Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Osmaniye’de gezilecek yerler

Osmaniye 2 Şubat 2017
335 views

Akdeniz bölgesinde, Çukurova’da kalan Osmaniye, tıpkı diğer iller gibi uzun dönemlere tanıklık ederek günümüze kadar gelmeyi başaran yerleşim yerlerinden biridir. Hitit dönemlerinden günümüze kadar uzanan kent, tarihi yerler, doğal güzellikler ve ön plana çıkan kültürü ile turizm dünyasının dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor.

Osmaniye, değişik bir kültürü tanımak; farklı doğal güzelliklerle iç içe olmak, tarihin farklı dönemlerinden günümüze taşınan izleri incelemek vs. isteyenler için ideal bir yerdir. Höyükleri, kaleleri, müzeleri, camileri ve diğer alanlarıyla keşfedilmeyi bekleyen Osmaniye, sıcak ve samimi insanlarıyla misafirlerini ağırlıyor. Değişik bir destinasyonda farklı keyifleri yaşamak isteyenler için hazırladığımız Osmaniye gezilecek yerleri yazımızı inceleyerek şehir hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Osmaniye’de görülecek en güzel yerler

Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi

Turistik değeri yüksek olan Osmaniye’de görülmesi gereken en güzel yerlerden biri Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi’dir. Hitit yazılarının ilk defa burada okunması, Hitit ve Fenike yazılı tabletlerin burada bulunması, rölyeflerin yer alması gibi pek çok yönü değerlendirildiğinde ziyaret edilmeyi hak eden bir yer olduğu anlaşılıyor. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yer alan müze, yerli ve yabancı turistlerin kentte en çok ziyaret ettikleri yerlerden biridir. Siz de yolunuz düşerse gizemli tarihi günümüze taşıyan bu müzeyi mutlaka ziyaret edin.

Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi

Maksutoğlu Yaylası

Akdeniz, doğal güzellikler bakımından ülkemizin en zengin bölgesidir. Yaylaları, dünyaca ünlü ve turistlerin dikkatine şayandır. Bu nedenle bu bölgeye gelenler, doğa ile baş başa kalmanın tadını en iyi şekilde çıkartma imkanına sahip olurlar. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yer alan Maksutoğlu Yaylası da böylesine güzel yerlerden biridir. Tabiatın tüm renklerine hakim olan yayla özellikle yaz aylarında ziyaretçilerinin akınına uğrar. Şehrin kalabalığından sıyrılmak isteyenler için ideal bir yer olan yayladaki bitkiler, dereler ve diğer güzelliklerin her biri görülmeye değer güzelliklere sahiptir.

Osmaniye Yaylaları

Osmaniye’ye nasıl gidilir?

Akdeniz iklimine sahip, tarihi değeri bir hayli yüksek olan Osmaniye’ye gitmek için Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi biletbayi.com web sitesinden yararlanabilirsiniz. Otobüs firmaları arasından Osmaniye otobüs bileti fiyatlarından en uygun fiyatı sunan firmayı seçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Uzak yollardan gelen yolcular için ise Adana Havalimanı hizmet vermektedir. 98 km. mesafede yer alan Adana’ya geldikten sonra kolaylıkla karayolu ile kente geçiş yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Ukrayna’da vizesiz seyahat

Ukrayna’da vizesiz seyahat

21 Mart 2017
260 views
Hindistan Vizesi nasıl alınır?

Hindistan Vizesi nasıl alınır?

12 Aralık 2015
789 views
Banff/ Louise Gölü, Alberta Kayak Merkezi

Banff/ Louise Gölü, Alberta Kayak Merkezi

7 Aralık 2015
1.427 views
Trakya’nın sakin şehri; Edirne

Trakya’nın sakin şehri; Edirne

6 Aralık 2015
2.196 views
Tekir Ambarı Sarnıcı, Mersin

Tekir Ambarı Sarnıcı, Mersin

20 Haziran 2017
148 views
Doğunun incisi Şanlıurfa;

Doğunun incisi Şanlıurfa;

22 Aralık 2015
1.482 views
Siracusa Gezi Rehberi

Siracusa Gezi Rehberi

20 Aralık 2015
1.046 views