Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Kars’ta Yapılacak 5 Alternatif Etkinlik

Kars, TURKİYE 11 Mayıs 2017
236 views

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki şehirlerinden Kars, köklü geçmişi sayesinde gün geçtikçe turizm potansiyelini arttıran bölgelerimizden biri. Bölge tarihi özelliklerinin yanı sıra kış sporlarına elverişli iklimi ve kültürel özellikleri sayesinde turistlerden yoğun ilgi görüyor.

Kars’ta Yapılacak 5 Alternatif Etkinlik

1.Kış Tatillerinin Vazgeçilmezi Kayak

Sarıkamış’ta Kayak Keyfi

Eğer kış sporlarına meraklıysanız ve karda eğlenmeyi seviyorsanız bir önümüzdeki kış için Kars’ta şimdiden yerinizi ayırtmanızı öneriyoruz. Muhteşem karıyla Sarıkamış, kar tutkunlarına muhteşem bir tatil imkanı sunuyor. Yılın 141 günü karın yerde kaldığı Cıbıltepe Kayak Merkezi‘nde oldukça uzun bir kayak sezonu yaşanıyor. Bölgede birçok kış sporunu yapma şansına sahip olabiliyorsunuz.

2.Çıldır Gölü’nde Oltayla Balık Avı

Donmuş Çıldır Gölü’nde Balık Avı

Kış mevsiminde şehrin en önemli noktalarından bir diğeri de Çıldır Gölü. Göl, kış mevsiminde tamamen buz tutan yüzeyiyle ziyaretçilere keyifli anlar yaşama fırsatı sunuyor. Donmuş Çıldır Gölü’nde özellikle oltayla balık tutma deneyiminin unutamayacağınız bir anı olacağı söyleyebiliriz. Bunun yanında göl üzerinde kızaklarla yapılan turlar da turistler tarafından bir hayli ilgi çekici bulunuyor.

3.Dini ve Tarihi Yerleri Ziyaret

Ani Harabeleri

Başta UNECSO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Ani Harabeleri olmak üzere bölgede görülebilecek çok önemli tarihi ve dini mekanlar bulunuyor. Ani Harabaleri’ndeki kiliseler, Ulu Camii, Evliya Camii, Yusuf Paşa Camii bölgedeki başlıca ziyaret edilmesi gereken dini yerlerden sayılabilir. Kars Kalesi, Katerina Köşkü, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı da bölgede görebileceğiniz diğer önemli tarihi noktalardan sayılabilir.

4.Doğa Yürüyüşleri

Keyifli ve Heyecanlı Doğa Yürüyüşleri

Doğayla iç içe bir yaşam imkanı sunan Kars, gelen ziyaretçilerine de doğasının etkileyici havasını sunmaktan geri kalmıyor. Karsa gelenler bu muhteşem doğa ve tertemiz hava eşliğinde keyifli ancak yer yer zorlu doğa yürüyüşleri yaparak Kars’ın doğasını ve yaban hayatını keşfetme fırsatı yakalayabiliyor.

5.Tandırda Kaz

Tandırda Kaz

Son yıllarda Karslı aileler için hayli önemli bir geçim kaynağı haline gelen kaz yetiştiriciliği bölgenin kalkınmasında büyük rol oynuyor. Bölgede yetiştirilen kazlardan yapılan tandırda kaz ise Kars mutfağının spesiyali durumunda. Tandırda kaz genellikle kaz suyunda yapılmış enfes bulgur pilavında ikram ediliyor. Kars’a geldiğinizde kesinlikle bu muhteşem lezzeti tatmadan dönmeyin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
130 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
108 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
113 views
Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

21 Haziran 2017
205 views
Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

14 Haziran 2017
265 views
Kıbrıs Kanyonu, Kaş

Kıbrıs Kanyonu, Kaş

13 Haziran 2017
264 views
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü, Adana

13 Haziran 2017
450 views
Atatürk Arboretumu, İstanbul

Atatürk Arboretumu, İstanbul

12 Haziran 2017
268 views