Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Gümüşhane gezisinde görülmesi gereken 4 harika nokta

Gümüşhane 23 Ocak 2017
278 views

Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane, Antik Çağ dönemine uzanan tarihi bir geçmişe sahiptir. Şehrin Karadeniz bölgesinde yer alması, doğal güzellikler bakımından zengin bir yapılanmaya sahip olmasını etkilemektedir.

Zengin florası ile ülkemize renk katan Gümüşhane’de 450’den fazla yayla bulunmaktadır. Büyük şehrin kalabalık ortamından uzaklaşmak ve huzur dolu bir tatil yapmak isteyenler için kesinlikle önerilebilecek bir noktadır. Bununla birlikte tarihi eser bakımından da zengin olan kent, kültürel anlamda tatil yapmak isteyenler için de kaçırılmaz fırsatlara sahip bir şehirdir. Şimdi dilerseniz kentte görülmeye değer 4 harika noktayı birlikte tanıyalım.

Gümüşhane’de görülmesi gereken 4 harika nokta

Karaca Mağarası

Gümüşhane’nin Torul ilçesi sınırlarında Karaca Mahallesi’nde mahalle ile aynı ismi taşıyan Karaca Mağarası, kentin en çok turist çeken noktasıdır. 5 odadan oluşan mağaranın toplam uzunluğu 256 metredir. Odalar arasındaki geçişlerde dikkat çeken damlataşları, dikitler, e kalsit kristalleri görülmeye değerdir. Karaca Mahallesi’ne girdiğinizde dikkat çekici bir şekilde kendini gösteren mağaraya ulaşmak için 20 dakikalık bir yol yürümeniz yeterli olacaktır. Bu harika doğal yeri kesinlikle Gümüşhane ziyaretinizde görmenizi öneriyoruz.

Karaca Mağarası

Kazıkbeli Yaylası

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi sınırlarında Söğütlü Köyü’nde yer alan Kazıkbeli Yaylası, kentin keşfedilmeye değer en güzel noktalarından biridir. Yönetimi muhtarlıkta olan yayla, Karadeniz’in hoş sefasını sürmek isteyenler için ideal bir noktadır. İlçe merkezine 37 km. uzaklıkta yer alan yayla, Gümüşhane’den ve çevre illerden gelen misafirlerin akınına uğrayan bir noktadır. Özellikle de yaz aylarında Gümüşhane’ye gidecekseniz kesinlikle bu güzelim doğal alanı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Kazıkbeli Yaylası

Artabel Gölleri Tabiat Parkı

Doğal güzellikler bakımından zengin bir floraya sahip olan Gümüşhane, cömertçe tabiatın armağan ettiği güzellikleri misafirlerine ikram ediyor. Torul ilçesi sınırlarında yer alan Artabel Gölleri Tabiat Parkı da bunlardan biridir. Tabiat Parkı  birçok göl yatağına ev sahipliği yapması ile ön plana çıkıyor. Tabi ki kuzeydoğusunda yer alan Karanlık Göl, görülmeye değer en güzel noktasıdır.

Artabel Gölleri Tabiat Parkı

Zigana

Trabzon’a 70 km. uzaklıkta yer alan Zigana, kış turizmi için en ideal noktalardan biridir. 1900 metre rakımdan başlayan pistleri, 2,500 metreye kadar yükseliyor. Kenti ziyaret eden turistlerin en çok tercih ettikleri Zigana, hem cömertçe sunduğu tabii güzellikleri ile hem de konaklamak isteyenlere sunduğu tesis hizmetleri ile ön plana çıkıyor. Hoş bir tatil ve zamanınızı değerlendirmek için farklı bir güzergah arayışı içerisinde iseniz kesinlikle ziyaret listenize burayı eklemenizi öneriyoruz.

Zigana

Gümüşhane’ye nasıl gidilir?

Türkiye’nin dört bir yanından otobüs seferlerinin düzenlendiği Gümüşhane’ye karayolu ile ulaşım oldukça rahattır. Uzak yollardan gelenler için ise alternatif bir havalimanı bulunmaktadır. Kentte havalimanı olmadığı için Trabzon Havalimanı tercih edilmektedir. Buradan HAVAŞ’ın sunduğu servis hizmetleri ile otogara ulaşarak otogardan Gümüşhane’ye otobüs aktarması yapılmaktadır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Sakarya’da gezilecek mükemmel yerler

Sakarya’da gezilecek mükemmel yerler

3 Şubat 2017
1.347 views
Nevşehir Gezilecek Yerler

Nevşehir Gezilecek Yerler

21 Haziran 2017
235 views
Batum Bulvarı

Batum Bulvarı

25 Mart 2017
300 views
Bozkırın İncisi Tuz Gölü Hakkında

Bozkırın İncisi Tuz Gölü Hakkında

20 Haziran 2017
276 views
Aspen, Colorado Kayak Merkezi

Aspen, Colorado Kayak Merkezi

7 Aralık 2015
1.994 views
Yıldızlara en yakın yer; Kalkan

Yıldızlara en yakın yer; Kalkan

14 Kasım 2015
749 views
Gölün Pembesi mi?

Gölün Pembesi mi?

21 Nisan 2017
455 views
Dünyanın En İlgi Çekici Noktaları

Dünyanın En İlgi Çekici Noktaları

29 Temmuz 2017
116 views