Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Muğla’nın Caretta Caretta Diyarı: İztuzu Plajı

Muğla 20 Aralık 2016
539 views

Turizm dünyasının yaz dönemlerinde çok fazlasıyla rağbet gösterdiği İztuzu Plajı, Avrupa’nın en seçkin plajları arasında gösterilmektedir. Caretta Caretta’ların yumurtalarını bıraktığı bu muhteşem plaj, yaz tatilini değerlendirmek için en ideal yerlerden biridir.

Ege’nin Akdeniz ile kesiştiği Muğla’nın Ortaca ilçesinde yer alan İztuzu Plajı, Dalyan Mahallesi sınırlarında yer almaktadır. 4,5 km. uzunluğa sahip olan plaja, dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin geldiğini bu burada mükemmel zaman geçiriyorlar. Plajın kendine has birçok özelliği bulunmasıyla birlikte en büyük özelliği de uzun metreler boyu gidilmesine rağmen denizin derinleşmemesi ve mavi görünümü ile görenleri kendine hayran bırakmasıdır. Ege’de farklı bir tatil, hoş zamanlar geçirmek için en seçkin yerlerden biri olarak sunulabilecek İztuzu Plajı, çevresindeki ağaçlarla da otantik bir görünüm sunuyor.

İztuzu Plajı

Ortaca’nın prensesi İztuzu Plajı, doğal güzelliklerini korumayı başaran bir yerdir. Yapılanmanın ve büyük işletmelerin kurulmasına izin verilmeyen plajda, tatlı su ile duş alma imkanı da bulunmuyor. Duşluklardan akan suyun da deniz suyu olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Bir de bu plaj, ücretlidir. Girişte görevliye ücretini vermeyi unutmayın.

İztuzu Plajı

1988 yılında özel koruma bölgesi olarak ayrılan İztuzu Plajı’na her saatte girilmiyor. 20.00-08.00 saatleri dışında girişlere açıktır. Ayrıca, deniz ile kumsal arasında kalan bölüme şezlong veya güneş şemsiyesi açılmasına izin verilmiyor. Bunun nedeni ise Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtalarının zarar görmemesidir. Yumurtaların olduğu yer, özel kafeslerle kapatılmış ve zarar görmeleri engellenmiştir.

İztuzu Plajı

İztuzu Plajı’na Nasıl Gidilir?

Dalaman Havalimanı, İztuzu Plajı’na 27 km. uzaklıkta yer almaktadır. Buraya gelmek isteyenler de genellikle bu havalimanını tercih ediyorlar. Buradan servislerle veya özel araç kiralayarak İztuzu Plajı’na ulaşmak mümkündür. Yaz aylarında uçak bileti bulmanın zorlaşmasından dolayı rezervasyonu erken tarihte yapmanız çok önemli. Tatil planı yapıyorsanız, sizlere önerimiz, biletbayi.com web sitesini ziyaret etmeniz olacaktır. Muğla Otobüs bileti fiyatlarını karşılaştırmalı olarak görebileceğiniz internet sitesinden aynı zamanda uzaktan gelen turistler için de fırsat sunuluyor. İztuzu Plajı’na en yakın havalimanına yani Dalaman uçak bileti fırsatlarını da değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Marmaris Gezilecek Yerler - Seyahat Rehberi on 20 Haziran 2017

İlginizi Çekebilir
Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

18 Haziran 2017
172 views
Marmaris’e Nasıl Gidilir?

Marmaris’e Nasıl Gidilir?

15 Haziran 2017
191 views
Marmaris’ten Gökova Körfezi’ne

Marmaris’ten Gökova Körfezi’ne

6 Mayıs 2017
291 views
Bodrum ile keyifli tatiller

Bodrum ile keyifli tatiller

24 Nisan 2017
242 views
Huzurlu Bir Tatil Rotası: Akyaka

Huzurlu Bir Tatil Rotası: Akyaka

6 Ocak 2017
393 views
Bodrum Seyahatinde Görülecek 5 Yer

Bodrum Seyahatinde Görülecek 5 Yer

27 Aralık 2016
337 views