Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Doğanın En Güzel Hali Artvin

Artvin 11 Ocak 2017
776 views

Karadeniz bölgesinin en güzel halini anlatan nokta Artvin’dir. Artvin, Gürcistan sınırında yeşili maviyle buluşturan, tarihi ile hayranlık uyandıran antik bir kenttir aynı zamanda.

Binlerce yıllık geçmişi, yeşilin her tonu, mavinin her değişiminin bulunduğu Artvin, kültürel değerleriyle ön plana çıkan harika bir yerleşim yeridir. Her anlamda görülmeyi hak eden Artvin, görülmesi gereken harika değerlere sahiptir. Tarihi MÖ 10,000’lerde başlayan Artvin, kozmopolit kültürü ile de kendinden söz ettiren bir şehirdir. Karadeniz ile Kafkas kültürünü bir arada barındırması, doğanın en güzel halini misafirlerine sunması, şehre gelenlere farklı bir hava sunmaktadır.

Artvin

Adrenalin tutkunları için büyüleyici bir atmosfer sunan Doğu Karadeniz’de Arhavi’de yer alan Mençuna Şelalesi, bölgenin en güzel ve en görkemli noktalarından biridir. Doğrusu adrenalin için en güzel noktalardan biri olduğunu belirtmek gerekiyor. Cehennem Deresi Kanyonu, ulaşılması zor bir parkurdur. Ancak doğa yürüyüşünü sevenler için de kesinlikle önerilebilecek en güzel noktalardan biridir. Bakir ormanları ile Türkiye’nin gözde bir durağı konumunda olan Maçahel, Artvin’in en özel bakir ormanlarına sahip bir yerdir. Gezilesi bitki familyası ile büyüleyici bir güzellik sunan orman, doğa gezisi yapmak isteyenler için müthiş bir yerdir.

Artvin

Camili Havzası, Artvin’in doğal güzelliklerinden en güzelidir. Burada hem düzenlenen bal festivali hem de kendine has güzellikleri hayranlık uyandıracak türdendir. Anıt ağaçları, kırmızı pullu alabalıkların aktığı deresi, Kafkas arılarıyla üretilen Maçahel Balı ve flora zenginliği ile davetlilerini en iyi şekilde karşılayan özelliklerinden birkaçıdır.

Artvin

Doğu Karadeniz’in en güzel noktalarını bir arada buluşturan Artvin, trekking yapmak isteyenleri de davet ediyor. Kaçkarlarda trekking yapmak isteyenler için uygun alanların bulunmasının yanı sıra Çoruh’ta akarsuda su sporlarına katılmak, yaylalarında huzur ve sessizliği bir arada yakalamak gibi pek çok yönü ile hayran kalacağınız bir yerdir Artvin. Karadeniz gezilerine renk katmak, farklı kültürel değerleri bir arada görmek ve daha fazlasına sahip olmak için Artvin gezisini kesinlikle gerçekleştirmeniz gerekiyor. Her anlamda memnuniyet verici bu gezi ile beklediğinizden çok daha fazlasına sahip olacaksınız.

Borkça

Artvin’e nasıl gidilir?

Son zamanların modern yapılanmaları sayesinde ulaşım açısından oldukça uygun bir nokta konumuna gelen Artvin’e ulaşmak için Samsun’dan başlayan sahil yolundan ilerleyerek ulaşabilirsiniz. Özel araç kullanmayanlar, Artvin otobüs bileti alarak Türkiye’nin dört bir yanından şehre ulaşabilmektedirler. Seyahatlerini uzatmak istemeyenler ise havayolu ile kente ulaşabilirler. Ancak Artvin’de havalimanının olmaması, seyahatin biraz dolambaçlı olmasına neden olmaktadır. Batum-Hopa Havalimanı’nı kullanarak buradan aktarma yaparak kente ulaşım sağlanabilmektedir. Bir başka alternatif ise Erzurum Havalimanı veya Trabzon Havalimanı olabilir. Genellikle Trabzon uçak bileti alınarak kente ulaşım, tercih edilen kestirmelerdendir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Paşa Çorba Salonu, Ayvalık

Paşa Çorba Salonu, Ayvalık

1 Haziran 2017
178 views
İzmir’in Kalbi Çeşme’de Atıyor

İzmir’in Kalbi Çeşme’de Atıyor

13 Aralık 2016
477 views
Yunan Adaları Gezi Rehberi

Yunan Adaları Gezi Rehberi

8 Nisan 2017
349 views
Bakir koyların merkezi; Dalaman

Bakir koyların merkezi; Dalaman

1 Kasım 2015
1.273 views
Tarsus Şelalesi ve Roma Mezarları

Tarsus Şelalesi ve Roma Mezarları

24 Mart 2017
308 views
Yellowstone harikası

Yellowstone harikası

17 Aralık 2015
1.254 views
Son dönemin gözdesi; Kartalkaya

Son dönemin gözdesi; Kartalkaya

9 Aralık 2015
1.456 views