Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Sinop’un Güzelliği ile Büyüleyen 5 Doğa Harikası

Sinop 9 Şubat 2017
424 views

Şehrin kalabalık ve bunaltıcı atmosferinden uzaklaşarak dingin ve bir o kadar da huzurlu bir ortama doğru yolculuk yapmaya ne dersiniz?

Sinop, Karadeniz’in bakir güzelliklerini bir arada buluşturan bir noktadır. Manzarasıyla, sunduğu huzurlu atmosferiyle ve tabi ki yazın vazgeçilmez eğlencelerinden deniz, kum ve güneşi ile misafirlerini ağırlayan kent, her anlamda dinlenmek isteyenlere en güzel fırsatlarını sunuyor. El değmemiş doğal alanları ile konuklarını kendine hayran bırakan Sinop’ta gezilecek yerler, bir hayli fazla ve her biri birbirinden güzel özelliklere sahiptir.

Sinop’un Büyüleyici 5 Doğa Harikası

  1. Hamsilos Koyu

Sinop’un en popüler gezi noktalarından biridir Hamilos Koyu. Dünyada bir diğer benzeri Norveç’te bulunan koy, 1. Derece Doğal Sit alanı. Karada oluşan çöküntülerden dolayı meydana gelen koy, etrafındaki ormanın güzelliği ile adeta görsel bir şov sunuyor. Deveci Deresi Vadisi’nin aşağı kesiminde oluşan doğal harikası bu yeri, Sinop gezinizde mutlaka görmenizi öneriyoruz. Huzur ve dinginliğin en güzel adresi olduğunu gördüğünüzde siz de düşüneceksiniz.

Hamilos Koyu

  1. Akgöl

Sinop’un doğal güzellikleri anlatmakla bitmeyecek kadar çoktur. Aydıncık ilçesinde, Ayancık-Kastamonu yolunun 38. Km. üzerinde yer alan Akgöl de görülmesi gereken harika bir yerdir. Göknar ve çınar ağaçlarıyla kaplı bir arazide yer alan göl, 1991 yılından bu yana “Akgöl Yaylası” adı altında turizme hizmet veriyor. Görülesi bir yer olmasının yanı sıra fotoğraf çekmek isteyenler için de harika bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Akgöl

  1. İnaltı Mağarası

Doğa oluşumlarının bir arada buluştuğu Sinop’ta görülmesi gereken bir diğer yer ise Ayancık ilçesinin 35 km. güneyinde, Ayvacık ilçesinin 7 km. uzaklığında yer alan İnaltı Mağarası. Mağara, yüzeysel oluşumlar sonucunda bir hayli dikkat çekici bir nokta haline gelmiş. Kesin uzunluğu bilinmemekle birlikte 2,200 metre olduğu tahmin ediliyor. Mağarada oluşan sarkıt, dikit, sütun, damlataşı havuzları ile örtülü duvarlar bir hayli ilgi çekicidir. Sinop gezinizde doğal yeryüzü oluşumlarına tanıklık edebileceğiniz bu yeri mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

İnaltı Mağarası

  1. Tatlıca Şelaleleri

Sinop’un en güzel noktalarından biri olan Tatlıca Şelaleleri, birçok amaca uygun bir alanı kapsıyor. 30 şelaleden oluşan bu yer, Erfelek ilçesi sınırlarında Tatlı Köyü’nde yer alıyor. Dünyada bir başka benzeri olmayan bu mükemmel noktada; piknik, trekking, doğa yürüyüşü, orman gezisi veya av yapmak için uygun alanlar mevcuttur. Tatilinize renk katmak için gezi listenize dahil etmenizi öneriyoruz.

Tatlıca Şelaleleri

  1. Sarıkum Gölü

Değişik bir atmosferde, farklı bir ortam yakalamak isteyenler için önerilebilecek en güzel yerlerden biri de Sinop il merkezine 21 km. uzaklıkta bulunan Sarıkum Gölü’dür. Eski bir koyun kıyı kordonunun kapanmasıyla oluşan bu lagün gölü, deniz, çöl, orman ve gölün bir arada bulunduğu ilginç bir doğal alandır. Tabi buranın sakinleri; karaca, yaban domuzu, çakal, tilki, vaşak, gelincik, kuğu, toy, çulluk gibi hayvanları da unutmamak gerekiyor. Gezinize renk katmak ve farklı bir atmosferde zaman geçirmek için kesinlikle uğranılması gereken bir yerdir.

Sarıkum Gölü

Sinop’a nasıl gidilir?

Karadeniz’in en güzel kentlerinden Sinop’a ulaşmak için kentte hizmet veren Sinop Havalimanı’nı tercih etmeniz, mesafeleri kısaltmanız adına en uygun seyahat tipi olacaktır. Sinop uçak bileti alarak kente ulaştıktan sonra kiralık araç, taksi veya toplu taşıma araçlarını kullanarak şehrin istediğiniz noktasına ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Ege’nin gözde tatil merkezi; Türkbükü

Ege’nin gözde tatil merkezi; Türkbükü

23 Kasım 2015
1.357 views
Uçmakdere Yamaç Paraşütü Keyfi

Uçmakdere Yamaç Paraşütü Keyfi

11 Nisan 2017
586 views
Yanıbaşımızda ki cennet Gürcistan

Yanıbaşımızda ki cennet Gürcistan

15 Kasım 2015
1.816 views
Cadılar bayramı için Avrupa rotaları

Cadılar bayramı için Avrupa rotaları

20 Aralık 2015
817 views
Erzincan’da gezebileceğiniz 4 yer

Erzincan’da gezebileceğiniz 4 yer

20 Ocak 2017
608 views
Konya Seyahatinde Gidilecek Eşsiz 5 Yer

Konya Seyahatinde Gidilecek Eşsiz 5 Yer

11 Aralık 2016
321 views