Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Yol Kenarında Mavi Bir Mola: Seyrek Çakıl Plajı

Antalya 19 Aralık 2016
757 views

Antalya’nın Kaş ilçesi, turizm dünyasının en sık uğradığı noktalardan biridir. Gece hayatı, tarihi yerleri ve plajları ile ünlü olan ilçe, genelde kalabalık sahillere sahip olsa da kaçamak yapmak isteyenler için de alternatif sunuyor. Bunlardan biri de Seyrek Çakıl Plajı.

Seyrek Çakıl Plajı, meşhur Kaputaş Plajı’nın hemen karşısında yer alır. Ancak bu plajın komşusundan en büyük farkı, sessiz ve sakin olmasıdır. Yol kenarında daha çok seyir halinde olan misafirlerini ağırlayan plajda, bilindik yerler yani; tuvalet, bakkal veya büfe yok. Sadece bir duraklama noktası olarak kullanılabilecek hoş bir noktadır.

Kaputaş Plajı

Ege ile Akdeniz’in kesiştiği yer olarak kabul edilen Kaş’a giriş yaptıktan hemen sonra sahil yoluna sapılıp ulaşılıyor bu şirin plaja. Plaj, tüm bakirliğini korumayı başarmış, bir tek yapılanmanın olmadığı bir yerdir. Turkuaz mavisini sevenler için kaçırılmayacak fırsatlar sunan Seyrek Çakıl Plajı, kısa süreli konaklamak isteyenler için oldukça güzel bir yerdir. Biraz kendi halinde, rüzgarlı havalarda dalgalı olan ancak sakin havalarda rahatsız edici bir dalgası olmayan Seyrek Çakıl Plajı, yol kenarında mavi bir mola vermek için oldukça uygun.

Seyrek Çakıl Plajı

Kayalıklar arasında yürümeyi sevenler için hoş bir tablo sunan plaj, başında da dediğimiz gibi herhangi bir işletmeye sahip değil. Ancak burada uzun süre kalmak isteyenler de oluyor. Tabi bunu isteyenler, gelmeden önce yiyecek-içecek stoklarını hazırlayarak geliyorlar.

Seyrek Çakıl Plajı

Kaputaş Plajı, Seyrek Çakıl Plajı’nın komşusudur. Turistler, daha çok orayı tercih ederler. Bu da Seyrek Çakıl’ın sakin ve dingin olmasını sağlıyor. Bu plaja genelde civar köylüler veya huzurlu bir yer arayışı içinde olanlar tercih ediyor. Kalabalık ortamda denize girmek istemeyenler için gerçekten de ideal bir nokta olduğunu söylemek gerekiyor.

Seyrek Çakıl Plajı

Seyrek Çakıl Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kaş ilçesinin Gökçeören Köyü sınırlarında bulunan Seyrek Çakıl Plajı’na gelmek için 3 farklı alternatifi seçebilirsiniz. Dalaman Havalimanı, Antalya Havalimanı veya otobüs yolculuğu… Otobüs, Türkiye’nin dört bir yanından Antalya’ya geliyor. Uzak yerlerden gelmek isteyenler ise uçak yolculuğu yaparak buraya rahatlıkla ulaşabilirler. Yaz aylarında erken rezervasyon yaptırmak önemli tabi ki. Bu konuda siz değerli ziyaretçilerimize önerebileceğimiz adres biletbayi.com olacaktır. Yakın yolcular için Kaş otobüs bileti, uzak yolcular için ise kampanyalı bilet imkanları eşliğinde sunduğu Antalya uçak bileti ayrıcalıklarını değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Kaş Seyahatinde Gidilecek 3 Muhteşem Plaj - Seyahat Rehberi on 29 Aralık 2016

İlginizi Çekebilir
Kıbrıs Kanyonu, Kaş

Kıbrıs Kanyonu, Kaş

13 Haziran 2017
264 views
Kaş’ta Görmeniz Gereken 10 Yer

Kaş’ta Görmeniz Gereken 10 Yer

10 Haziran 2017
313 views
Antalya’da Gezilecek 10 Yer

Antalya’da Gezilecek 10 Yer

21 Mayıs 2017
204 views
Teleferikten Olympos

Teleferikten Olympos

24 Aralık 2016
319 views
Antalya’da Görülecek 4 Antik Kent

Antalya’da Görülecek 4 Antik Kent

10 Aralık 2016
330 views
Gizli Kalmışlığın Güzelliği Demre

Gizli Kalmışlığın Güzelliği Demre

9 Aralık 2016
826 views