Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Uçmakdere Yamaç Paraşütü Keyfi

Tekirdağ 11 Nisan 2017
421 views

Yamaç paraşütü, son zamanlarda tatil seçeneklerinden biri haline geldi. Öyle ki tatilciler, sırf bu keyfi yaşamak için tatil yerlerini seçerken yamaç paraşütünün yapılabildiği alanları tercih ediyorlar. İstanbul ve çevresinde kalanlar da yine bu tutku için Uçmakdere’yi tercih ediyorlar.

Uçmakdere, Tekirdağ’da yer alan eski bir Rum Köyü’dür. Köy olmasının ve yamaç paraşütü için ideal bir destinasyon olmasının yanında bir de bakir doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Yani hem tatil hem doğa hem de yamaç paraşütünü bir arada yakalamak isteyenler için lüks bir nokta olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. El değmemiş doğal güzelliklere sahip olan Uçmakdere, ekonomik fiyatlarla tatil yapmak isteyenler için de ideal bir tercihtir. Zira burada kamp kurmanın keyfine doyum olmuyor. Tabi sabahın ilk saatlerinden itibaren başlayan yamaç paraşütü keyfine söyleyecek bir şey yok.

Uçmakdere yamaç paraşütü keyfi

Uçmakdere’nin en güzel alternatiflerinden biri de profesyonel paraşütçü olmanıza gerek kalmamasıdır. Çünkü burada eğitim de veriliyor. 4-8 gün süren eğitimler sonrasında gökyüzünde kuş gibi uçmanın keyfine doyum olmuyor. Tabi eğitim fiyatlarının ekonomik olduğunu söylemeden geçmemem gerekiyor.

Uçmakdere nerede?

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı olan Uçmakdere Köyü, İstanbul’a 200 km, Tekirdağ’a ise 34 km. mesafede yer alıyor. Bu köyde sadece bir adet uçuş alanı bulunmuyor. 1 km. aralıklarla çok sayıda yamaç paraşütü alanının olduğunu hatırlatmak gerekiyor tabi mesafelerinin birbirine çok da uzak olmaması da yine manzara açısından mükemmel bir görüntüyü izleyicilerine sunuyor.

Uçmakdere yamaç paraşütü keyfi

Uçmakdere’ye nasıl gidilir?

Tekirdağ’a 34 km. uzaklıkta Şarköy ilçesine bağlı olan köye ulaşım için toplu taşıma araçları olsa da çok kısıtlı olduğunu söylememiz gerekiyor. Yani buraya gitmek için özel arabanızın olması şart. Tabi ki bu sizi korkutmasın. Buna alternatif olarak Tekirdağ Yamaç Paraşütü Kulübü (TEYAK) ile iletişime geçerek de Uçmakdere’ye ulaşabilirsiniz. Ancak kulüp, sadece yamaç paraşütü yapmak isteyenlere hizmet veriyor.

Uçmakdere yamaç paraşütü keyfi

Uçmakdere’de Yamaç Paraşütü Keyfi

Kısa bir eğitim sürecinden sonra artık profesyonel bir paraşütçü gibi gökyüzünün özgürlüğü ile bütünleşebilirsiniz. Öyle ki bunun heyecanı, sanırım hiçbir aktivitede yoktur. Gökyüzünde iken kendinizi kuşlar kadar özgür hisseder, kelebeklerin kıpırdayışını bedeninizin her yerinde hissetmeye başlarsınız. Doğrusu ilk zamanlar biraz cesaret isteyen bir aktivitedir. Ancak alıştığınızda kesinlikle bunu huy haline getireceğinizden emin olabilirsiniz. Kanatlanıp uçmak tabiri, bir insan için ancak yamaç paraşütü ile kullanılabilir desem yerinde olacaktır.

Uçmakdere yamaç paraşütü keyfi

Farklı bir tatil seçeneği veya etkinlik olarak değerlendirebileceğiniz Uçmakdere yamaç paraşütü ile hayallerin ötesinde vakit geçirebilirsiniz. Uçmak, kuşlara yakın olmak, yer yüzüne tepeden kuş bakışı bakmak ve doğanın enfes atmosferini ciğerlerinize kadar solumak. Her birini ayrı bir yeri, her birinin ayrı bir lezzeti vardır. Bugüne kadar böyle bir deneyim yaşamadıysanız, kesinlikle mevsimi gelmişken biran önce değerlendirmenizi öneriyorum.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Amazonlar Diyarı Amasya

Amazonlar Diyarı Amasya

9 Ocak 2017
393 views
Narlıkuyu, Mersin

Narlıkuyu, Mersin

27 Haziran 2017
101 views
Onur Anıtı ve Atatürk Parkı, Samsun

Onur Anıtı ve Atatürk Parkı, Samsun

4 Haziran 2017
223 views
Nuova Beach Hotel İncelemesi

Nuova Beach Hotel İncelemesi

3 Nisan 2017
380 views
Yeni dünyanın yeni şehri; Doha

Yeni dünyanın yeni şehri; Doha

27 Kasım 2015
1.324 views
Yunan Adaları Gezi Rehberi

Yunan Adaları Gezi Rehberi

8 Nisan 2017
299 views
Galata Mevlevihanesi

Galata Mevlevihanesi

28 Haziran 2017
81 views
Bozcaada

Bozcaada

27 Ekim 2015
619 views