Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Tüm Güzellikleriyle Antalya Plajları

Antalya 17 Haziran 2017
448 views

Antalya;deniziyle, incecik kumları ve altın sarısı sahilleriyle Türkiye’nin en güzel kıyılarına sahip olan yerlerden biri. Antalya’nın gidebileceğiniz en güzel plaj ve kıyılarını sizler için bir araya getirdik.Listemizin ilk sırasında;

Tekirova Kıyıları

Antalya’nın en güzel ve sakin kıyılarından biri Tekirova Kıyılarıdır. Burada denize girdiğinizde suyun güzelliğiyle kendinizi bulacak ve hayal ettiğiniz tatilin tadını çıkarabileceksiniz. Temiz ve sakin kıyılarıyla izler için güzel alternatiflerden.

Konyaaltı Plajı

Antalya’nın en popüler halk plajlarındandır. İçerisinde şezlong ve şemsiye kiralaması için para ödemeniz dışında başka bir ücrete tabii tutulmuyorsunuz. Temiz denizi, altın rengi kumsalları sayesinde dilediğiniz gibi yüzebilecek ve plajın tadını çıkarabileceksiniz.

Ay Işığı Plajı

Antalya Kemerde bulunan Ay Işığı plajı halk plajları arasındaki en güzel plajlardandır. İçerisinde marketler ve daha birçok u sporunu yapabileceğiniz ay ışığı plajı vazgeçilmez tercihlerinizden olacak. Antalya’dan kolay ulaşımı hızlıca varabileceğiniz plaj, görebileceğiniz en güzel sahillerden biri.

Phaselis Plajı

Antalya’nın batı kıyılarında olan Phaselis Plajı, siz ve çocuklarınız için en uygun plajlardan. Diğer plajlara göre daha sığ ve temiz olan plaj, çocuklarınız için daha güvenli bir yüzme ortamı oluşturmakta. Batı kıyılarında gidebileceğiniz en güzel plajlardan Phaselis’i ziyaret etmenizi öneririz.

Patara Kumsalı

İsmini yakınındaki Patara Antik Kenti’nden alan Patara Kumsalı, uzun ve geniş kumsalı ile olukça görkemlidir. Eski Türk filmlerindeki çöl sahnelerine ev sahipliği yapan kumsal, manzarası ve deniziyle turistler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. En güzel kumsallardan bir olan Patara kumsalı Antalya’da görmeniz gereken eşsiz noktalardan biri.

Adrasan Kıyıları

Antalya’dan 75 km uzaklıktaki Ardasan Kıyıları, doğanın ve yeşilin buluştuğu eşsiz bir yer. Kafanızı dinleyebileceğiniz en huzurlu ve sakın yerlerden olan Adrasan Kıyıları, el değmemiş doğal bir cennet. Birçok turist tarafından ziyaret edilen Adrasan kıyıları oldukça görkemli sahillere sahip. Burada yapacağınız tek şey güzel deniz, güneş ve temiz havanın tadını çıkartmak olacak.

Kleopatra Plajı

Antalya’nın en meşhur plajlarından olan Kleopatra Plajı, sarı kumlarıyla ünlü oldukça geniş bir plaj.2 km uzunluğundaki bu plajın adı, güzelliğiyle tanınan Kleopatra’nın bu kıyıdan denize girip, banyo yaptığı efsanesinden gelmiştir. Bu plajın bir diğer özelliği de denizin bu kısımda oldukça sığ olması ve çocukların güvenle yüzebilmesidir.

Olympos Plajı

Bölge halkı tarafından tercih edilen sakin ve huzurlu plajlardan biridir. Plajın olduğu yerde denize dökülen bir kaynak suyu çıkmaktadır bu yüzden sıcak suda yüzerken birden soğuk su akıntısını hissedebilirsiniz. Kolayca ulaşabileceğiniz koyda denizin mavisine ve kumların temizliğine hayran kalacaksınız.

Lara Plajı

Pürüzsüz kumları ve tertemiz deniziyle sizi kendisine hayran bırakacak bir plaj. Oldukça popüler plajlar arasında bulunan Lara plajı Antalya’da altın kumlarda uzanmak ve yosunsuz denizde yüzmek isteyenlerin ilk tercihi. Türkiye’nin en uzun kumsalı olan Lara Plajı’na kolaylıkla ulaşabilir ve günün tadını çıkarabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Kaş’ta Görmeniz Gereken 10 Yer

Kaş’ta Görmeniz Gereken 10 Yer

10 Haziran 2017
307 views
Antalya’da Gezilecek 10 Yer

Antalya’da Gezilecek 10 Yer

21 Mayıs 2017
203 views
Teleferikten Olympos

Teleferikten Olympos

24 Aralık 2016
318 views
Antalya’da Görülecek 4 Antik Kent

Antalya’da Görülecek 4 Antik Kent

10 Aralık 2016
329 views
Gizli Kalmışlığın Güzelliği Demre

Gizli Kalmışlığın Güzelliği Demre

9 Aralık 2016
822 views
Bunlar da var!
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
294 views
Hoşgörü Kenti Mardin

Hoşgörü Kenti Mardin

15 Aralık 2016
971 views
Oksijeniyle Meşhur Kaz Dağları

Oksijeniyle Meşhur Kaz Dağları

16 Aralık 2016
525 views
Küreselleşme ve Turizm Etkileşimi

Küreselleşme ve Turizm Etkileşimi

20 Mart 2017
263 views
Johannesburg’ta harika bir deneyim

Johannesburg’ta harika bir deneyim

18 Aralık 2015
1.194 views
Dindarların şehri; Bhaktapur

Dindarların şehri; Bhaktapur

3 Aralık 2015
610 views
Sakinliği Köyceğiz ile yaşayın

Sakinliği Köyceğiz ile yaşayın

17 Kasım 2015
713 views