Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Munzur Dağları’na bir bakış attım

Tunceli 2 Mayıs 2017
953 views

Ülkemizin her bölgesinin kendine göre farklı güzellikleri vardır. Akdeniz, Doğu, Güneydoğu, Marmara, Ege, Karadeniz…

Her birinin değerlendirilmeye değer farklı yerlere sahip olması ülkemizde turistik yerlerin artmasına olanak tanıyor. Ege’nin sıcak kumsalları, Akdeniz’in antik kentleri ve Doğu Anadolu bölgesinin kendini en iyi ifade eden jeopolitik yapısı ve gelenekleri…

Munzur Dağı

Bu yazımda sizlere Erzincan’ın güneyinde, Tunceli’nin kuzeyinde yer alan Munzur Dağı’ndan söz etmek istiyorum. Yüksekliği ile göz korkutan Munzur, soğuk sularıyla yaz aylarında ziyaretçilerinin içini ferahlatıyor.

Munzur Dağı

Munzur Dağı, volkanik bir dağdır. Yaklaşık 3,000 metre yüksekliğinde ve 10 zirveye sahip olan yüksek dağ, sunduğu ihtişam, doğa güzellikleri ve yeşilin tonlarıyla görenleri kendine hayran bırakır. Bir de burada vakit geçirmek var ki, Doğu Anadolu bölgesinde daha güzel vakit geçirmek sanırım alternatif bir yer daha yoktur.

Munzur Dağı

İlk zamanlar çevre illerden gelenlerin akınına uğrayan Munzur Dağları, daha sonraki dönemlerde modern yapılanmaların ve turizm dünyasının gösterdiği rağbet sayesinde artık Türkiye sınırlarının dışında da misafir ağırlamaya başladı. Trekking, yamaç paraşütü, ve dağ sporlarının yapıldığı bir alan haline gelen dağ, aktivite açısından zenginliğini cömertçe misafirlerine sunuyor.

Munzur Dağı

Hareketli yaz aylarına tanıklık eden Munzur Dağları, çam ormanlarının sunduğu oksijen ile rahat bir nefes almak isteyenler için sunulabilecek en güzel noktalardan biridir. Zirveden kuşbakışı bakıldığında çayın sunduğu güzellik ise kendi başına nefes kesici bir özellik sunar.

Munzur Dağı

 

11 kelebek türü ve 7 ayrı bitki türünün yaşam alanı olarak seçtiği Munzur Dağı, insan ile tabiatı bir araya getiren bir buluşma noktası gibidir. Burada geçirilecek her dakika, tabiatın enfes güzelliklerine tanıklık etmeyi kolaylaştırır ve bir daha ki tatil günleri özlemle beklenir.

Bir gün yolunuz Doğu Anadolu bölgesine düşerse şayet, Munzur’un soğuk suyunu içmeden dönmeyin ve dağın zirvesine çıkarak oksijenin en pakını mutlaka soluyun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bunlar da var!
Galata Mevlevihanesi

Galata Mevlevihanesi

28 Haziran 2017
121 views
Küba Gezi Rehberi

Küba Gezi Rehberi

10 Nisan 2017
241 views
Ankara Seyahatinde Görülecek 5 Yer

Ankara Seyahatinde Görülecek 5 Yer

12 Aralık 2016
808 views
Mont-Tremblant, Quebec Kayak Merkezi

Mont-Tremblant, Quebec Kayak Merkezi

9 Aralık 2015
1.296 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
253 views
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü, Adana

13 Haziran 2017
455 views
Marmaris’ten Gökova Körfezi’ne

Marmaris’ten Gökova Körfezi’ne

6 Mayıs 2017
291 views