İstanbul’da Denize Girebileceğiniz 10 Yer

Dünyanın Tırmanışı En Tehlikeli Tepeleri

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Arjantin’de Mini Bir Tura Çıkmaya Ne Dersiniz?

Yurtdışı Seyahat Rehberi 7 Temmuz 2017
58 views

Güney Amerika Kıtası’nda bulunan Arjantin, yüz ölçümüyle dünyanın en büyük 8.  ülkesi olma özelliği taşıyor. 44 milyon kişinin yaşadığı ülkede, nüfusun çoğunluğunu kadınlar oluşturmaktadır. Arjantin’e ilk adımı adan İspanyollar, bu bölgede koloniler kurarak, And Dağları’nın eteklerinde yaşamaya başlamışlar ve ülke nüfusunun temelini ülkeye göç eden İtalyanlar ve İspanyollar oluşturmuştur. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır ancak genç nüfus arasında İngilizce de yaygın olarak konuşulmaktadır.

Arjantin çok büyük topraklar üzerine konumlanmış bir ülkedir. Bu sebeple ülkede gezilecek yerler oldukça fazla ve uzun bir zaman dilimi ayırmanıza ihtiyaç var.  ”O kadar zamanım yok, buraya kadar gelmişken kısa bir tur yapmak istiyorum. ” diyenler için bu güzel ülkede, kısa sürede gezilebilecek en gözde yerleri derledik. Gelin hep birlikte mini bir Arjantin turuna çıkalım;

1- Buenos Aires’in En Ünlü Şehri : La Buca

Arjantin’i gezmeye Buenos Aires’in en ünlü şehri olan ‘’La Buca’’dan başlayabilirsiniz. Şehri farklı kılan buradaki evlerin gemi kalıntılarından ve saçlarından inşa edilmiş olmasıdır. Canlı renklere boyanan evler bu şehrin sokaklarının oldukça hareketli ve canlı gözükmesine sebep olmuştur. Çoğunlukla İtalyan göçmenlerinin yaşadığı bu bölgede İtalyan kültürünün etkileri ağırlıklı olarak görülmektedir.

2- Buenos Aires: Recoleta Mezarlığı

Arjantin’in göbeğinde Buenos Aires’te bulunan ‘’Recoleta Mezarlığı’’ görmeniz gereken yerler arasında… 5,5 hektarlık bir alan üzerinde, her mezarın bir oda şeklinde tasarlandığı mezarlıkta, tam 4691 mezar odası bulunmaktadır. Arjantin halkı tarafından oldukça sevilen ve sayılan Eva Peron’un mezarı da burada bulunmaktadır. Mezarlığın bile güzeli nasıl olurmuş görebileceğiniz bu anıt mezarlara gömülmek sanıldığı kadar kolay değil. Bakımı ve temizliği için her ay aidat ödenen bu mezarlar dışarıdan oldukça görkemli gözükmekte.

3- İguazu Şelaleri

Arjantin’de bulunan ‘’ İguazu Şelaleleri’’ dünyanın en büyük şelaleleri arasında yer alıyor.1542 yılında keşfedilen şelalelerde, 270 şelalenin birleşiminden oluşuyor. ’Büyük Su’’ anlamına gelen İguazu adını almış olan şelale, 82 metreden akmaktadır. Şelalenin en güzel noktalarından biri 14 şelalenin birlikte aktığı ‘’Şeytan Gırtlağı’’dır. Bu noktadan şelaleyi ayaklarınızın altında hissedebilir ve harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Şelaleden akan su miktarı, Arjantin’in yağış aldığı dönem olan Kasım-Mart aylarında 5 katına kadar çıkmaktadır. Su seviyesindeki artışla beraber şelalelerinde ihtişamı artmaktadır.

4-Perito Moreno Buzulu

Arjantin’de az bilinen güzide yerlerden biride’’Perito Moreno Buzulu’’dur. Sürekli büyüyen ve ilerleyen bu buzullar koptuğunda oldukça büyük dalgalara sebebiyet vermektedir. Büyük Okyanus’tan gelen bulutların, kuvvetli yağışlar bırakmasıyla oluşan buzullar, turlara ve trekkinglere ev sahipliği yapmaktadır.

5- Torres del Paine Milli Parkı

2420 kilometrekareyi kapsayan milli park içerisinde, oldukça farklı bitki türleri ve nadir görülen canlılara ev sahipliği yapar. Millî park içerisinde dilediğiniz gibi gezebilir harika doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
36 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
91 views
Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

23 Haziran 2017
65 views
Yok Olacak Cennet: Maldivler

Yok Olacak Cennet: Maldivler

14 Haziran 2017
122 views
8 Adımda PRAG Keşfi

8 Adımda PRAG Keşfi

14 Haziran 2017
112 views
Bunlar da var!
Niğde’de gezilecek harika yerler

Niğde’de gezilecek harika yerler

1 Şubat 2017
265 views
Tekkeköy Mağaraları, Samsun

Tekkeköy Mağaraları, Samsun

6 Haziran 2017
112 views
Seyahatte Tasarruf Yapmanın 4 Yolu

Seyahatte Tasarruf Yapmanın 4 Yolu

11 Mart 2017
188 views
Ankara Seyahatinde Görülecek 5 Yer

Ankara Seyahatinde Görülecek 5 Yer

12 Aralık 2016
691 views
Sedir Adası, Muğla

Sedir Adası, Muğla

30 Haziran 2017
107 views
Muğla Gezi Rehberi

Muğla Gezi Rehberi

29 Ekim 2015
1.343 views
Ayvacık, Samsun

Ayvacık, Samsun

10 Haziran 2017
96 views