Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

2017 Alternatif Tatil Yerleri

Yurtdışı Seyahat Rehberi 19 Nisan 2017
311 views

Tatilin güzel olmasını etkilemek mi istiyorsunuz? Öyleyse şimdi paylaşacağım 2017’de alternatif tatil yerleri yazımı okumaya devam edin.

Alışıldık tatil tipleri, bir yerden sonra bıkkınlık vermeye başlar. Sürekli aynı kulvarda dönmek, aynı manzaraları görmek veya aynı tarihi beldeleri incelemek, bir yerden sonra tatil günlerine “kabak tadı” eklemeye başlar. Bu yüzden 2017 yılının yazında farklılık yaparak yurtdışında tatil yapabileceğiniz yerler hakkında bilgi edinin derim. Hem değişiklik olabilmesi açısından hem de tatilin sıkıcı geçmemesi açısından sizler için araştırdığım tatil yerlerini okumaya başlayın, tatil fikirlerine yenilikler ekleyin.

2017 alternatif tatil yerleri

Corpus Christi, Teksas, ABD

ABD ‘de tatil yapmak bir başkadır. Corpus Christi’de kalmak ise kendi başına bir başkalıktır. Haziran ayından itibaren doluşmaya başlayan Teksas’ın bu güzide noktası, Meksika Körfezi’ne bakan harika bir noktada yer alıyor. Deniz, burada daha bir mavi, kumsallar ise daha bir altın sarısı ve siz usulca tatilinizi yaparken başınızın üzerinden “pembe kaşıkçı kuşları” uçuşacak. Tabi ki Concrete Street Amphitheatre’dan yükselen canlı müzik seslerini de unutmamak gerekiyor. Yani harika bir tatil yeri, harika bir tatil fikri için kesinlikle tercih listenize Corpus Christi’i almanızı öneriyorum.

Corpus Christi

Tuvalu

Büyük Okyanus’ta, dokuz adet mercan adasından oluşan Polinezya ülkesi, Avustralya ile Hawai arasında yer alan Tuvalu, tatil günlerini tembellikle geçirmek isteyenler için bulunmaz bir fikir. Beyaz kıyıları ile insana huzur veren bu yer, sıra sıra dizilen hindistancevizi ağaçlarıyla farklı bir atmosfer oluşturuyor. Taze avlanmış deniz ürünleri, taze hindistancevizini içmek ve voleybolun en keyifli vakitlerini değerlendirmek için tasarlanmış bir yer gibi duran Tuvalu, 2017 yaz tatili fikirlerinizin baş sıralarına alabileceğiniz en mükemmel destinasyonlardan biridir.

Tuvalu

Bornholm, Danimarka

Bornholm, Danimarka’nın en çok güneş alan tatil beldelerinden biridir. Hiç şüphesiz güneşin bol olması, tatil günlerinin daha da uzamasını da beraberinde getiriyor. Dueodde Plajlarının berrak beyazlığı, güneşin saf hali ve kumsalın tendeki mükemmel hissi, tatil günlerinin muhteşem geçmesine olanak tanıyan yönleridir. Tabi tüm bunların yanı sıra doğal güzellikler anlamında da bir hayli kalabalık bir yer olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bornholm Kelebek Parkı ve tarihin izlerini üzerinde barındıran Hammershus Kalesi’nin kalıntıları ise tatile farklı renk katan güzelliklerdir.

Bornholm

Blagaj, Bosna Hersek

Bosna Hersek, benim için farklı anlamların yüklü olduğu bir barış ülkesidir. 90’lı yıllarda yaşadığı onca zorluk ve zorbalıktan sonra adeta küllerinden doğarak yeniden “buradayım” diyen ülke, gezilmeyi en çok hak eden yerlerden biridir. Dubrovnik’in iç kesimlerine doğru ilerlediğinizde ufak bir kasaba ile karşılaşacaksınız. Burası Blagaj. Sarp kayalıkların dibine kurulmuş bu küçük kasaba, bence huzuru elde etmek isteyenlerin kesinlikle uğraması gereken yerlerin başında geliyor ve tabi ki kayalıklar arasından köpüklü bir yolculuk yapan “Buna Nehri…”

Blagaj

Blagaj, yaz tatili destinasyonlarından biri olmakla birlikte, beyaz evleriyle dikkatleri üzerine çeker ve bundan da önemlisi, bu şirin kasaba Osmanlı padişahı tarafından 16. Yüzyılda bir tekke olarak inşa edilmiştir.

2017 yaz tatilini değerlendirmek, değişik fikirlerde buluşmak ve tatilin seyrini değiştirmek için yukarıda verdiğim 4 alternatif rotayı değerlendirmenizi öneriyorum. Henüz yaz tatilinin sıcak günleri kendini hissettirmeden sizlere daha farklı fikirler vermek için yeniden karşınızda olacağım. Şimdiden keyifli tatiller.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
82 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
97 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
156 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
119 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
250 views
Bunlar da var!
Marmaris’e Nasıl Gidilir?

Marmaris’e Nasıl Gidilir?

15 Haziran 2017
191 views
Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

23 Aralık 2016
454 views
Saint Paul Kuyusu, Tarsus

Saint Paul Kuyusu, Tarsus

25 Mayıs 2017
164 views
Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

18 Haziran 2017
172 views
Yaz Tatiline Hazırlanırken

Yaz Tatiline Hazırlanırken

18 Nisan 2017
295 views
Banff/ Louise Gölü, Alberta Kayak Merkezi

Banff/ Louise Gölü, Alberta Kayak Merkezi

7 Aralık 2015
1.428 views