Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Türkiye’de Yamaç Paraşütü Yapılacak 5 Yer

TURKİYE 21 Aralık 2016
626 views

Enerji birikimi, insanların doğasını bozan en büyük etkenlerden biridir. Yani biriken enerjiyi bir şekilde adrenalin tutkunları ve macera sevenler bu konuda daha şanslıdırlar. Çünkü Türkiye’de enerjiyi boşaltmak için birçok noktada yamaç paraşütü yapmak mümkündür.

Akdeniz, Ege ve Anadolu’nun belli bazı yerlerinde yamaç paraşütü için ayrılan bölümlerin olması, adrenalin ve hız tutkunlarının işini kolaylaştırıyor. Biz de bu konuda sizin için gerekli araştırmayı yaparak Türkiye’de yamaç paraşütü yapılacak 5 yer hakkında bilgi topladık. Şimdi isterseniz birlikte inceleyelim.

Türkiye’de Yamaç Paraşütü Heyecanı Yaşatan 5 Yer

  1. Babadağ, Fethiye

“Yamaç paraşütü” denince ilk akla gelen yerlerden biri Babadağ’dır. Fethiye sınırları içerisinde yer alan Babadağ, 1700-1900 metre yüksekliğe sahiptir. Bahar ve yaz ayları geldiğinde, burada çok sayıda adrenalin yapmak isteyenlerin gökyüzünde oluşturdukları hoş bir tablo ile karşılaşabiliyorsunuz. Ölüdeniz üzerinde yapılan yamaç paraşütü, deneyim kazanmak ve farklı bir haz almak isteyenler için ideal bir seçenektir.

Babadağ Yamaç Paraşütü

  1. Munzur Dağları, Erzincan

Daha profesyonel ve daha hız tutkunları için Türkiye’de yamaç paraşütü yapılabilecek en güzel noktalardan birinin Munzur Dağları olduğunu söyleyebiliriz. Yüksekliği 3,250 metre olan en yüksek yerinden profesyonellerin şovlarını izlemek bile kendi başına adrenalin yapmaya yetiyor. Bir de işin başlangıç seviyesinde olanlar için de uygun bir yeri bulunuyor. Munzur Dağları’nda yamaç paraşütüne yeni başlayanlar için ayrılmış bölümün yüksekliği 1300-1500 metre dolayında.

Munzur Dağları Yamaç Paraşütü

  1. Nemrut Dağı, Adıyaman

Güneydoğu Anadolu bölgesinin tarihi geçmişi en fazla olan kentlerinden biri de Adıyaman’dır. Adıyaman sınırları içerisinde yer alan Nemrut Dağı, tarihi geçmişi ile birlikte bir de adrenalin tutkunları için de biçilmiş bir kaftan adeta. 2,200 metre yükseklikte yamaç paraşütü imkanı sunan dağ, Şanlıurfa bölgesinin bir kısmını da kapsıyor. Bu da adrenalin tutkunları için iki şehir üzerinde uçmalarına fırsat oluyor.

Nemrut Dağı Yamaç Paraşütü

  1. Asas Tepesi, Kaş

Antalya’nın Kaş ilçesi, turizm dünyasının en yakından tanıdığı yerlerden biridir. Deniz, kum ve güneş üçlüsünü en güzel şekilde sunan ilçe, dalış sporlarıyla da ünlenmiş bir yer. Bir de buranın başka bir özelliği de Asas Tepesi’ne sahip olmasıdır. Asas Tepesi, yamaç paraşütü yapmak isteyenler için buluşma noktası gibi adeta. 1000 metre yükseklikten atlayan paraşütçüler, Çukurbağ Yarımadası ve Yunanistan’ın Meis Adası’nı gökyüzünden görme şansı yakalıyorlar.

Asas Tepesi Yamaç Paraşütü

  1. Dinamit Tepesi, Pamukkale, Denizli

Denizli, turizm dünyasının önemli noktalarından biridir. Pamukkale travertenlerine sahip olmasının yanında doğal güzellikleri ve antik şehirleri ile dikkat çeken kent, bir de yamaç paraşütçüleri için sunduğu ideal fırsatları ile kendinden söz ettiriyor. Dinamit Tepesi, yamaç paraşütünde başlangıçta olanlar için çok seçkin noktalardan biridir. 1000 metre dolayında olan tepeden uçanlar, Pamukkale’den yükselen dumanın manzarasını, Karahayıt Mahallesi’nin eşsiz güzelliğini ve bir ucu görünmeyen doğal güzellikleri görme şansını yakalıyorlar.

Dinamit Tepesi Yamaç Paraşütü

Türkiye’nin farklı kentlerinde, farklı manzaraları görme imkanı sunan yamaç paraşütü alanlarından birini seçerek adrenalin yapabilir, içinizde biriken enerjiyi dökebilirsiniz. İstediğiniz tüm yerlere kampanyalı uçak bileti bulabileceğiniz www.biletbayi.com web adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
129 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
107 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
112 views
Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

21 Haziran 2017
204 views
Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

14 Haziran 2017
259 views
Kıbrıs Kanyonu, Kaş

Kıbrıs Kanyonu, Kaş

13 Haziran 2017
262 views
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü, Adana

13 Haziran 2017
440 views
Atatürk Arboretumu, İstanbul

Atatürk Arboretumu, İstanbul

12 Haziran 2017
263 views