Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Ardahan Seyahatinde Görülecek 4 Etkileyici Yer

Ardahan 11 Ocak 2017
365 views

Doğu Anadolu bölgesinde, Karadeniz sınırlarında yer alan Ardahan, Kafkaslar üzerinde kurulmuş bir yerleşim yeridir. Tarihi M.Ö 680 yılına dayanan doğunun sessiz kenti Ardahan’da görülmesi gereken 4 etkileyici yeri gezerek, seyahatinizi keyifli hale getirebilirsiniz.

Ardahan gezisini daha etkili hale getirmek, kentin kültürel değerlerini daha yakından tanımak ve en güzeli de tatilinizden keyif almak için sizler için hazırladığımız Ardahan’ın en güzel 4 yeri konumuzu okuyun. Yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesini sağlayacak ayrıcalıklarıyla Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi biletbayi.com web adresinden uçak bileti veya otobüs bileti seçeneklerinden birini değerlendirerek seyahatte ayrıcalıklı olmanın farkını yaşayın.

Ardahan seyahatinde görülecek 4 etkileyici yer

  • Bülbülan Yaylası

Ardahan’ın doğal güzellikleri arasında göz kırpan Bülbülan Yaylası, Ardahan, Artvin, Göle ve Şavşat sınırları içerisinde yer alan cennetten bir parçadır. Ova tipinde bir yayla görünümüne sahip olan Bülbülan, yerli halkın mesire alanı olarak en çok tercih ettikleri noktadır. Yaz aylarında koyunların otlak yerine dönüşen yayla, muazzam manzarası ile sizleri karşılayacak.

Bülbülan Yaylası

  • Yalnızçam Yaylası

Kış sporları ve yaz şenlikleri için ideal bir nokta olan Yalnızçam Yaylası, Ardahan il merkezine 15 km. uzaklıkta yer alıyor. Burası, eşsiz güzellikleriyle birlikte misafirlerine hoş zaman geçirmeleri için farklı güzellikler sunuyor. Yeşilin her tonuna hakim bir noktada olması, seyahatinize renk katacaktır.

Yalnızçam Yaylası

  • Çıldır Gölü – Akçakale Adası

Aradığınız doğal güzellikleri yakalamak için yer arayışına son verdirecek Çıldır Gölü, Ardahan ilinin 45 km. kuzeydoğusunda yer alıyor. Çevresindeki sulak alanları ile muntazaman bir görünüme sahip olan göl çevresi 101 çeşit bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Bu özelliği ile ön plana çıkmasının yanı sıra diğer güzellikleriyle de büyüleyici bir atmosfere sahiplik ediyor.

Çıldır Gölü

  • Kura Nehri

Türkiye’nin sayılı güzellikleri arasında gösterilen Kura Nehri, Ardahan’dan Azerbaycan’a ulaşan bir nehirdir. Aras Irmağı ile birleşerek Hazar Denizi’ne dökülen Kura Nehri, Ardahan il sınırları içerisinde oluşturduğu mendereslerle harika bir görünüm sunuyor. Doğal güzelliğin zirvesine çıkmak isteyenlerin kesinlikle görmeleri gereken nadir yerlerden biridir.

Kura Nehri

Ardahan’a nasıl gidilir?

Doğu Anadolu bölgesinin sessiz ve sakin kenti olma özelliği ile ön plana çıkan Ardahan’a ulaşım için kullanabileceğiniz iki alternatif bulunmaktadır. Kars Harakani Havalimanı, kente en yakın havalimanıdır. Kars uçak bileti alarak havalimanından hareket eden Ardahan otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca karayolu ile seyahat etmek isteyenler Türkiye’nin dört bir yanından kente hareket eden Ardahan otobüsleri ile şehre ulaşabilirler. Ardahan otobüs bileti fiyatlarını inceleyebileceğiniz biletbayi.com’dan online bilet rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Amazonlar Diyarı Amasya

Amazonlar Diyarı Amasya

9 Ocak 2017
450 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
97 views
Johannesburg’ta harika bir deneyim

Johannesburg’ta harika bir deneyim

18 Aralık 2015
1.195 views
Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

13 Eylül 2017
25 views
Iğdır’da gezilecek harika yerler

Iğdır’da gezilecek harika yerler

24 Ocak 2017
1.177 views
Ege’nin incisi Akçay

Ege’nin incisi Akçay

23 Ekim 2015
1.878 views
Nepal’de gezilecek yerler

Nepal’de gezilecek yerler

4 Aralık 2015
1.760 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
108 views