Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Salda Gölü’nde Yapılması Gereken 6 Şey

Burdur 18 Aralık 2016
638 views

Burdur ile Denizli arasında, doğal güzelliklerinin bakirliğini koruyarak turizm dünyasına kendini armağan eden Salda Gölü, huzur dolu zaman geçirmek isteyenlerin son zamanlarda en çok tercih ettikleri yerlerdendir.

Denizli’nin turizm dünyasındaki yerinin büyük olması,  Salda Gölü’nün keşfedilmesine kapı aralamış biraz da. Doğa ile iç içe harika zaman geçirmek isteyenler için yeni bir destinasyon konumunda olan Salda Gölü, şimdilerde popülaritesini yükseltmeye devam ediyor. Huzur veren deniz manzarası, ağaçların bitmek bilmeyen oksijeni ve kuşların cıvıltısı içinde zaman geçirmek isteyenler için en güzel fırsatlar sunuluyor. Salda Gölü’nde yapılabilecek birçok aktivite vardır. Siz uçak bileti işlemlerini yaptıysanız şimdi sizlere son zamanların bu güzel destinasyonunda yapılması gereken 6 şeyden söz edeceğiz.

Salda Gölü Çevresinde Yapılması Gereken 6 Şey

  1. Salda Beli’nde Manzara İzleyin

Muhteşem bir manzaraya sahip olan Salda Beli, Denizli yolu üzerinde yer alıyor. Denizli’ye giderken bir kaçamak yaparak bu mükemmel doğal güzellikleri izlemek için biraz mola verebilirsiniz. Doğa resimlerini çekmek isteyenlere sunduğu kartpostallık görüntüler, Salda Gölü çevresinde yapılabilecek en güzel aktivitelerden biridir.

Salda Gölü

  1. Yüzmeyi Sevenler Buraya!

Salda Gölü’nün tek özelliği elbette doğal güzelliği değil. Yazın bunaltıcı sıcaklarından kaçarak, plajda hoş zaman geçirmek isteyenler için de oldukça ideal bir noktadır Salda Gölü. Salda Gölü Orman PlajıDoğan Baba Halk Plajı ve Yeşilova Belediyesi Halk Plajı yüzmenin keyfini çıkartmak isteyenler için farklı deneyimler sunuyor. Sakin ve temiz olması da ayrıca gözden kaçırılmaması gereken yönlerinden biridir.

Salda Gölü

3. Kamp Yapmak İster misiniz?

Yazın en güzel aktivitelerinden biri de gündüz vakti doğanın sunduğu doğal güzellikleri, geceye de taşımaktadır. Salda Gölü çevresinde, Yeşilova Belediyesi tarafından ücretsiz olarak ayrılan kamp bölümü, bu aktiviteyi yapmak isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat sunuyor. Gecenin loş karanlığında yıldızları seyre dalarken kendinizi farklı bir havada hissedeceksiniz.

Salda Gölü

  1. Bisiklet Sürün

Salda Gölü çevresinde yapılacak o kadar çok aktivite var ki, her birini ayrıca değerlendirmek için biraz fazla zamanınızı ayırmanız gerekecek. Bisiklet turu için ideal bir konuma hâkim olan göl, ormanla çevrili bölgesinde bisiklet turu yapmak isteyenler için hoş fırsatlar sunuyor.

Salda Gölü

  1. Şifalı Sularında Güzelleşin

Denizli ile Burdur arasında konuşlanan Salda Gölü, doğal güzellikleri, kamp kurma imkânı ve bisiklet turu fırsatlarını sunmakla birlikte bir de şifalı su kaynağına sahiptir. Göl yatağındaki şifalı suyun; cilt hastalıkları, sivilce, mantar ve saçlara iyi geldiği söylenmektedir. Hazır bu güzelim doğal alana gelmişken bunu da deneyebilirsiniz.

Salda Gölü

  1. Saç Kavurmasının Tadına Bakın

Göl çevresinde güzel bir tatil yaparken elbette bu yörenin kavurmasını yemeden dönmek olmaz. Yeşilova ilçesi, yöresel olarak kendi damak tadına has sunduğu kavurması ile meşhurdur. Plajlarda ve Salda Gölü’nün çevresinde çok sayıda kavurmacı, en çok göze çarpan detaylarındandır.

Salda Gölü

Keyifli bir tatil yapmak, farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için en ideal seçeneklerden biri olan Salda Gölü, Burdur ile Denizli illeri arasında yer almaktadır. Buraya ulaşmak isteyenler, her iki ili de kullanabilirler. Avantajlı indirimleriyle Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi www.biletbayi.com web sitesinden Denizli uçak bileti indirimlerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca sitenin müşterilerine sunduğu avantajlar arasında karayolu ile seyahat etmek isteyenler için de fırsat sunuluyor. Denizli otobüs bileti fiyatlarına göz atarak yerinizi ayırtabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Antik Şehir Assos

Antik Şehir Assos

25 Ekim 2015
1.334 views
Piramitler şehri Kahire

Piramitler şehri Kahire

19 Aralık 2015
1.149 views
Huzur Veren Doğası ile Artvin

Huzur Veren Doğası ile Artvin

12 Mayıs 2017
396 views
Muhteşem Fotoğraflarla Eskişehir

Muhteşem Fotoğraflarla Eskişehir

26 Nisan 2017
479 views
Trakya’nın sakin şehri; Edirne

Trakya’nın sakin şehri; Edirne

6 Aralık 2015
2.199 views
Yanıbaşımızda ki cennet Gürcistan

Yanıbaşımızda ki cennet Gürcistan

15 Kasım 2015
1.816 views
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
83 views
Manisa’da Gezilecek 4 Doğa Harikası

Manisa’da Gezilecek 4 Doğa Harikası

13 Mayıs 2017
229 views