İstanbul’da Denize Girebileceğiniz 10 Yer

Dünyanın Tırmanışı En Tehlikeli Tepeleri

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

İstanbul’da Görülmesi Gereken 5 Romantik Manzara

İstanbul, TURKİYE 11 Mayıs 2017
265 views

Birçok erkeğin aşık olduğu dünyalar güzeli bir kız gibi İstanbul da geçmişten günümüze birçok ülkenin hayalini süslediği, birçok defa kuşatılan bir şehir. O kadar şanslı bir neslin torunlarıyız ki bu şehrin fethi bizim atalarımıza nasip oldu…

İstanbul için “aşıklar şehri” desek yeridir. Kim bilir şimdiye kadar kaç aşk bu şehrin büyülü yerlerinde başladı… Kim bilir kaç aşık genç, sevdiği insana bu şehrin manzaraları şahitliğinde evlenme teklifi yaptı… İstanbul büyülü tarihi kadar etkileyici ve romantik manzaraları ile de Dünya’nın sayılı güzellikteki şehirlerinden biri… Sizin için bu özel şehrin en romantik 5 manzarasına sahip yerini listeledik.

İstanbul’daki En Romantik 5 Manzara

1.Kız Kulesi’nde Gün Batımı

Kız Kulesi Romantik Gün Batımı

Kız Kulesi, kuşkusuz listemizde olması gereken yerlerin başında geliyor. Efsanelere konu olan tarihinin yanında İstanbul’da gün batımının eşsiz güzelliğini izleyebileceğiniz en ideal yerlerden biri kesinlikle Kız Kulesi. Özellikle gün batımına yakın Üsküdar kıyısında birçok aşığı Kız Kulesi’ne yönelmiş günün batışını seyrederken görebilirsiniz.

2.Galata Kulesi’nin Eşsiz Boğaz Manzarası

Galata Kulesi’nden İstanbul Manzarası

Tarihte İstanbul’un birçok noktasına hakim olmasıyla yangın gözetleme kulesi olarak kullanılan yapı, 67 metre yüksekliğiyle Boğaz manzarasının en güzel seyredildiği noktaların başında geliyor. İstanbul’u kulenin etrafında 360 derece dönerek panoramik olarak izleyebileceğiniz Galata Kulesi turistlerin yanı sıra genç aşıklar tarafından da sıklıkla manzaranın tadını çıkarmak için tercih edilen mekanların başında geliyor.

3.Büyük Valide Han’dan İstanbul’a Romantik Bir Bakış

Büyük Valide Han

17. yüzyılda Kösem Sultan tarafından yaptırılan ve İstanbul’a oldukça hakim bir manzaraya sahip hanın tepesi sevgililer için oldukça romantik anlar yaşama fırsatı sunuyor. Mahmutpaşa Çakmakçılar Yokuşu‘nda bulunan han, özellikle son dönemlerde hayli yoğun bir ilgi görüyor.

4.Boğazın Gerdanlığı Boğaz Köprüsü

Boğaziçi Köprüsü

Adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirilen nam-ı diğer Boğaziçi Köprüsü aşıkların romantik manzarası olmasının yanında İstanbul’un da sembol yapılarından biri. Boğaz manzarasının en güzel göründüğü noktaların başında Ortaköy, Ulus Parkı ve Çamlıca Tepesi gibi yerler geliyor. Özellikle Çamlıca Tepesi’nde karşılaşacağınız manzaranın sizi ve sevdiğiniz insanı büyüleyeceğinden emin olabilirsiniz.

5.Pierre Lotti Tepesi

Pierre Lotti Tepesi’nden bir İstanbul Akşamı

Eyüp Sultan Camii‘nin hemen üstünde bulunan Pierre Lotti Tepesi’ne romantik bir teleferik yolculuğuyla çıkabiliyorsunuz. Haliç’in büyülü manzarasını görebileceğiniz tepedeki gözetleme kulelerinden İstanbul’un güzelliklerini dürbünle seyretme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Günün her saati romantik bir manzaraya sahip olan Pierre Lotti Tepesi‘nin en romantik anına denk gelmek istiyorsanız kesinlikle gün batımı saatlerinde tepeye çıkmanızı öneriyoruz.

Ne duruyorsunuz! Hemen uygun uçak bileti kampanyalarından faydalanarak sevdiğinizle birlikte güzel bir İstanbul gezisi planlayın ve birbirinden romantik bu manzaraların tadını çıkarın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Ağva’ya Nasıl Gidilir?

Ağva’ya Nasıl Gidilir?

28 Haziran 2017
57 views
Galata Mevlevihanesi

Galata Mevlevihanesi

28 Haziran 2017
52 views
Yerebatan Sarnıcı, İstanbul

Yerebatan Sarnıcı, İstanbul

23 Haziran 2017
62 views
Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

21 Haziran 2017
87 views
Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

14 Haziran 2017
110 views
Kıbrıs Kanyonu, Kaş

Kıbrıs Kanyonu, Kaş

13 Haziran 2017
123 views
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü, Adana

13 Haziran 2017
165 views
Atatürk Arboretumu, İstanbul

Atatürk Arboretumu, İstanbul

12 Haziran 2017
94 views
Kızkalesi, Mersin

Kızkalesi, Mersin

12 Haziran 2017
94 views