Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Kıbrıs Kanyonu, Kaş

Antalya, TURKİYE 13 Haziran 2017
262 views

Kanyonlar, doğayla iç içe ve heyecan dolu bir tatil isteyenler için en güzel seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kaş ve Elmalı ilçeleri arasında bulunan Kıbrıs Kanyonu da yolu Antalya‘ya düşenler için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. 

Kaş ilçe merkezine 50 km. uzaklıkta bulunan Kıbrıs Kanyonu, muhteşem doğasıyla görenleri kendisine hayran bırakıyor. Bölgede doğa içinde huzurlu bir şekilde yürüyüş yapabileceğiniz bir çok parkur bulunuyor. Bu doğa içerisinde, birbirinden güzel görünüme ve kokulara sahip orman ağaçları arasında yapacağınız yürüyüşün size çok iyi geleceğinden emin olabilirsiniz.

Kaşta Bir Cennet: Kıbrıs Kanyonu

Adrenalin tutkunlarının yeni gözde mekanı: Kıbrıs Kanyonu

Akdeniz boyunca uzanan Toros Dağları‘nın batısından akan kar sularıyla şekillenen ve kanyon halini alan Kıbrıs Deresi kimi zaman insanda sonsuzluk hissi uyandırıyor. 100 metreyi bulan yarıkların arasından geçerken nefesinizin kesildiğini hissedebiliyorsunuz. Kanyon geziniz esnasında göreceğiniz şelaleler ise size ayrı bir keyif katıyor. Anadolu topraklarına özel Anadolu kaplanının da en son bu bölgede görüldüğünü bilmek de insanı heyecanlandıran bir diğer unsur.

Kanyondaki yürüyüşler için özel ekipmanlar giyiliyor

Kanyondaki etkinlikler için Sütleğen Köyü‘ne yakın konumda olan Sinekçi Beli’nde gruplar toplanıyor. Rehberler tarafından bölge ve yapılacak etkinliklerde dikkat edilecekler hakkında gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısının ardından ziyaretçilere özel ekipmanlar giydiriliyor. Böylece sorun çıkma ihtimali en aza indiriliyor. Artık 13 km. uzunluğundaki bu muhteşem doğa içerisinde yaklaşık 4 km. süren maceraya hazırsınız demektir. Yaklaşık 5 saat süren etkinlikler esnasında belinize bağladığını iplerle kanyon yarıklarından suyun içine girmek durumunda kalabileceğinizi de hatırlatalım.

Kanyonun 4 kilometrelik bölümünde heyecanlı bir yürüyüş yapabilirsiniz

Kıbrıs Kanyonu’na gelmişken, Sütleğen Köyü yakınlarında bulunan Nysa Antik Kenti‘nin tiyatrosunun bulunduğu yerden Kıbrıs Kanyonu manzarasının da eşsiz güzellikte olduğunu söylememiz gerek. Eğer bu antik tiyatroya gelirseniz mutlaka muhteşem kanyon manzarasının da tadını çıkarın.

Kıbrıs Kanyonu’na Nasıl Gidilir?

Kıbrıs Kanyonu, Kaş’ın Sütleğen Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Çoğunlukla Kaş’tan kanyon için otobüs turları düzenlenmektedir. Siz de bu turlarla bu güzel kanyonun tadını çıkarma şansına sahip olabilirsiniz. Kanyon profesyonel olmayan kişiler ve rehbersiz çıkılan yürüyüşler için hayli tehlikeli olduğu için eğer profesyonel bir sporcu değilseniz rehberli bir gruba dahil olmanızı öneririz. Kanyonun yeri için haritayı inceleyebilirsiniz.

Kaş bölgesine geldiğinizde nereleri gezmeniz gerektiğini düşünüyorsanız Kaş’ta görmeniz gereken 10 yer yazımıza göz gezdirmenizi öneriyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
129 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
107 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
112 views
Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

21 Haziran 2017
204 views
Tüm Güzellikleriyle Antalya Plajları

Tüm Güzellikleriyle Antalya Plajları

17 Haziran 2017
447 views
Alanya Kalesi, Alanya

Alanya Kalesi, Alanya

15 Haziran 2017
155 views
Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

14 Haziran 2017
259 views
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü, Adana

13 Haziran 2017
440 views