İstanbul’da Denize Girebileceğiniz 10 Yer

Dünyanın Tırmanışı En Tehlikeli Tepeleri

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Ulaşım Kartlarıyla Uygun Bütçeli Seyahat Edilecek 4 Şehir

Seyahat Tavsiyeleri 16 Mayıs 2017
108 views

Yolculukların en tatsız bölümü şüphesiz yolculuk için harcanan paralar oluyor. Özellikle şahsi aracı olmayan kişiler için ulaşım giderleri bir hayli kabarık olabiliyor. Haliyle insanlar da ulaşım giderlerini en aza indirmenin yollarını arıyor. 

Eğer siz de ulaşım giderlerinizi en aza indirmenin yollarını arıyorsanız bu yazımız tam size göre olabilir. Gittiğiniz şehirlerde toplu taşıma kullanarak gezmek masraflarınızı azaltmak için çok isabetli bir yol olabilir. Son yıllarda özellikle şehirlerin yerel yönetimlerinin gayretiyle uygulamaya geçirilen kartlı toplu taşıma sistemleri sayesinde artık şehir içi ulaşım çok daha uyguna gelebiliyor. Sizler için en çok ziyaret edilen şehirlerin toplu taşıma sistemlerini araştırdık.

Ulaşım Kartlarıyla Uygun Bütçeli Seyahat Edilecek 4 Şehir

1.İzmirim Kart, İzmir

İzmirim Kart

İzmir’de yürütülen ulaşım projesiyle şehirdeki ulaşım imkanlarını en ucuz maliyetle karşılamanızı sağlayam İzmirim Kart ile hem ucuza ulaşım imkanına sahip olabiliyorsunuz hem de 90 dakika içinde gerçekleştirdiğiniz aktarmalarda ek ücret ödemiyorsunuz. Böylece şehir içi ulaşım harcamalarınız minimuma düşmüş oluyor. Size de İzmir’in tadını doyasıya çıkarmak kalıyor. Ancak B, D, F ve G tariflerinde aktarma geçerli olmadığı için ücret tarifelerini incelemenizi tavsiye ederiz.

2.İstanbulkart, İstanbul

İstanbulkart

Ülkemizin en kalabalık nüfusuna sahip olmasının yanı sıra en gelişmiş ulaşım ağlarına sahip olan şehri İstanbul, genellikle pahalı bir şehir olmasıyla bilinir. İstanbul’da ucuza yapılabilecek etkinlikler arasında ulaşımı da sayabiliriz. Eğer İstanbul’da toplu taşıma ile bir gezi planlıyorsanız İstanbulkart sizin için tam bir kurtarıcı olacaktır. bu kartla metrobüste kısa mesafe gittiğiniz takdirde ödediğiniz ücretin bir kısmını geri alma hakkına sahip olabiliyorsunuz. Aynı zamanda belli bir süre içinde farklı bir ulaşım aracıyla yapacağınız aktarmalarda çok uygun aktarma tariflerinden faydalanarak ulaşım giderlerinizi en aza indirme şansına sahipsiniz. Bunun yanı sıra İstanbulkartı Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen birçok yerde para kartı yerine kullanarak nakit kullanma zahmetinden de kurtulabiliyorsunuz.

3.Ankarakart, Ankara

Ankarakart

EGO’ya bağlı bütün toplu taşıma araçlarında kullanabileceğini Ankarakart ile Ankara içi ulaşımınızı hem çok uyguna hem de çok pratik bir şekilde gerçekleştirmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Ankara’da uzun süre kalmayı planlıyorsanız kişisel Ankarakart başvurusunda bulunarak ulaşım giderlerini en uygun seviyeye indirebilirsiniz. Eğer şehirde fazla bir süre geçirme planınız yoksa kullan-at kartları tercih edebilirsiniz.

4.Balkart, Balıkesir

Balkart

2 Ağustos 2016 tarihinden şehirde başlanan Balkart uygulaması ile Balıkesir’de ulaşımın şekli tamamen değişti. Artık şehirde toplu taşımadan faydalanabilmek için bu karta sahip olunması gerekiyor. Balkart ile çok daha uygun fiyatlara para alışverişiyle uğraşma zahmetine katlanmadan pratik bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kış tatilinin yeni gözdesi; Ilgaz dağı

Kış tatilinin yeni gözdesi; Ilgaz dağı

8 Aralık 2015
1.148 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
185 views
Sümela Manastırı, Trabzon

Sümela Manastırı, Trabzon

16 Haziran 2017
62 views
Sedir Adası, Muğla

Sedir Adası, Muğla

30 Haziran 2017
107 views
Faralya’da Bir Bal-ayısı

Faralya’da Bir Bal-ayısı

16 Nisan 2017
234 views
Hindistan Vizesi nasıl alınır?

Hindistan Vizesi nasıl alınır?

12 Aralık 2015
730 views
San Sebastian Gezi Rehberi

San Sebastian Gezi Rehberi

28 Kasım 2015
979 views
Tokat’ta gezilebilecek harika yerler

Tokat’ta gezilebilecek harika yerler

15 Şubat 2017
281 views
Türkiye’deki En Meşhur 3 Cadde

Türkiye’deki En Meşhur 3 Cadde

4 Ocak 2017
263 views