Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Bodrum Seyahatinde Görülecek 5 Yer

Muğla 27 Aralık 2016
344 views

Muğla’nın en hareketli ilçelerinden olan Bodrum, turizm dünyasının en yakından tanıdığı tatil beldesidir. Doğal güzellikleri, antik kentleri, plajları, sahilleri ve koyları ile hayranlık uyandıran Bodrum, birçok noktasında misafirlerine unutamayacakları günler sunuyor. Gece ve gündüzün farklı renklerinin görüldüğü ilçe, tatilde beklentilerinden daha fazlasını yakalamak isteyenler için en güzel noktalardan biridir.

Muğla merkezine 110 km. uzaklıkta yer alan Bodrum, Nisan-Ekim ayları arasında en yoğun zamanlarını yaşar. Havalimanının hareketli olduğu kadar otobüs terminali de sürekli bir hareket halinde olur bu dönemlerde. Koylar, insanların cıvıltısı ile doğanın sakinlerinin cıvıltısı ile kendini gösteri. Marinası, müzesi, antik kentleri ve tabi ki yazın vazgeçilmez güzelliklerinden deniz, kum ve güneşi bir arada yakalamanın noktası plajları ile misafirlerini cezp eden Bodrum, gezilecek ve görülecek yerlerle doludur. Tatilinizi daha güzel şekilde geçirmeniz için sizlere Bodrum seyahatinde görmeniz gereken 5 yer hakkında bilgi sunacağız. Otobüs bileti ve uçak bileti avantajlarıyla müşterilerine fırsat sunan www.biletbayi.com web adresinizden rezervasyonunuzu yaptırarak şimdi sizlere sunacağımız 5 etkili yeri yerinde görmenin keyfini yaşayın.

Bodrum seyahatinde görülecek 5 etkileyici yer

  • Bodrum Kalesi

1406-1523 yıllarında “St. Jean Şövalyeleri’nin kalesi” (Bodrum Kalesi), iki liman arasında inşa edilmiştir. İçerisinde kulelerin bulunduğu kalenin her bir kulesine farklı bir ülkenin ismi verilmiş. Bunların en yükseği ise 47.50 metre boyunda olan “Fransa Kulesi”dir. Bodrum Kalesi’nin iç kale kısmına geçmek için 7 kapısı bulunmaktadır. Kapıların üzerinde; haçlar, düz veya yatay bantlar, ejder ve aslan figürleri yer almaktadır. Tarihe tanıklık eden yönüyle ön plana çıkan Bodrum Kalesi, seyahatinizin ilk durağı olabilir.

Bodrum Kalesi

  • Bitez Plajı

Yaz ayları geldiğinde hareketliliğiyle ön plana çıkan Bitez Plajı, Bodrum’un diğer plajlarından çok daha farklıdır. Bodrum plajları genellikle taşlı ve çakıllı olsa da bu plaj, altın sarısı kumu ile dikkat çeker. Tabi turkuaz mavisi denizi ve sahil çevresinde yer alan restoran ve otelleri de unutmamak gerekiyor. Ailece tatile çıkanlar için ideal bir nokta olan Bitez Plajı, yazın tadını çıkartmak isteyenlere sunulabilecek en güzel fırsattır.

Bitez Plajı

  • Bodrum Anfi Tiyatrosu

Göktepe Dağı’nın güney eteklerinde yer alan Bodrum Anfi Tiyatrosu, Anadolu’nun en eski tiyatrolarından biridir. Klasik Çağ’dan günümüze kadar ulaşan bu antik yer, turizm dünyasının kentte en çok ziyaret ettikleri yerlerden biridir. 1960 yılında bir grup Türk tarafından restore edilen tiyatro, günümüzde festival ve etkinliklerin ilk adresi olarak tercih edilmektedir.

Bodrum Anfi Tiyatrosu

  • Tavşan Adası

Gümüşlük’te bulunan Tavşan Adası, hem doğal güzellikleri ile hem de tarihi geçmişi ile hayran kalabileceğiniz yerlerden biridir. İki sahili birbirinden ayıran adaya geçmek için Helenler döneminde Halikarnassos Kralı Mousolos’un emri ile yaptırılan günümüze yıkık bir şekilde ulaşan geçitten geçmeniz gerekiyor. Günbatımını izlemek isteyenler için çok güzel bir fırsat olarak sunulabilecek bu harika yer, Bodrum gezisinde uğramanız gereken nadide yerlerden biridir.

Tavşan Adası

  • Yel Değirmenleri

Fotoğraf çekmek, denizi izlemek veya farklı bir bakış ile Bodrum’u seyretmek isteyenler için en güzel nokta Bodrum Yel Değirmenleri’dir. 18. Yüzyılda inşa edilen Yel Değirmenleri, 1970’li yılların sonuna doğru da faal olarak kullanılmıştır. Günümüze biraz yıkık vaziyette gelse de manzarasının harika olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor. Yalıkavak beldesinde yer alan bu antik eserler, Bodrum seyahatinize renk katacak bir yön olacak.

Yel Değirmenleri

Bodrum’un saydığımız güzelliklerinden çok daha fazlasını görmek ve yerinde incelemek için yaz tatilinizin rotasını bu yöne çevirmenizi tavsiye ederiz. Ulaşım açısından stabil bir güzergah olan Bodrum’a uçak ile gelmek isteyenler, Milas ile Bodrum ilçeleri arasında yer alan Milas-Bodrum Havalimanı’na gelerek buradan Bodrum’a geçebilirler. Otobüsler ise, Türkiye’nin dört bir yanından buraya günlük sefer düzenlemektedirler.

Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi biletbayi.com web adresini ziyaret ederek Milas-Bodrum uçak bileti alabilir veya karayolu ile gelmeyi tercih ediyorsanız, Bodrum otobüs bileti avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Tatil Cenneti Bodrum’un Birbirinden Muhteşem 5 Yeri - Seyahat Rehberi on 30 Aralık 2016

İlginizi Çekebilir
Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

18 Haziran 2017
178 views
Marmaris’e Nasıl Gidilir?

Marmaris’e Nasıl Gidilir?

15 Haziran 2017
199 views
Marmaris’ten Gökova Körfezi’ne

Marmaris’ten Gökova Körfezi’ne

6 Mayıs 2017
302 views
Bodrum ile keyifli tatiller

Bodrum ile keyifli tatiller

24 Nisan 2017
251 views
Huzurlu Bir Tatil Rotası: Akyaka

Huzurlu Bir Tatil Rotası: Akyaka

6 Ocak 2017
399 views
Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

23 Aralık 2016
464 views
Bunlar da var!
Zelve Vadisi, Avanos, Kapadokya

Zelve Vadisi, Avanos, Kapadokya

28 Mayıs 2017
217 views
Yeşillikler İçinde Sümela

Yeşillikler İçinde Sümela

25 Aralık 2016
342 views
Erzincan’da gezebileceğiniz 4 yer

Erzincan’da gezebileceğiniz 4 yer

20 Ocak 2017
616 views
Alternatifli konaklama rehberi;

Alternatifli konaklama rehberi;

11 Aralık 2015
549 views
Küba Gezi Rehberi

Küba Gezi Rehberi

10 Nisan 2017
245 views
Kocaeli’nde gezilecek 5 harika yer

Kocaeli’nde gezilecek 5 harika yer

30 Ocak 2017
369 views
Yellowstone harikası

Yellowstone harikası

17 Aralık 2015
1.262 views
İzmir’in Kalbi Çeşme’de Atıyor

İzmir’in Kalbi Çeşme’de Atıyor

13 Aralık 2016
483 views