Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Tayland’ın Mucizevi Adaları

Ankara’da Mutlaka Görmeniz Gereken 12 Müze

Anadolu’da Görmeniz Gereken 5 Şehir

TURKİYE 20 Aralık 2016
294 views

Binlerce yıllık geçmiş, onlarca medeniyet ve yüzbinlerce etnik köken… Tüm bu saydıklarımızın geçmiş dönemde yaşadıkları topraklar Anadolu’dur. Anadolu, binlerce yıl ötesinde; Asya, Avrupa ve Afrika üçgeninin geçiş güzergahı olarak namını duyurmayı başarmış bölgedir…

Seyahatinizin amacını biraz daha değiştirerek, binlerce yıl ötesine doğru yolculuk yapmanızı öneriyoruz. Anadolu topraklarında, geçmiş medeniyetlerin izini taşıyan şehirleri gezdiğinizde, adeta zamana yolculuk yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Biletbayi.com farkıyla uçak bileti veya otobüs bileti seçeneklerinden yararlanarak sizlere sunacağımız şu 5 şehri görmenizi öneriyoruz.

Anadolu’da Görmeniz Gereken 5 Şehir

  1. Kars

Anadolu’nun bağrında, Kafkaslara açılan kapı görevi gören Kars, Doğu Anadolu bölgesinin uç noktasında yer alır. Binlerce yıllık bir geçmişe tanıklık eden kent, günümüze taşıdığı izleriyle misafirlerine “hoş geldin” diyor. Gezi rotamızın bu ilk durağı, Anadolu’da görmeniz gereken 5 şehirden biridir.

Kars

  1. Şanlıurfa

Şanlıurfa, Anadolu topraklarının en eski medeniyetlerine tanıklık etmiş kentlerinden biridir. Binlerce yıl öncesine dayanan geçmişi, şehirden gelip geçen kavimler ve bu kavimlere ait izler, hâlâ kentin bazı yerlerinde kendini gösteriyor. Balıklı Göl, Göbekli Tepe, Nebi Eyüp Camii ve daha kentin farklı noktalarında farklı antik değerler. Tüm bunlar, Şanlıurfa’yı görmek için geçerli nedenler iken bir de bu toprakların bereketinden de söz etmek gerekiyor. Urfa, bereketli topraklarıyla da geçmişten günümüze adını duyuran Mezopotamya topraklarının kuzeyinde bir kenttir.

Şanlıurfa

  1. Konya

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya, şehir yapılanması ve geçmişi ile dünya turizminin merkezine oturmuş bir kenttir. “Mevlana’nın Şehri” olarak da anılan bu diyarın geçmişi, 9 bin yıllık bir zamana kadar ulaşıyor. Çumra ilçesinde yer alan “Çatalhöyük” Neolitik ve Kalkolitik Çağ izlerini misafirlerine sunuyor. Kentin geçmişi, kültürel değerleri ve yöresel yaşamı, incelemeye değer özelliklere sahiptir. Etli ekmek ile ünlenen Konya’nın kendine has diğer yemeklerinin tadına bakmanızı öneririz.

Konya

  1. Bursa

Tarihin kalbine tanıklık eden Bursa, özellikle de Osmanlı döneminin en önemli kentidir. Uzun süre Osmanlı’ya başkentlik yapan Bursa, halk arasında “Yeşil Bursa” olarak anılır. Doğrusu gezip gördüğünüzde bu ismin neden verildiğini çok daha iyi anlayacaksınız. Yazları farklı güzelliklere, kışları ayrı güzelliklere sahne olan Bursa’da yer alan “Uludağ Kayak Merkezi” dünya turizmi açısından önemli bir yere sahiptir. Ayrıca kentte görülmesi gereken muhteşem doğal güzelliklerin de ziyaretinizde sizi beklediğini söylemek istiyoruz. Hazır kente gelmişken; kestane şekeri, İskender, mevsiminde iseniz şeftalisini yemeden dönmeyin.

Bursa

  1. Nevşehir

Yerli ve yabancı turizm dünyasında önemli bir noktaya sahip olan Nevşehir, Anadolu topraklarında görmeniz gereken 5 yerden biridir. Nevşehir, Kayseri ve Aksaray üçgeni arasında konuşlanana Peribacaları, turizm dünyasının en çok ziyaret ettikleri noktalardır. İlginç yeryüzü şekilleri, yeraltı mağara ve kiliseleri ile ünlü olan Kapadokya’da balon turu yapmak da farklı bir keyif sunmaktadır.

Nevşehir

Anadolu’da görülmesi gereken 5 yerin her biri tarihin farklı dönemlerine, farklı medeniyetlere tanıklık etmektedirler. Ayrı ayrı ziyaret ettiğinizde, zaman içinde yolculuk yapmanın ve tatilinizi değerlendirmenin farklı bir boyutuna tanıklık edeceksiniz. Tüm kentlere en ucuz uçak bileti kampanyalarını takip edebileceğiniz www.biletbayi.com web sitesini ziyaret ederek, gideceğiniz yöne doğru bilet rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

14 Haziran 2017
95 views
Kıbrıs Kanyonu, Kaş

Kıbrıs Kanyonu, Kaş

13 Haziran 2017
111 views
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü, Adana

13 Haziran 2017
147 views
Atatürk Arboretumu, İstanbul

Atatürk Arboretumu, İstanbul

12 Haziran 2017
83 views
Kızkalesi, Mersin

Kızkalesi, Mersin

12 Haziran 2017
84 views
Gölyazı Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Gölyazı Köyü’ne Nasıl Gidilir?

11 Haziran 2017
76 views
Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

11 Haziran 2017
78 views
Kozak Yaylası, Ayvalık

Kozak Yaylası, Ayvalık

10 Haziran 2017
73 views
Ayvacık, Samsun

Ayvacık, Samsun

10 Haziran 2017
87 views
Kaş’ta Görmeniz Gereken 10 Yer

Kaş’ta Görmeniz Gereken 10 Yer

10 Haziran 2017
102 views
Bunlar da var!
Tarihi Taş Köprü, Silifke

Tarihi Taş Köprü, Silifke

27 Haziran 2017
50 views
İlham ve Asaletin şehri; Edinburgh

İlham ve Asaletin şehri; Edinburgh

23 Kasım 2015
827 views
Hostel nedir?

Hostel nedir?

13 Aralık 2015
1.372 views
Banff/ Louise Gölü, Alberta Kayak Merkezi

Banff/ Louise Gölü, Alberta Kayak Merkezi

7 Aralık 2015
1.337 views