Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Arjantin’de Mini Bir Tura Çıkmaya Ne Dersiniz?

Yurtdışı Seyahat Rehberi 7 Temmuz 2017
153 views

Güney Amerika Kıtası’nda bulunan Arjantin, yüz ölçümüyle dünyanın en büyük 8.  ülkesi olma özelliği taşıyor. 44 milyon kişinin yaşadığı ülkede, nüfusun çoğunluğunu kadınlar oluşturmaktadır. Arjantin’e ilk adımı adan İspanyollar, bu bölgede koloniler kurarak, And Dağları’nın eteklerinde yaşamaya başlamışlar ve ülke nüfusunun temelini ülkeye göç eden İtalyanlar ve İspanyollar oluşturmuştur. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır ancak genç nüfus arasında İngilizce de yaygın olarak konuşulmaktadır.

Arjantin çok büyük topraklar üzerine konumlanmış bir ülkedir. Bu sebeple ülkede gezilecek yerler oldukça fazla ve uzun bir zaman dilimi ayırmanıza ihtiyaç var.  ”O kadar zamanım yok, buraya kadar gelmişken kısa bir tur yapmak istiyorum. ” diyenler için bu güzel ülkede, kısa sürede gezilebilecek en gözde yerleri derledik. Gelin hep birlikte mini bir Arjantin turuna çıkalım;

1- Buenos Aires’in En Ünlü Şehri : La Buca

Arjantin’i gezmeye Buenos Aires’in en ünlü şehri olan ‘’La Buca’’dan başlayabilirsiniz. Şehri farklı kılan buradaki evlerin gemi kalıntılarından ve saçlarından inşa edilmiş olmasıdır. Canlı renklere boyanan evler bu şehrin sokaklarının oldukça hareketli ve canlı gözükmesine sebep olmuştur. Çoğunlukla İtalyan göçmenlerinin yaşadığı bu bölgede İtalyan kültürünün etkileri ağırlıklı olarak görülmektedir.

2- Buenos Aires: Recoleta Mezarlığı

Arjantin’in göbeğinde Buenos Aires’te bulunan ‘’Recoleta Mezarlığı’’ görmeniz gereken yerler arasında… 5,5 hektarlık bir alan üzerinde, her mezarın bir oda şeklinde tasarlandığı mezarlıkta, tam 4691 mezar odası bulunmaktadır. Arjantin halkı tarafından oldukça sevilen ve sayılan Eva Peron’un mezarı da burada bulunmaktadır. Mezarlığın bile güzeli nasıl olurmuş görebileceğiniz bu anıt mezarlara gömülmek sanıldığı kadar kolay değil. Bakımı ve temizliği için her ay aidat ödenen bu mezarlar dışarıdan oldukça görkemli gözükmekte.

3- İguazu Şelaleri

Arjantin’de bulunan ‘’ İguazu Şelaleleri’’ dünyanın en büyük şelaleleri arasında yer alıyor.1542 yılında keşfedilen şelalelerde, 270 şelalenin birleşiminden oluşuyor. ’Büyük Su’’ anlamına gelen İguazu adını almış olan şelale, 82 metreden akmaktadır. Şelalenin en güzel noktalarından biri 14 şelalenin birlikte aktığı ‘’Şeytan Gırtlağı’’dır. Bu noktadan şelaleyi ayaklarınızın altında hissedebilir ve harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Şelaleden akan su miktarı, Arjantin’in yağış aldığı dönem olan Kasım-Mart aylarında 5 katına kadar çıkmaktadır. Su seviyesindeki artışla beraber şelalelerinde ihtişamı artmaktadır.

4-Perito Moreno Buzulu

Arjantin’de az bilinen güzide yerlerden biride’’Perito Moreno Buzulu’’dur. Sürekli büyüyen ve ilerleyen bu buzullar koptuğunda oldukça büyük dalgalara sebebiyet vermektedir. Büyük Okyanus’tan gelen bulutların, kuvvetli yağışlar bırakmasıyla oluşan buzullar, turlara ve trekkinglere ev sahipliği yapmaktadır.

5- Torres del Paine Milli Parkı

2420 kilometrekareyi kapsayan milli park içerisinde, oldukça farklı bitki türleri ve nadir görülen canlılara ev sahipliği yapar. Millî park içerisinde dilediğiniz gibi gezebilir harika doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
80 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
97 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
153 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
116 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
245 views