Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Rize’de gezilecek 4 harika yer

Rize 2 Şubat 2017
251 views

Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini gezmek, tek başınıza yaylaları sırt çantanızla keşfetmek ve doğa ile baş başa kalmak için yapmanız gereken tek şey biletinizi alıp Rize yollarına düşmek olacaktır. Burada doğal güzellikler anlamında her şeyi bir arada bulabilirsiniz. Denizi mavisini, ormanların yeşilini ve yaylaların esen huzuru…

Karadeniz destinasyonları arasında en çok tercih edilen kentlerden biri olan Rize, hayatınızda hiç deneyimlemediğiniz güzelliklere sahip bir şehirdir. Tarihi bir yana, doğal güzellikleri öte yana… Hangisine daha fazla ilgi duyuyorsanız Rize’de bunları fazlasıyla görebilirsiniz. Şimdi dilerseniz sizin için hazırladığımız Rize’nin en harika yerlerinden kesitler sunalım.

Rize’de Görülmesi Gereken Yerler Listesi

Rize Kalesi

Rize, tarihi ve doğal güzelliklerini misafirlerine cömertçe ikram eden Karadeniz’in en güzel kentidir. Bu kent, doğal güzellikleriyle nam salmış olsa da tarihi güzellikleriyle de ziyaret edilmesi gereken bir şehirdir. Merkezin güneybatısında kurulan Rize Kalesi tam da söylediğimiz özelliğe sahip bir yerdir. “Aşağı Kale” ve “İç Kale” olarak iki ayrı bölümden oluşan kale, birçok dönem onarım gördüğü için maalesef orijinalliğini koruyamıyor. Ancak yine de gizemli bir tarihe sahip olan Rize Kalesi’ne çıkarak şehrin enfes manzarasını ayaklarınızın altına serebilirsiniz.

Rize Kalesi

Fırtına Deresi

Ülkemizin rafting alanlarından biri olan Fırtına Deresi, bu özelliğinin yanında bir de tabiat ile kucaklaşmak isteyenler için de önerilebilecek en güzel noktalardan biridir. Yüzmek için, doğayı izlemek için veya mevsiminde ziyaret etmişseniz kenti, profesyonellerle rafting heyecanına katılmak için Fırtına Deresi’ni mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz. Harika bir rota, farklı bir deneyim ve heyecan verici yönleriyle tatil günlerinde kendinizi farklı bir havada hissedeceksiniz.

Fırtına Deresi

Ayder Yaylası

Rize’nin ön plana çıkan noktalarından biri de Ayder Yaylası’dır. Hem tarihi bakımdan hem de doğal güzellikler bakımından ziyaret edilmesi gereken yayla, 1300’lü yıllarda “Halalılar” tarafından kurulmuştur. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sınırları içerisinde yer alan Ayder Yaylası, Karadeniz’in en güzel yaylasıdır. Doğası bir başka, yaşamış kendine has ve sıcak yüzüyle farklı bir ortam havasının estiği yaylada geçireceğiniz zamanlar tatil günlerinize en mükemmel şekilde renk katacaktır. Ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı, hoş bir dereye sahip olan yaylada uzun süre kalmayı düşünüyorsanız, bungalov otelleri tercih edebilirsiniz.

Ayder yaylası

Kaçkar Dağları Milli Parkı

Rize’nin en görülesi yerlerinden biri Kaçkar Dağları Milli Parkı’dır. Doğanın her türlü rengini barındıran, zengin bitki florasına sahip özelliği ile misafirlerini kendine adeta aşık eden milli park, Rize gezisinde görülmeden dönülmemesi gereken en güzel yerlerden biridir. Geyik, tilki, yaban horozu ve ayılar… tam anlamıyla bir doğal hayatın eşiğinde olan Kaçkar Dağları Milli Parkı, hayal ettiğinizden çok daha fazlasını sizlere sunacaktır.

Kaçkar Dağları Milli Parkı

Rize’ye nasıl gidilir?

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’ye ulaşım, oldukça kolaydır. Karayolu ile gelmek isteyenler Türkiye’nin dört bir yanından Rize otobüs bileti alarak kenti ziyaret edebilirler. Hali hazırda uzaktan gelecekler için Rize’de havalimanı olmasa da yakın bir zamanda Rize Havalimanı projesinin hayata geçeceğinin haberini vermek istiyoruz. Şimdilik şehre en yakın havalimanı olarak Trabzon Havalimanı’nı tercih ederek havalimanında iniş yaptıktan sonra 70 km. karayolu ile Rize’ye ulaşabilirsiniz. Trabzon uçak bileti avantajlarını değerlendirmek için www.biletbayi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Bozkırın İncisi Tuz Gölü Hakkında

Bozkırın İncisi Tuz Gölü Hakkında

20 Haziran 2017
145 views
Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi

Rahmi Koç Müzesi Taksiyarhis Kilisesi

30 Mayıs 2017
158 views
Baltıkların en güzel şehri; Riga

Baltıkların en güzel şehri; Riga

23 Aralık 2015
1.522 views
Balkanların incisi Belgrad

Balkanların incisi Belgrad

30 Kasım 2015
1.405 views
Hakkâri’de Gezilecek Yerler

Hakkâri’de Gezilecek Yerler

24 Ocak 2017
319 views
Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

23 Aralık 2016
376 views
Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

14 Haziran 2017
165 views
Tüm Güzellikleriyle Antalya Plajları

Tüm Güzellikleriyle Antalya Plajları

17 Haziran 2017
243 views