Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’in güzel ilçesi Yeni Foça

İzmir 15 Nisan 2017
209 views

Ege bölgesinin güzellik simgelerini bir arada barındıran ve misafirlerine sunduğu bakir doğası ile hoş vakitler geçirmelerini sağlayan İzmir’in Foça ilçesi ve Yeni Foça beldesi, muazzam güzellikleri ile her sezon ziyaret edebileceğiniz bir yerdir.

Menemen ilçesinin kuzeyinde, Aliağa ilçesinin batısında yer alan Foça, tam bir doğa cennetidir. Sunduğu manzaralar, tabiatın hoş armağanları ve görece göze hitap eden alanları ile tatil için seçilebilecek en güzel yerlerden biridir. Bol oksijeni ile tatilcilerin dinlenmesini en iyi şekilde sağlayan Foça’nın 30 km’ye ulaşan sahil şeridi, özellikle de yaz sıcaklarından uzaklaşmak isteyenler için tavsiye edebileceğim muazzam güzelliklere sahip bir yerdir. Tatilinizi burada değerlendirdiğinizde, konaklama sorunu kesinlikle yaşamayacağınızı vaat edebilirim. Oteller, pansiyonlar ve turistik tesisler, konaklamada yakalamak istediğiniz en güzel olanaklarıyla tatil günlerinde sizlere eşlik edecektir.

Yeni Foça

Foça’da ne yenir?

Tatilinizi Ege bölgesinin cennet köşelerinden bir köşede değerlendiriyorsunuz. İzmir’in Foça ilçesi, her anlamda tatilinizin renkli ve kaliteli geçmesini sağlayacak özelliklere sahiptir. Burada yemek kültürü adına yöresel yemekleri bulabileceğiniz gibi değişik dünya mutfaklarından örnekler de bulabilirsiniz. Ancak yöresel yemeklerinden faydalanmak istiyorsanız “Ege’nin yaprak sarması” kesinlikle tatmanız gereken lezzetlerindendir. Sahil kenti olması sebebiyle balık ve deniz ürünlerinin de burada fazlasıyla görüldüğünü ve mutlaka tadına bakılması gerektiğini söylemek istiyorum. Taze enginar dolması ve taze bakla da yine Foça’da yiyebileceğiniz yöresel lezzetler arasında yer almaktadır.

Taze enginar dolması

Foça’ya nasıl gidilir?

İzmir’in Foça ilçesi, İzmir’den Çanakkale istikametine doğru giderken Menemen ilçesini geçerek 9 km. ilerlediğinizde karşınıza çıkar. İzmir-Çanakkale yolunu takip ederek sol istikamette ilerlediğinizde Foça’ya ulaşırsınız. Hoş koyların ve mükemmel manzaraların bulunduğu Yeni Foça beldesine ulaşmak için ise 22 km. daha ilerlemeniz gerekiyor.

Eski Foça

Foça’da nerede kalınır?

Lüks, ekonomik ve standart tip olmak üzere her keseye uygun otel ve pansiyonların bulunduğu Foça’da denize nazır otellerde konaklayabilir, otellerin sunduğu hizmetlerden yararlanarak konaklamada daha huzurlu ve daha rahat vakit geçirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bergama Seyahatinde Gezilecek 4 Yer

Bergama Seyahatinde Gezilecek 4 Yer

16 Mayıs 2017
152 views
Foça’da Görülecek 5 Tarihi Adres

Foça’da Görülecek 5 Tarihi Adres

14 Mayıs 2017
176 views
Keşfedilmeyi Bekleyen Dikili

Keşfedilmeyi Bekleyen Dikili

25 Aralık 2016
382 views
İzmir’in Kalbi Çeşme’de Atıyor

İzmir’in Kalbi Çeşme’de Atıyor

13 Aralık 2016
411 views
Bunlar da var!
Schengen vizesi rehberi

Schengen vizesi rehberi

15 Aralık 2015
721 views
Aspen, Colorado Kayak Merkezi

Aspen, Colorado Kayak Merkezi

7 Aralık 2015
1.925 views
Her dönemin trend kayak merkezi; Davraz

Her dönemin trend kayak merkezi; Davraz

8 Aralık 2015
1.637 views
Tatil ve Zeytinin başkenti; Ayvalık

Tatil ve Zeytinin başkenti; Ayvalık

25 Ekim 2015
1.130 views
Mahidevran Bodrum Resort İncelemesi

Mahidevran Bodrum Resort İncelemesi

17 Nisan 2017
494 views
Valencia Gezi Rehberi

Valencia Gezi Rehberi

28 Kasım 2015
1.160 views
Canberra’ya rüya gibi bir yolculuk

Canberra’ya rüya gibi bir yolculuk

29 Aralık 2015
1.087 views