Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

İzmir’in güzel ilçesi Yeni Foça

İzmir 15 Nisan 2017
299 views

Ege bölgesinin güzellik simgelerini bir arada barındıran ve misafirlerine sunduğu bakir doğası ile hoş vakitler geçirmelerini sağlayan İzmir’in Foça ilçesi ve Yeni Foça beldesi, muazzam güzellikleri ile her sezon ziyaret edebileceğiniz bir yerdir.

Menemen ilçesinin kuzeyinde, Aliağa ilçesinin batısında yer alan Foça, tam bir doğa cennetidir. Sunduğu manzaralar, tabiatın hoş armağanları ve görece göze hitap eden alanları ile tatil için seçilebilecek en güzel yerlerden biridir. Bol oksijeni ile tatilcilerin dinlenmesini en iyi şekilde sağlayan Foça’nın 30 km’ye ulaşan sahil şeridi, özellikle de yaz sıcaklarından uzaklaşmak isteyenler için tavsiye edebileceğim muazzam güzelliklere sahip bir yerdir. Tatilinizi burada değerlendirdiğinizde, konaklama sorunu kesinlikle yaşamayacağınızı vaat edebilirim. Oteller, pansiyonlar ve turistik tesisler, konaklamada yakalamak istediğiniz en güzel olanaklarıyla tatil günlerinde sizlere eşlik edecektir.

Yeni Foça

Foça’da ne yenir?

Tatilinizi Ege bölgesinin cennet köşelerinden bir köşede değerlendiriyorsunuz. İzmir’in Foça ilçesi, her anlamda tatilinizin renkli ve kaliteli geçmesini sağlayacak özelliklere sahiptir. Burada yemek kültürü adına yöresel yemekleri bulabileceğiniz gibi değişik dünya mutfaklarından örnekler de bulabilirsiniz. Ancak yöresel yemeklerinden faydalanmak istiyorsanız “Ege’nin yaprak sarması” kesinlikle tatmanız gereken lezzetlerindendir. Sahil kenti olması sebebiyle balık ve deniz ürünlerinin de burada fazlasıyla görüldüğünü ve mutlaka tadına bakılması gerektiğini söylemek istiyorum. Taze enginar dolması ve taze bakla da yine Foça’da yiyebileceğiniz yöresel lezzetler arasında yer almaktadır.

Taze enginar dolması

Foça’ya nasıl gidilir?

İzmir’in Foça ilçesi, İzmir’den Çanakkale istikametine doğru giderken Menemen ilçesini geçerek 9 km. ilerlediğinizde karşınıza çıkar. İzmir-Çanakkale yolunu takip ederek sol istikamette ilerlediğinizde Foça’ya ulaşırsınız. Hoş koyların ve mükemmel manzaraların bulunduğu Yeni Foça beldesine ulaşmak için ise 22 km. daha ilerlemeniz gerekiyor.

Eski Foça

Foça’da nerede kalınır?

Lüks, ekonomik ve standart tip olmak üzere her keseye uygun otel ve pansiyonların bulunduğu Foça’da denize nazır otellerde konaklayabilir, otellerin sunduğu hizmetlerden yararlanarak konaklamada daha huzurlu ve daha rahat vakit geçirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bergama Seyahatinde Gezilecek 4 Yer

Bergama Seyahatinde Gezilecek 4 Yer

16 Mayıs 2017
202 views
Foça’da Görülecek 5 Tarihi Adres

Foça’da Görülecek 5 Tarihi Adres

14 Mayıs 2017
233 views
Keşfedilmeyi Bekleyen Dikili

Keşfedilmeyi Bekleyen Dikili

25 Aralık 2016
441 views
İzmir’in Kalbi Çeşme’de Atıyor

İzmir’in Kalbi Çeşme’de Atıyor

13 Aralık 2016
478 views
Bunlar da var!
Almanya Gezi Rehberi; 3. Bölüm Postdam:

Almanya Gezi Rehberi; 3. Bölüm Postdam:

20 Kasım 2015
1.297 views
2017 Alternatif Tatil Yerleri

2017 Alternatif Tatil Yerleri

19 Nisan 2017
311 views
Türkiye’deki han ve kervansaraylar

Türkiye’deki han ve kervansaraylar

9 Mayıs 2017
295 views
Her dönem trend belde; Çeşme

Her dönem trend belde; Çeşme

28 Ekim 2015
1.816 views
Oksijeniyle Meşhur Kaz Dağları

Oksijeniyle Meşhur Kaz Dağları

16 Aralık 2016
527 views
Türkiye’deki En Meşhur 3 Cadde

Türkiye’deki En Meşhur 3 Cadde

4 Ocak 2017
328 views