Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Türkiye’deki En Meşhur 3 Cadde

TURKİYE 4 Ocak 2017
334 views

“Her zaman da sakinlik olmaz” diyenler için Türkiye’nin en hareketli 3 caddesinden söz etmek istiyoruz. Türkiye’nin kalabalık şehirlerinden, en kalabalık ve aynı zamanda adını sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde duyuran caddelerden söz ederek, keyifli zaman geçirmenizi sağlamaya çalışacağız.

“Kalabalık caddeler” dendiğinde akla her kategoriden dükkânların olduğu caddeler gelir. Alışveriş mağazaları, kafeteryalar, eğlence mekânları, teknoloji durakları vs. tüm bunları bir de yakından gördüğünüzde, gezinizin daha farklı bir konseptte yürüdüğünü çok daha iyi anlayacaksınız. Şimdi dilerseniz hep birlikte Türkiye’deki en meşhur 3 cadde hakkında edindiğimiz bilgilere göz atalım.

Türkiye’de En Çok Bilinen 3 Cadde

  1. İstiklal Caddesi, İstanbul

Tarihi geçmişi, doğal güzellikleri ve kalabalığıyla ön plana çıkan İstanbul’da gezinizi yaparken kalabalık bir cadde üzerinde yürümek istiyorsanız, uğramanız gereken yer, Taksim’de yer alan İstiklal Caddesi. İstiklal Caddesi, alışveriş mağazalarıyla, eğlence mekânları ve tarihi dokusuyla gelenlerde bir bağımlılık yaratıyor. Tabi hafta sonu veya tatil günlerinde buraya gelmişseniz kesinlikle kalabalık ortama hazırlıklı olmanızı öneriyoruz. Resmi tatil günlerinde, bayramlarda ve hafta sonlarında İstiklal Caddesi’nde adım atmak neredeyse imkânsız hale geliyor.

İstiklal Caddesi

Cadde üzerinin kalabalık ve işlek olması kadar, ara sokakları da bir hayli renkli ve kalabalıktır. Özellikle de eğlence mekânları, daha çok ara sokaklarında yer edinmiş. Barlar, kafeteryalar, kitap okuma salonları ve daha aklınıza gelebilecek her türden alan, her türden mekân İstiklal Caddesi’ne renk katmaya yeriyor.  Çiçek Pasajı, Atlas Pasajı, Atlas Sineması, Galatasaray Lisesi binası, St. Antuan Kilisesi ve tabi ki Galata Kulesi, İstiklal Caddesi’nde uğranılması gereken en önemli noktalardır.

  1. Kıbrıs Şehitleri Caddesi, İzmir

Büyüleyici güzelliklere ev sahipliği yapan İzmir, turizm dünyasının yaz aylarında en çok tercih ettikleri destinasyonlardan biridir. Çeşme kadar yoğun ve kalabalık bir diğer noktası ise İzmir’in kalbi Alsancak ilçesidir. Burada yer alan Kıbrıs Şehitleri Caddesi, kalabalık ortamıyla dikkat çeken bir noktadır.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi

Gündüz vakti dükkânların hareketliliği, gece vakti eğlence mekanlarının hareketliliği, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nin sakinleşmesine engel oluyor. Kalabalık ortamda kalmayı sevenler için kesinlikle önerilebilecek en güzel noktalardan biri olduğunu belirtmeden geçmek istemiyoruz.

  1. Tunalı Hilmi Caddesi, Ankara

Pasajları, Kuğulu Parkı, alışveriş mağazaları, kafeteryalar, teknoloji dünyasının devleri, giyim markaları ve tabi ki tarihi dokusu ile Ankara’ya renk katan Tunalı Hilmi Caddesi, Türkiye’nin en meşhur 3 caddesinden biridir. Çankaya ilçesinde, Kavaklıdere Semti’nde yer alan bu cadde, gece-gündüz demeden kalabalık insanlara tanıklık eden bir noktadır. Şehrin en gözde caddesi olmasının elbette alışveriş mağazaları ve diğer alanların yoğun olmasından kaynaklanmaktadır. Aradığınız her şeyi burada çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Tunalı Hilmi Caddesi

Başkent Ankara’nın hareketli Caddesi Tunalı Hilmi Caddesi, gezinize çok daha farklı renk katabileceğiniz noktalardan biridir. Ankara seyahati yaparken, zamanınızdan feragat edip kesinlikle bu mükemmel noktaya uğramanızı öneriyoruz.

Türkiye’nin en meşhur 3 caddesi hakkında bilgi edindiğinizde göre, gezilerinizi nasıl renklendireceğiniz konusunda eminim ki fikir edinmişsinizdir. Yolculuklarınızın rahat geçmesi adına en iyi hizmetleri sunan Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi biletbayi.com web adresinden uçak bileti ve otobüs bileti avantajlarını değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

14 Ağustos 2017
143 views
İzmir’de Gezilecek 9 Yer

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

14 Ağustos 2017
116 views
Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

Bandırma’da Yapılacak 8 Şey

5 Ağustos 2017
123 views
Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

Nefis Yöresel Bayram Tatlıları

21 Haziran 2017
217 views
Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir

14 Haziran 2017
281 views
Kıbrıs Kanyonu, Kaş

Kıbrıs Kanyonu, Kaş

13 Haziran 2017
280 views
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü, Adana

13 Haziran 2017
473 views
Atatürk Arboretumu, İstanbul

Atatürk Arboretumu, İstanbul

12 Haziran 2017
286 views
Bunlar da var!
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
168 views
Marmaris’e Nasıl Gidilir?

Marmaris’e Nasıl Gidilir?

15 Haziran 2017
199 views
Son dönemin gözdesi; Kartalkaya

Son dönemin gözdesi; Kartalkaya

9 Aralık 2015
1.463 views
Tüm Güzellikleriyle Antalya Plajları

Tüm Güzellikleriyle Antalya Plajları

17 Haziran 2017
475 views
Amazonlar Diyarı Amasya

Amazonlar Diyarı Amasya

9 Ocak 2017
461 views
Johannesburg’ta harika bir deneyim

Johannesburg’ta harika bir deneyim

18 Aralık 2015
1.198 views
Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

18 Haziran 2017
178 views
Ayvalık Adaları Tabiat Parkı

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı

2 Haziran 2017
200 views