Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Samsun’da Ziyaret Edilmesi Gereken 4 harika yer

Samsun 6 Şubat 2017
372 views

Milattan önceki zamanlardan günümüzde kadar pek çok medeniyete tanıklık ederek gelen Samsun, Karadeniz bölgesinin en büyük kenti ve ticaret limanıdır. Tarih boyunca önemini koruyan kent, cumhuriyet döneminde de kendinden söz ettirmiştir.

19 Mayıs 1919 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı, cumhuriyet tarihinde bilinen en önemli olaylardan biridir. Tüm bunların yanından Karadeniz güzelliklerini de barındıran şehir, görülmesi gereken en güzel yerlerden biridir. Karadeniz gezisi yaparken yolunuz bu güzelim kente düşerse, sizlere sunacağımız harika 4 yerde zaman geçirmenizi öneriyoruz.

Yakakent

Doğal güzellikler, deniz ve kum ve tarihi yerler… Samsun’un en güzel noktalarından biridir Yakakent. Bir yanınızda orman, diğer yanınızda denizin olduğunu düşleyin ve tatilinizi böylesine hayallere sığmayan bir ortamda geçirdiğinizi düşünün. Yakakent, tüm bunlardan çok daha fazlasına sahiptir. Sahilde küçük büfelerden sunulan katmerler, gözlemeler ve tabi ki çay… Gününüze renk ve damak tadı katacak yönleridir. Samsun tatilinizi harika zamanlara dönüştürmek için kesinlikle buraya uğramanızı öneriyoruz.

yakakent

Ladik Gölü

870 hektarlık bir alanı kapsayan Ladik Gölü, Samsun’un sembollerinden biridir. Üzerinde adacıkların yer aldığı, doğanın her rengine sahip göl çevresi, özellikle yaz aylarında kalabalıktan kaçanların nefes aldığı bir yere dönüşüyor. Sit alanı olarak belirlenen göl çevresinde yapılaşmaya izin verilmemesi bakir bir güzelliğe ev sahipliği yapmasını sağlıyor. Yelken yarışları ve sörf yapmak isteyenlerin de tercih ettiği bir nokta olması, aktivite açısından tercih edilir bir nokta olmasını sağlıyor.

Ladik Gölü

Akalan Şelaleleri

Samsun’un merkezi kadar ilçeleri de görülmeye değer güzelliklere sahiptirler. Bafra ilçesinde yer alan Akalan Şelaleleri, doğal güzelliğin muazzam tarifi için e uygun yerdir. 18 şelaleden oluşan doğal yer, 15 metre yükseklikten akmaktadır. Bu bile kendi başına ruhunu dinlendirmek isteyenler için en güzel fırsatı sunuyor. Keyifli ve bir o kadar doğal bir tatil yapmak için burayı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Akalan Şelaleleri

Fazıl Ahmet Paşa Medresesi

1661 yılından bugüne kadar ayakta kalmayı başaran Fazıl Ahmet Paşa Medresesi, Samsun gezisinde görülmesi gereken en güzel yerlerden biridir. Medrese, Vezirköprü ilçesinde yer almaktadır. Yapımcısının adını taşıyan medresenin mimarisi bir hayli dikkat çekici olmakla birlikte bir bütün olarak adeta tarih kokuyor. Günümüzde halk kütüphanesi olarak hizmet veren Fazıl Ahmet Paşa Medresesi’nin içerisinde çok sayıda Farsça ve Arapça el yazması kitaplar bulunmaktadır. Gezinize renk katacak bu tarihi yapı da yine Samsun gezilecek yerler listenizde olması gereken bir noktadır.

Fazıl Ahmet Paşa Müzesi

Samsun’a nasıl gidilir?

Karadeniz bölgesinin en güzel şehri olarak tabir edilebilen Samsun’a Türkiye’nin dört bir yanından otobüs seferleri düzenlenmektedir. Karayolu ile seyahat etmeyi tercih edenler Samsun otobüs bileti rezervasyonu yaptırarak kente doğru hareket edebilirler. Gelişmiş yapılanması ile göze çarpan kente havayolu ile gitmek isteyenler için hizmet veren Samsun Çarşamba Havalimanı da yine alternatif seçeneklerden biridir. Samsun uçak bileti alabileceğiniz www.biletbayi.com web sitesini ziyaret ederek yolcuğunuzu ekonomik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Samsun Kent Müzesi

Samsun Kent Müzesi

6 Haziran 2017
170 views
Tekkeköy Mağaraları, Samsun

Tekkeköy Mağaraları, Samsun

6 Haziran 2017
352 views
Amazon Adası ve Amazon Köyü, Samsun

Amazon Adası ve Amazon Köyü, Samsun

5 Haziran 2017
333 views
Onur Anıtı ve Atatürk Parkı, Samsun

Onur Anıtı ve Atatürk Parkı, Samsun

4 Haziran 2017
325 views
Bandırma Vapuru Müzesi

Bandırma Vapuru Müzesi

31 Mayıs 2017
327 views
Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali

Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali

30 Mayıs 2017
177 views
Samsun Gezilecek Yerler

Samsun Gezilecek Yerler

29 Mayıs 2017
243 views
Bunlar da var!
Bakir koyların merkezi; Dalaman

Bakir koyların merkezi; Dalaman

1 Kasım 2015
1.273 views
Bahçeler şehri Şiraz;

Bahçeler şehri Şiraz;

21 Aralık 2015
952 views
Antik Şehir Assos

Antik Şehir Assos

25 Ekim 2015
1.332 views
Ukrayna’da vizesiz seyahat

Ukrayna’da vizesiz seyahat

21 Mart 2017
261 views
Türkiye’nin cenneti; Ölüdeniz

Türkiye’nin cenneti; Ölüdeniz

20 Kasım 2015
1.615 views
Huzurlu bir kent Dikili

Huzurlu bir kent Dikili

3 Kasım 2015
1.026 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
97 views
Anemurium Antik Kenti, Anamur

Anemurium Antik Kenti, Anamur

24 Mayıs 2017
400 views