İstanbul’da Denize Girebileceğiniz 10 Yer

Dünyanın Tırmanışı En Tehlikeli Tepeleri

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Denizli 18 Haziran 2017
55 views

Pamukkale, ülkemizin en özel doğal güzelliklerinden biridir. Muhteşem doğal güzelliği ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi başaran Pamukkale, her yıl binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. 

Bulunduğu bölgede yer altından çıkan termal karbonatlı suyun, yer yüzeyine çıkarak tepkimeye girmesi sonucu oluşan ve insanda adeta bir pamuk tarlasındaymış hissi uyandıran Pamukkale, ülkemizin mutlaka görülmesi gereken güzelliklerinin başında geliyor.

Pamukkale’ye Nasıl Gidilir?

Pamukkale, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinin kesiştiği noktada Denizli il sınırları içinde bulunmaktadır. Pamukkale, Denizli merkezine yaklaşık 20 km. mesafede bulunmaktadır. Pamukkale’ye gidebilmek için Denizli’ye gelmeniz gerekli. Bunun için hava yolu, kara yolu veya demir yolu seçeneklerini tercih etmeniz mümkün.

Pamukkale Hava Yolu Ulaşımı

Pamukkale’ye her yıl binlerce ziyaretçi gelmektedir

Denizli’ye hava yolu ile gitmek isterseniz Denizli’ye 63 km. mesafede bulunan Çardak Havalimanı‘nı kullanmanız gerekiyor. Havaalanından hava yolu servisleriyle, taksiyle veya araç kiralayarak şehir merkezine ulaşarak oradan Pamukkale’ye geçmeniz mümkün. Hava yolunu kullandığınız taktirde İstanbul’dan direk uçuşlarla, diğer şehirlerden ise aktarmalı uçuşlarla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Pamukkale Kara Yolu Ulaşımı

Denizli’ye ülkemizin birçok şehrinden pek firmanın hemen her gün seferleri bulunmaktadır. Bu seferlere biletinizi satın alarak Denizli’ye gelmeniz mümkün. Otogardan şehir merkezine geldikten sonra şehir merkezinden kalkan minibüslere binerek Pamukkale’ye geçebilirsiniz.

Pamukkale Travertenleri, Denizli

Dilerseniz özel aracınızla da Denizli’ye kara yolu ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan geliyorsanız İzmit yolunu takip ederek Anadolu Otobanı’na girmeniz gerekiyor. Ardından Adapazarı-Bilecik yolundan devam ederek Eskişehir güzergahından devam etmeniz gerekiyor. Bursa-Kütahya yoluna girerek Afyon ve daha sonra Denizli istikametini takip ederek Denizli’ye ulaşabilirsiniz. Yolculuğunuz hızınıza göre değişkenlik göstermekle beraber ortalama 8-10 saat arası sürecektir.

Pamukkale Demir Yolu Ulaşımı

Pamukkale demir yolu ulaşımı

Denizli’ye İstanbul, Ankara ve İzmir’en bulunan tren seferleriyle yaklaşık 12 saatlik bir yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz. Ardından Denizli’de bulunan tren garının hemen yanında bulunan otogardan Pamukkale minibüslerine binerek bu eşsiz doğal güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Gerek iklimi, gerek ulaşımı bakımından oldukça avantajlı bir noktada bulunan Pamukkale yılın her mevsiminde ziyaret edebileceğiniz bir güzellik.

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Bembeyaz Bir Cennet Pamukkale - Seyahat Rehberi on 21 Haziran 2017

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
185 views
Ağva’ya Nasıl Gidilir?

Ağva’ya Nasıl Gidilir?

28 Haziran 2017
57 views
Rila Dağı ve Buzul Yedigöller

Rila Dağı ve Buzul Yedigöller

8 Mayıs 2017
204 views
Dünya’nın en yüksek kuleleri

Dünya’nın en yüksek kuleleri

28 Nisan 2017
229 views
Beyrut Gezi Rehberi

Beyrut Gezi Rehberi

29 Kasım 2015
1.417 views
10 Gerekli Seyahat Tavsiyesi

10 Gerekli Seyahat Tavsiyesi

14 Mart 2017
264 views
Balkanların incisi Belgrad

Balkanların incisi Belgrad

30 Kasım 2015
1.377 views
Mahidevran Bodrum Resort İncelemesi

Mahidevran Bodrum Resort İncelemesi

17 Nisan 2017
388 views
Buda’nın mistik Ülkesi Myanmar

Buda’nın mistik Ülkesi Myanmar

26 Aralık 2015
1.488 views