İstanbul’da Denize Girebileceğiniz 10 Yer

Dünyanın Tırmanışı En Tehlikeli Tepeleri

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Erzincan’da gezebileceğiniz 4 yer

Erzincan 20 Ocak 2017
505 views

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan ve yaşı tam olarak hesaplanamayan Erzincan, tarihi kaynakların verdiği bilgiye göre M.Ö. 1050 yıllarında Hititler ve Urartulara ev sahipliği yapmış bir yerleşim yeridir.

Erzincan seyahatinde görülmesi gereken birçok tarihi ve doğal güzellikler, misafirlerini cezp etmeye yetiyor. Orta Çağ mimarisinin en güzel örneklerinden “Mama Hatun Türbesi”, doğal güzelliği ile huzur veren “Girvelik Şelalesi”, dünyada kendine benzeri bulunmayan “Otlukbeli Gölü” gibi birçok güzellik, tatilinizin çok daha güzel geçmesini sağlayacaktır. Keyifli bir gezi yapabileceğiniz Erzincan’da gezebileceğiniz 4 harika diğer yerleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

Erzincan seyahatinde görülmesi gereken 4 harika yer

Karanlık Kanyon

Erzincan’ın kendine has güzelliklerini değerlendirirken, ilçelerindeki tabiat güzelliklerini görmeden geçmeyin. Kemaliye ilçesinde bulunan Karanlık Kanyon, dünyanın en büyük kanyonları arasında gösterilir. Kanyonda birçok spor ve aktivite gerçekleştirilmektedir. Fotoğraf çekmek isteyenler, zorlu parkurlardan geçmek isteyenler ve doğanın harika görünümü ile iç içe kalmak isteyenler için önerilebilecek en güzel noktalardan birinin burası olduğunu söylemek istiyoruz.

Karanlık Kanyon

Erzincan Ilıcası

Kültürel değerleriyle Doğu Anadolu bölgesinin renkli kenti olmayı başaran Erzincan, sadece tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaret edilmesi gereken bir yer değildir. Erzincan Ilıcası, kentin en görülesi ve ziyaret edilesi noktalarından biridir. 33 derece sıcaklığındaki suyu; cilt hastalıklarına, romatizma hastalıklarına, kalp ve damar hastalıklarına ve daha birçok hastalığa şifa vermektedir. Ekşisu Kaplıcası’nın yakının bulunan ılıca, ulaşımı kolay bir yerde yer almaktadır.

Erzincan Ilıcası

Mama Hatun Kervansarayı

Tarihi geçmişi Saltuklara uzanan Mama Hatun Kervansarayı, Erzincan’ın Tercan ilçesinde görülmeye değer tarihi değerlerden biridir. Türbenin yakınlarında bulunan kervansaray, XII. Yüzyıllarında inşa edilmiş bir yerdir. Yapımında sarı kesme taşın kullanıldığı Mama Hatun Kervansarayı, Saltuk Prensesi Mama Hatun adına yaptırılmıştır. Kendine özel mimarisi ile dikkat çeken kervansaray, Erzincan gezisinde görülmesi gereken en güzel yerlerden biridir.

Mama Hatun Kervansarayı

Köroğlu Mağarası

İlginç oluşumuyla ön plana çıkan Köroğlu Mağarası, hem tarihi değer bakımından hem de doğal güzellikler bakımından Erzincan’da görülmesi gereken noktalardan biridir. Refahiye ilçesinde yer alan mağaranın adının Köroğlu’nun kır atına ait olduğu düşünülen mağara içerisindeki izlerden geldiği söylenmektedir. Taş merdivenle çıkılan mağaranın sunduğu manzara ise kendi başına değerlendirmeye değiyor.

Köroğlu Mağarası

Erzincan’a nasıl gidilir?

Doğu Anadolu bölgesinin görülmesi gereken en güzel değerlerine sahip olan Erzincan’a ulaşım, günümüz imkanlarıyla oldukça kolaydır. Türkiye’nin dört bir yanından kente sefer düzenleyen otobüs firmaları bulunmaktadır. Karayolu ile gitmek isteyenler, Erzincan otobüs bileti alarak şehre ulaşabilirler. Yine uzak yoldan gelen yolcular için de Erzincan Havalimanı aktif olarak hizmet vermektedir. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerden günlük olarak düzenli uçuşlar düzenlenmektedir. Erzincan uçak bileti alarak da yine kentin kendine has güzelliklerini yerinde inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Birbirinden Güzel 10 Yunan Adası

Birbirinden Güzel 10 Yunan Adası

18 Mart 2017
278 views
Her dönem trend belde; Çeşme

Her dönem trend belde; Çeşme

28 Ekim 2015
1.692 views
Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

Ayvalık’a Nasıl Gidilir?

31 Mayıs 2017
99 views
Bozulmamış doğasıyla Gazipaşa

Bozulmamış doğasıyla Gazipaşa

4 Kasım 2015
1.811 views
Yuvarlak Çay Gezisinde Yapılacak 4 Şey

Yuvarlak Çay Gezisinde Yapılacak 4 Şey

22 Aralık 2016
691 views
Cadılar bayramı için Avrupa rotaları

Cadılar bayramı için Avrupa rotaları

20 Aralık 2015
758 views
Tatil ve Zeytinin başkenti; Ayvalık

Tatil ve Zeytinin başkenti; Ayvalık

25 Ekim 2015
1.104 views
Iğdır’da gezilecek harika yerler

Iğdır’da gezilecek harika yerler

24 Ocak 2017
830 views
Isparta’da gezilebilecek yerler

Isparta’da gezilebilecek yerler

25 Ocak 2017
230 views