Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Balıkesir, TURKİYE 11 Haziran 2017
126 views

Ege Denizi’nde bulunan Bozcaada, ülkemizin Gökçeada’dan sonraki en büyük adasıdır. Özellikle bağcılığın yaygın olmasından dolayı şarap çeşitliliği konusunda çok zengin olan ada hafta sonu kaçamakları için ilk akla gelen yerlerden biridir.

Eğer çok fazla etkinlik olmayan, birkaç saatlik bir gezintinin ardından arkadaşlarınızla sohbet eşliğinde şarap tadarak keyifli sohbetler edebileceğiniz bir tatil istiyorsanız Bozcaadan’nın size göre olduğunu söyleyebiliriz. Ancak son yıllarda adanın fazla kalabalıklaştığını bilmenizi isteriz. Gene de bu kalabalıklık adanın güzelliğine gölge düşürmeyi başaramıyor. Bu güzel adaya nasıl gidileceğini merak ediyorsanız sorunuzun cevabı yazımızın devamında.

Bozcaada Nerede?

Bozcaada, Ege’nin kuzey bölümünde bulunan Çanakkale’ya bağlı bir adadır

Bozcaada’ya nasıl gidileceğine geçmeden önce adanın nerede olduğunu paylaşmamızda fayda olacaktır. Bozcaada, Kuzey Ege tarafında, Çanakkale‘ye bağlı bir adadır. Adada sizi on iki adet koy ve on iki adet burun karşılamaktadır. Adanın rüzgarlı ve huzurlu havası sizi kendisine hayran bırakıyor. Dilerseniz şimdi de Bozcaada’ya nasıl gidilir sorusunun cevabına geçelim.

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya gitmek için çeşitli alternatifleriniz bulunuyor. Bu alternatifleri; araba, feribot, otobüs ve uçak olarak sıralayabiliriz. Dilerseniz bu seçeneklerini her birini sırayla ele alalım.

Arabayla

Bozcaada, hafta sonu kaçamağı için çok ideal bir destinasyon

Eğer özel aracınızla Bozcaada‘ya gitmek istiyorsanız öncelikle Çanakkale Boğazı’nı geçmeniz gerekiyor. Bunun için 3 farklı alternatifi değerlendirebilirsiniz:

*Gelibolu – Lapseki, Gestaş ile (20 dakika sürmektedir)

*Eceabat – Çanakkale, Gestaş ile (25 dakika sürmektedir)

*Kilitbahir – Çanakkale, arabalı motor ile (5 dakika sürmektedir)

Çanakkale’ye geldikten sonra Geylikli-Bozcaada tabelaları sizi Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne kadar götürecektir. İskeleye ulaşmak için yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. İskeleden aldığınız Bozcaada bileti ile keyifli bir tatilin kapısını aralayabilirsiniz.

Bu arada eğer İzmir tarafından geliyorsanız iskeleye ulaşmanız için Çanakkale’ye girmenize gerek kalmıyor. Ezine ve Geyikli tabelaları sizi iskeleye götürecektir.

Feribotla

İstanbul’dan gelecek olanlar Yenikapı – Bandırma istikametindeki hızlı feribot seferleriyle 2 saatte Bandırma’ya geçip ardından Lapseki-Çanakkale güzergahından 3 saatlik bir yolculuğun ardından iskeleye ulaşabilirsiniz.

Eğer araçsız bir şekilde Bozcaada’ya gitmeyi düşünüyorsanız yaz mevsiminde sadece yaya yolcular için sık sık düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle de Bozcaada’ya geçmeniz mümkün.

Otobüsle

Bozcaada’da gün batımı

Otobüsle gelmek isterseniz birçok şehirler arası otobüs firmasının Çanakkale’ye gerçekleştirdiği seferleri değerlendirebilirsiniz. Yaz sezonunda otobüsler Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi‘ne kadar sizi getiriyor. Ancak sezon dışında gitmek isterseniz otobüsler sizi Ezine Otobüs Terminali’nde bırakıyor. Buradan dolmuş veya taksi seçenekleriyle iskeleye gitmeniz gerekmektedir.

Uçakla

Şehir merkezine sadece 2 km. mesafede bulunan Çanakkale Havaalanı hızlı ulaşım seçeneklerinden biri. Ankara ve İstanbul‘dan buraya düzenli seferler bulunuyor. Havaalanında indikten sonra taksiyle veya servislerle otobüs terminaline geçtikten sonra terminalden kalkan dolmuşlarla 1 saatlik bir yolculuk sonunda Geylikli Yükyeri Feribot İskelesine ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
45 views
Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

21 Haziran 2017
127 views
Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

14 Haziran 2017
165 views
Kıbrıs Kanyonu, Kaş

Kıbrıs Kanyonu, Kaş

13 Haziran 2017
180 views
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü, Adana

13 Haziran 2017
259 views
Atatürk Arboretumu, İstanbul

Atatürk Arboretumu, İstanbul

12 Haziran 2017
147 views
Kızkalesi, Mersin

Kızkalesi, Mersin

12 Haziran 2017
145 views
Gölyazı Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Gölyazı Köyü’ne Nasıl Gidilir?

11 Haziran 2017
135 views
Bunlar da var!
Zermatt Kayak Merkezi

Zermatt Kayak Merkezi

10 Aralık 2015
1.627 views
Huzurlu bir kent Dikili

Huzurlu bir kent Dikili

3 Kasım 2015
982 views
Gulet ustalarının şehri; Bozburun

Gulet ustalarının şehri; Bozburun

26 Ekim 2015
746 views
Renk şöleni yaşanacak yerlere yolculuk

Renk şöleni yaşanacak yerlere yolculuk

31 Aralık 2015
1.475 views
Vail, Colorado Kayak Merkezi

Vail, Colorado Kayak Merkezi

10 Aralık 2015
1.503 views