Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Samanyolu Manzaralı Bir Tatil İçin: Laz Koyu

Çanakkale 31 Aralık 2016
439 views

Türkiye’nin en büyük adası Gökçeada, büyüklüğü ile birlikte büyülü güzelliği ile de uğranılması gereken seyahat rotalarından biridir. Ege Denizi’nin tarihi ve doğal güzelliklerine hakim adasında yer alan Laz Koyu ise kendi başına zaman geçirilmeyi hak eden güzelliklere sahiptir.

İnce kumları, mavi denizi ve bakir doğal güzellikleriyle Gökçeada’ya renk katan Yıldız Koyu, Gizli Liman, Kefaloz, Kuzulimanı gibi nadide yerler arasında ince kumları ve çevresindeki doğal güzellikleriyle misafirlerine edalı bir bakış atan Laz Koyu, adanın en görülesi yerlerinden biridir. Bu yaz tatili için plan yapmamış iseniz kamp yapmak için de uygun olan Laz Koyu’nu tercihleriniz arasına almanızı öneriyoruz. Çanakkale uçak bileti avantajlarını en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz biletbayi.com bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Laz Koyu

Laz Koyu, Gökçeada’nın ilk iskan köyü olarak bilinen “Şahinkaya Köyü”ne 5 km. uzaklıkta bulunuyor. Adına “Laz Koyu” denmesinin nedeni ise bu köyde yaşayan Trabzon’un Çaykara ilçesinden gelen yerleşimcilerinden kaynaklanıyor. Koy, biraz kendine has bir yapısı ile dikkat çekiyor. Zira tamamen sarı kum taneciklerinden oluşan plajı ve koyun çevresini saran dikenli teller, koya uzaktan bakanlara çöl ortasında deniz izlenimi veriyor. Aslında yanına iyice sokulduğunda gayet hoş ve sempatik bir yer olduğu anlaşılabiliyor.

Laz Koyu

Gökçeada’nın güney kesimlerinde yer alan Laz Koyu, bulunduğu konum itibariyle fazla rüzgâr almıyor. Bu da yüzmek için buraya gelenlere bir fırsat gibi sunuluyor. 3-4 metre ilerledikten sonra derinleşmeye başlayan mavi sular, üzerine çarşaf serilmiş gibi bir his uyandırıyor. Tabi bir de denizin sakinleri küçük balıkların ilerleyen metrelerde yerlerini büyük balıklara bırakması da bir hayli dikkat çekici yönlerindendir.

Laz Koyu

Yüzmek veya kamp kurmak için gayet ideal olan Laz Koyu’nun hemen girişinde ahşaptan yapılmış küçük bir işletme bulunuyor. Burada duş, WC ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tuvalet ücretsiz ancak şezlong için kişi başı para ödemeniz gerekiyor. Ayrıca duş almak da ücretlidir. Öğlen ve akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz yakın yerler ise Laz Koyu’nun yakınlarında bulunan Uğurlu Köyü’nde mümkündür. Burada yer alan restoranlarda yemek saatlerinizi değerlendirebilir, ihtiyacınız olan malzemeleri marketten satın alabilirsiniz.

Laz Koyu

Gökçeada merkezinden ve köylerden biraz uzakta olan Laz Koyu, mehtaplı gecelerde samanyolunu izlemek isteyenler için güzel bir fırsat sunuyor. Deniz kenarında kamp kurarak bu muazzam tabloyu yakından inceleyebilirsiniz. Ancak uyarmadan geçmemek gerek; başında da dediğimiz gibi ağaçlık bölge yok denecek kadar az olduğu için öğlenin kavurucu sıcağından korunmak için şemsiye bulundurmanız şart.

Laz Koyu

Laz Koyu’na nasıl gidilir?

Çanakkale Havalimanı, Gökçeada’ya gitmek için en ideal ulaşım aracıdır. Her ne kadar Gökçeada’da havalimanı bulunsa da ticari uçuşlara kapalı olduğu için Çanakkale Havalimanı’nı kullanmak gerekiyor. Buradan hareket eden feribotlarla önce adaya buradan da Laz Koyu’na ulaşabilirsiniz. Karayolu ile gelenler ise Çanakkale otobüs bileti alarak, adanın en güzel noktasına ulaşabilirler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Oksijeniyle Meşhur Kaz Dağları

Oksijeniyle Meşhur Kaz Dağları

16 Aralık 2016
533 views
Bunlar da var!
Nepal’de gezilecek yerler

Nepal’de gezilecek yerler

4 Aralık 2015
1.767 views
Antik yunan şehri; Atina

Antik yunan şehri; Atina

19 Aralık 2015
584 views
Anemurium Antik Kenti, Anamur

Anemurium Antik Kenti, Anamur

24 Mayıs 2017
415 views
Tatil ve Zeytinin başkenti; Ayvalık

Tatil ve Zeytinin başkenti; Ayvalık

25 Ekim 2015
1.177 views
Asya seyahatinde dikkat edilecek hususlar;

Asya seyahatinde dikkat edilecek hususlar;

11 Aralık 2015
577 views
Yaz Tatilinde Alternatif 5 Rota

Yaz Tatilinde Alternatif 5 Rota

3 Ocak 2017
374 views