzik eğlencelerine katılabilirsiniz. Doğu Karadeniz’in eşsiz havası ve inanılmaz manzarasını tüm dağ, yayla ve kış sporcularına sunan Zigana Kayak Merkezi, hemen yanı başında bulunan çam ormanlarıyla önemli trekking alanlarının başında kendine yer bulur. Ormanlık alanın içinde ise mükemmel güzelliyle sizi karşılayan Limni Gölü, ayrıcalıklı bir tur güzergahını oluşturacaktır.

Zigana kayak merkezinde iki farklı pist yer almaktadır. Amatör ve profesyonel sporlara hizmet veren bu merkez, 800 ve bin 500 metre uzunluğunda iki farklı piste sahiptir. Bölgede kayak öğrenebilmek için hocalardan ders imkanını bulabilir ve yararlanabilirsiniz. Zigana Kayak Merkezi Zigana geçidine 3, Trabzon Havaalanı’na 60 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Zigana Kayak Merkezi’ni tercih edecekseniz eğer ulaşım şansınız varsa mutlaka görmeniz gereken birçok yer sizi bekliyor olacak. Yazıda da belirtilen “Limni Gölü”  orman içindeki göl manzarasıyla herkesi büyülüyor. 25 km uzaklıktaki “Karaca Mağarası” da görülmesi gereken yerlerden. Alanya’daki Damlataş Mağarası’nı andırıyor. “Tomara Şelalesi”, “Santa Harabeleri” ve “İmera Manastırı” görülmesi gereken diğer yerler arasında.

Kış döneminde harika bir deneyim yaşamak istiyor ve farklı bir turizm alternatifi denemeyi amaçlıyorsanız Zigana kayak merkezi sizin için en ideal noktalardan birisi olacaktır. Henüz kitle turizminin ulaşmadığı bu kayak merkezinde sessiz, sakin ve bir o kadar da huzurlu tatil uygulamasına imza atabilmeniz mümkün.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Vail, Colorado Kayak Merkezi

Vail, Colorado Kayak Merkezi

10 Aralık 2015
1.567 views
Türkiye’nin turizmde ki yüzü; Uludağ

Türkiye’nin turizmde ki yüzü; Uludağ

10 Aralık 2015
1.369 views
Stowe, Vermont Kayak merkezi

Stowe, Vermont Kayak merkezi

10 Aralık 2015
1.108 views
Mont-Tremblant, Quebec Kayak Merkezi

Mont-Tremblant, Quebec Kayak Merkezi

9 Aralık 2015
1.298 views
Kitzbuhel Kayak Merkezi

Kitzbuhel Kayak Merkezi

9 Aralık 2015
1.128 views
Son dönemin gözdesi; Kartalkaya

Son dönemin gözdesi; Kartalkaya

9 Aralık 2015
1.460 views
Kış tatilinin yeni gözdesi; Ilgaz dağı

Kış tatilinin yeni gözdesi; Ilgaz dağı

8 Aralık 2015
1.229 views