Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Salda Gölü’nde Yapılması Gereken 6 Şey

Burdur 18 Aralık 2016
481 views

Burdur ile Denizli arasında, doğal güzelliklerinin bakirliğini koruyarak turizm dünyasına kendini armağan eden Salda Gölü, huzur dolu zaman geçirmek isteyenlerin son zamanlarda en çok tercih ettikleri yerlerdendir.

Denizli’nin turizm dünyasındaki yerinin büyük olması,  Salda Gölü’nün keşfedilmesine kapı aralamış biraz da. Doğa ile iç içe harika zaman geçirmek isteyenler için yeni bir destinasyon konumunda olan Salda Gölü, şimdilerde popülaritesini yükseltmeye devam ediyor. Huzur veren deniz manzarası, ağaçların bitmek bilmeyen oksijeni ve kuşların cıvıltısı içinde zaman geçirmek isteyenler için en güzel fırsatlar sunuluyor. Salda Gölü’nde yapılabilecek birçok aktivite vardır. Siz uçak bileti işlemlerini yaptıysanız şimdi sizlere son zamanların bu güzel destinasyonunda yapılması gereken 6 şeyden söz edeceğiz.

Salda Gölü Çevresinde Yapılması Gereken 6 Şey

  1. Salda Beli’nde Manzara İzleyin

Muhteşem bir manzaraya sahip olan Salda Beli, Denizli yolu üzerinde yer alıyor. Denizli’ye giderken bir kaçamak yaparak bu mükemmel doğal güzellikleri izlemek için biraz mola verebilirsiniz. Doğa resimlerini çekmek isteyenlere sunduğu kartpostallık görüntüler, Salda Gölü çevresinde yapılabilecek en güzel aktivitelerden biridir.

Salda Gölü

  1. Yüzmeyi Sevenler Buraya!

Salda Gölü’nün tek özelliği elbette doğal güzelliği değil. Yazın bunaltıcı sıcaklarından kaçarak, plajda hoş zaman geçirmek isteyenler için de oldukça ideal bir noktadır Salda Gölü. Salda Gölü Orman PlajıDoğan Baba Halk Plajı ve Yeşilova Belediyesi Halk Plajı yüzmenin keyfini çıkartmak isteyenler için farklı deneyimler sunuyor. Sakin ve temiz olması da ayrıca gözden kaçırılmaması gereken yönlerinden biridir.

Salda Gölü

3. Kamp Yapmak İster misiniz?

Yazın en güzel aktivitelerinden biri de gündüz vakti doğanın sunduğu doğal güzellikleri, geceye de taşımaktadır. Salda Gölü çevresinde, Yeşilova Belediyesi tarafından ücretsiz olarak ayrılan kamp bölümü, bu aktiviteyi yapmak isteyenler için kaçırılmaz bir fırsat sunuyor. Gecenin loş karanlığında yıldızları seyre dalarken kendinizi farklı bir havada hissedeceksiniz.

Salda Gölü

  1. Bisiklet Sürün

Salda Gölü çevresinde yapılacak o kadar çok aktivite var ki, her birini ayrıca değerlendirmek için biraz fazla zamanınızı ayırmanız gerekecek. Bisiklet turu için ideal bir konuma hâkim olan göl, ormanla çevrili bölgesinde bisiklet turu yapmak isteyenler için hoş fırsatlar sunuyor.

Salda Gölü

  1. Şifalı Sularında Güzelleşin

Denizli ile Burdur arasında konuşlanan Salda Gölü, doğal güzellikleri, kamp kurma imkânı ve bisiklet turu fırsatlarını sunmakla birlikte bir de şifalı su kaynağına sahiptir. Göl yatağındaki şifalı suyun; cilt hastalıkları, sivilce, mantar ve saçlara iyi geldiği söylenmektedir. Hazır bu güzelim doğal alana gelmişken bunu da deneyebilirsiniz.

Salda Gölü

  1. Saç Kavurmasının Tadına Bakın

Göl çevresinde güzel bir tatil yaparken elbette bu yörenin kavurmasını yemeden dönmek olmaz. Yeşilova ilçesi, yöresel olarak kendi damak tadına has sunduğu kavurması ile meşhurdur. Plajlarda ve Salda Gölü’nün çevresinde çok sayıda kavurmacı, en çok göze çarpan detaylarındandır.

Salda Gölü

Keyifli bir tatil yapmak, farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için en ideal seçeneklerden biri olan Salda Gölü, Burdur ile Denizli illeri arasında yer almaktadır. Buraya ulaşmak isteyenler, her iki ili de kullanabilirler. Avantajlı indirimleriyle Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi www.biletbayi.com web sitesinden Denizli uçak bileti indirimlerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca sitenin müşterilerine sunduğu avantajlar arasında karayolu ile seyahat etmek isteyenler için de fırsat sunuluyor. Denizli otobüs bileti fiyatlarına göz atarak yerinizi ayırtabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
35 views
Dünya’nın En Büyük Festivalleri

Dünya’nın En Büyük Festivalleri

30 Nisan 2017
379 views
Dünya’nın en yüksek kuleleri

Dünya’nın en yüksek kuleleri

28 Nisan 2017
273 views
Doğunun incisi Şanlıurfa;

Doğunun incisi Şanlıurfa;

22 Aralık 2015
1.443 views
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü, Adana

13 Haziran 2017
259 views
Oksijeniyle Meşhur Kaz Dağları

Oksijeniyle Meşhur Kaz Dağları

16 Aralık 2016
483 views
Doğanın En Güzel Hali Artvin

Doğanın En Güzel Hali Artvin

11 Ocak 2017
649 views
Son dönemin gözdesi; Kartalkaya

Son dönemin gözdesi; Kartalkaya

9 Aralık 2015
1.418 views