Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Tayland’ın Mucizevi Adaları

Ankara’da Mutlaka Görmeniz Gereken 12 Müze

Teleferikten Olympos

Antalya 24 Aralık 2016
251 views

Dağların egemenliği, doğanın sakin duruşu ve denizin kudurmuş halini yükseklerden görmek için Antalya’nın Olympos Dağları’nı teleferikten kuşbakışı izlemeye ne dersiniz?

Her mevsim, her sezon Antalya’nın keşfedilmeye hazır olan Olympos Dağları, sırt çantalı üniversite öğrencileri veya genç gezginlerin uğrak noktası halindedir. Adrenalin tutkunları, doğaya hayranlık duyanların tercihi ve en güzeli de keşfedilmeyi bekleyen dağların ve denizin güzelliği için Olympos Dağları’na gelen turistler, keyifli zaman geçirmektedirler. Böylesine keyif veren bir gezide yer almak ve teleferikten Olympos güzelliklerini yakalamak için Antalya uçak bileti avantajlarını değerlendirebileceğiniz https://biletbayi.com web adresinden yerinizi ayırtın.

Olympos Teleferik

 ‘Sea to sky’ (denizden gökyüzüne) şeklinde tanıtılan Olympos Teleferik, turizm dünyasının en yakından tanıdığı gezi duraklarından biridir. Dağların haşmetli duruşu, denizin kuduran dalgaları ve bu ikiliye eşlik eden doğal güzellikler. Hepsini kuşbakışı izlemek için Beydağları Milli Parkı’nın içerisinde yer alan Olympos Teleferik, gökyüzünden doğal güzellikleri izlemek isteyenleri ağırlamaya yılın tüm zamanlarında devam ediyor.

Olympos Teleferik

El değmemiş doğal güzellikleri keşfetme olanağı sunan Olympos Teleferik ’in ilk durağından itibaren heyecan dolu dakikalar misafirlerini bekliyor. Beydağları Milli Parkı’nın alt tarafındaki ilk duraktan 80 kişilik bir kabin ile yolculuk başlıyor. Yukarıya doğru süzüldükçe doğal güzellikler arasında ağaçların yeşil görünümü ile denizin turkuaz mavisi misafirlerini karşılıyor. Misafirler bu harika atmosferi seyre dalarken mevsim ne olursa olsun dağın tepesindeki kar birikintilerini, ormanların yeşil giysilerini ve denizin mavi örtüsünü bir arada görme şansını elde ediyorlar.

Olympos Teleferik

Gökyüzüne çıkıldıkça çevrenin güzelliğini 360 dereceden görme şansı yakalayan misafirler, hayranlık uyandıran doğanın ihtişamına kapılıyorlar. Yerli ve yabancı turistlerin en sık değerlendirdikleri noktalardan biri olan teleferik, Side’den başlayarak Finike’ye kadar uzanıyor. Tüm bu doğal güzellikler arasında zaman geçirmek ise başka hiçbir şeye değiştirilmez.

Olympos Teleferik

4,350 metre hat uzunluğu ile dünyanın en uzun teleferiklerinden biri olan gösterilen Olympos Teleferik, farklı bir haz, değişik bir güzellik yakalamak isteyenler için cazip güzelliklerini sunuyor.

Olympos Teleferik

Olympos Teleferik’e Nasıl Gidilir?

Olympos Teleferik, Antalya’nın Kumluca ilçesi yolu üzerinde yer alıyor. Türkiye’nin her yerinden ulaşımın sağlanabildiği bu noktaya ulaşmak için en çok tercih edilen yöntem Antalya Havalimanı’ndan buraya gelmektir. Antalya uçak bileti alarak bu alternatifi değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda yakın çevreden gelenler için de alternatif olarak Antalya otobüs bileti yardımcı olacaktır. Özel araç kiralayarak veya şehir merkezinden hareket eden Kumluca ilçe minibüsleriyle Olympos Teleferik’e ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Kıbrıs Kanyonu, Kaş

Kıbrıs Kanyonu, Kaş

13 Haziran 2017
117 views
Kaş’ta Görmeniz Gereken 10 Yer

Kaş’ta Görmeniz Gereken 10 Yer

10 Haziran 2017
103 views
Antalya’da Gezilecek 10 Yer

Antalya’da Gezilecek 10 Yer

21 Mayıs 2017
96 views
Antalya’da Görülecek 4 Antik Kent

Antalya’da Görülecek 4 Antik Kent

10 Aralık 2016
260 views
Gizli Kalmışlığın Güzelliği Demre

Gizli Kalmışlığın Güzelliği Demre

9 Aralık 2016
649 views