Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Antalya’da Gezilecek 10 Yer

Antalya, TURKİYE 21 Mayıs 2017
215 views

Ülkemizin turizm cenneti şehirlerinin başında gelen Antalya, görülmesi gereken muhteşem yerleriyle ülkemizin ve Dünya’nın en özel şehirlerinden biri konumunda bulunuyor. Ziyaretçiler Antalya’nın muhteşem güzelliklerini keşfe çıkarak unutamayacakları bir tatil geçirme fırsatı yakalıyor.

Antalya, kış mevsiminde bile denize girilebilecek bir yer olması nedeniyle turistler tarafından hayli fazla ziyaret edilmektedir. Denizinin yanı sıra doğal ve tarihi güzellikleriyle de büyüleyen şehirlerde görülmesi gereken birçok önemli nokta bulunuyor. Sizler için Antalya’da görmeniz gereken 10 yeri listeledik.

Antalya’da Gezilecek 10 Yer

1.Antalya Müzesi

Antalya Müzesi

1922 yılında açılan Antalya Müzesi, şehrin en önemli müzelerinden biridir. Müzede, 14 sergi salonunda toplamda 5 bin eser sergilenmektedir. 30 bin kadar eser de sergilenmeden müzede muhafaza edilmektedir.

2.Güllük Dağı Milli Parkı

Güllük Dağı Milli Parkı

Antalya bölgesinin iklim ve bitki örtüsünü keşfetmek için muhteşem bir imkan sunan Güllük Dağı Milli Parkı, sınırları içerisinde bulunan Termessos Antik Kenti ile de tarih seven ziyaretçilerini sıklıkla arıyor. Eğer siz de Antalya için bir tatil planı içindeyseniz Güllük Dağı Milli Parkı’nı ve Termessos Antik Kentini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

3.Düden Şelalesi

Düden Şelalesi

Kepez ilçesindeki bu muhteşem doğa harikası ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. Yemyeşil bir doğa ve muhteşem bir manzara eşliğinde huzuru bulmak isterseniz bakacağınız yerin Düden Şelalesi olduğunu söyleyebiliriz.

4.Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon

Rafting için de oldukça uygun olan olan Köprülü Kanyon, Antalya’ya gelen doğa tutkunlarının mutlaka görmesi gereken yerlerin başında geliyor. Kanyon Isparta ili sınırlarından başlayarak Antalya’da denize dökülmektedir.

5.Side Antik Kenti

Side Antik Kenti

Doğa ve tarihin iç içe geçtiği bu etkileyici antik kentin geçmişinin M.Ö. 7. yüzyıla kadar dayandığı düşünülmektedir. Eğer tarih kokan yerler sizi kendisine çekiyorsa Side Antik Kenti mutlaka görülmesi gereken yerler listenizde mutlaka yerini almalı.

6.Adrasan Koyu

Adrasan Koyu

Antalya’nın gizli cennetlerinden Adrasan Koyu, denizin en güzel hallerini görmek ve kafa dinlemek isteyenler için en ideal yerlerden biri. Antalya merkeze 75 km. mesafede bulunan koyun adı Çavuşköyü olarak değiştirilmiştir. Yeşil ve mavinin en güzel birleşimlerinden biri olan bu muhteşem güzelliği mutlaka görmelisiniz.

7.Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi

Manavgat ilçesine 5 km. mesafede bulunan şelale, Manavgat Çayı’nın üzerinde bulunmaktadır. Adeta bir model edasıyla ziyaret edenlere muhteşem kareler çekme fırsatı sunan Manavgat Şelalesi her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

8.Kaleiçi

Kaleiçi

Tarihi evlerin bulunduğu sokaklarda keyifli bir yolculuğa ne dersiniz? Kaleiçi sokaklarında huzur bulurken harika fotoğraflar çekebilir, birbirinden eğlenceli dükkanlardan alışveriş yapma fırsatına sahip olabilirsiniz. Antalya’nın bu tarihi semtini görmenizi öneriyoruz.

9.Olympos Antik Kenti

Olympos Antik Kenti

Likya döneminden kalan Olympos Antik Kenti, ülkemizin en önemli antik şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bölgede Roma ve Bizans dönemine ait eserlere rastlanmaktadır. Şayet yolunuz Antalya’ya düşerse bu güzel antik kenti ziyaret etmeden şehirden ayrılmanızı önermiyoruz.

10.Karain Mağarası

Karain Mağarası

Karain Mağarası, Döşemealtı ilçesinde bulunmaktadır. Doğal oluşumlarla etkileyici bir görünüme sahip mağara ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Arkeolojik çalışmalar sonucunda mağarada bulunan tarihi eserler ise Antalya Müzesi’nde sergilenmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
143 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
116 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
123 views
Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

21 Haziran 2017
217 views
Tüm Güzellikleriyle Antalya Plajları

Tüm Güzellikleriyle Antalya Plajları

17 Haziran 2017
475 views
Alanya Kalesi, Alanya

Alanya Kalesi, Alanya

15 Haziran 2017
170 views
Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

14 Haziran 2017
281 views
Kıbrıs Kanyonu, Kaş

Kıbrıs Kanyonu, Kaş

13 Haziran 2017
280 views
Bunlar da var!
Angkor’un girişi Siem Reap

Angkor’un girişi Siem Reap

19 Aralık 2015
1.362 views
Osmaniye’de gezilecek yerler

Osmaniye’de gezilecek yerler

2 Şubat 2017
344 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
123 views
Doğunun incisi Şanlıurfa;

Doğunun incisi Şanlıurfa;

22 Aralık 2015
1.488 views
Alternatifli konaklama rehberi;

Alternatifli konaklama rehberi;

11 Aralık 2015
549 views
Bakir koyların merkezi; Dalaman

Bakir koyların merkezi; Dalaman

1 Kasım 2015
1.278 views
Donetsk Gezi Rehberi

Donetsk Gezi Rehberi

30 Kasım 2015
717 views