Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Manisa’da Gezilecek 4 Doğa Harikası

Manisa, TURKİYE 13 Mayıs 2017
173 views

Ülkemizin jeolojik ve coğrafi özelliklerinden dolayı sahip olduğu muhteşem doğal güzelliklerine, Ege’nin bu özel şehri Manisa’da görmek mümkün. Manisa, sahip olduğu birçok doğal güzelliği ile ülkemizin mutlaka görülmesi gereken özel şehirlerinin başında geliyor. Sizler için bu güzel şehrin görülmesi gereken 4 doğa harikasını listeledik.

Manisa’nın 4 Doğa Harikası

1.Spil Dağı Milli Parkı

Spil Dağı Milli Parkı

1968 yılında milli park statüsüne alınarak özenle korunan Spil Dağı, bölgenin eşsiz doğal güzelliklerinin başında geliyor. Milli parkta yeşilin her tonunu görebilir, doğa yürüyüşleri yapabilir, bölgenin doğal yaşamını gözlemleyebilirsiniz. Milli parkta bulunan bungalov evlerde konaklayarak bu muhteşem güzelliğin tadını gece boyunca çıkarma şansına sahip olabiliyorsunuz.

2.Kula Peri Bacaları

Kula Peri Bacaları

Bölgedeki kalkerli yapıdan dolayı Kapadokya’yı andıran bu muhteşem peri bacaları oluşumu ülkemizin kefedilmeyi bekleyen doğal güzelliklerinden. Burgaz bölgesindeki oluşumlar gerçekten görenleri kendine hayran bırakıyor. Bölgedeki Kula Jeoparkı ise ülkemizin ilk jeoparkı olma özelliğine sahip.

3.Ağlayan Kaya

Ağlayan Kaya

Efsaneye göre 12 çocuğu olan kraliçe Niobe, Tanrıça Leto tarafından kıskanılır ve Leto Niobe’nin çocuklarını iki oğluna öldürtür. Bunun acısıyla günlerce ağlayan Niobe’nin üzüntüsüne dayanamayan Zeus onu bir kaya parçası haline getirerek acılarına son verdirmek ister. Ağlayan bir insan silüeti görünümündeki bu kaya parçası bölgenin en çok turist çeken yerlerinin başında geliyor.

4.Kurşunlu Kaplıcaları

Kurşunlu Kaplıcaları

Salihli ilçesine 6 km mesafedeki derenin yanında kurulu olan Kurşunlu kaplıcaları muhteşem manzarası ve birçok hastalığa iyi gelen şifalı sularıyla tam bir “gizli cennet” olarak karşımıza çıkıyor. Manisa’nın önemli doğal güzelliklerinden biri olan Kurşunlu Kaplıcaları’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Manisa’ya Nasıl Gidilir?

Manisa’ya gitmek için Havayolunu kullanmak isterseniz İzmir Adnan Menderes Havaalanı‘nı kullanabilirsiniz. Dilerseniz Manisa’ya karayolunu kullanarak da gelmeniz mümkün. Siz de en kısa zamanda Manisa’ya bir gezi düzenleyerek bu etkileyici şehrin doğal güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
45 views
Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

21 Haziran 2017
128 views
Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

14 Haziran 2017
165 views
Kıbrıs Kanyonu, Kaş

Kıbrıs Kanyonu, Kaş

13 Haziran 2017
180 views
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü, Adana

13 Haziran 2017
259 views
Atatürk Arboretumu, İstanbul

Atatürk Arboretumu, İstanbul

12 Haziran 2017
147 views
Kızkalesi, Mersin

Kızkalesi, Mersin

12 Haziran 2017
145 views
Gölyazı Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Gölyazı Köyü’ne Nasıl Gidilir?

11 Haziran 2017
135 views