İstanbul’da Denize Girebileceğiniz 10 Yer

Dünyanın Tırmanışı En Tehlikeli Tepeleri

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Asya’da vizesiz seyahat edilebilen yerler

Yurtdışı Seyahat Rehberi 18 Mart 2017
204 views

Avrupa’nın doğusunda, Büyük Okyanus’un batısında yer alan Asya, kültürel, yaşam değerleri ve halkları ile bambaşka bir destinasyondur.

Turizm dünyasının eskiden beri üzerinde durduğu Asya kıtası, gelişen ve değişen yüzüyle ve tarihi değerleriyle tatil yapılacak bir yerdir. Türkiye’den bazı Asya ülkelerine gitmek için vize, zorunludur. Ancak alternatif olarak değerlendirebileceğiniz vizesiz seyahat edilebilen ülkeler de var. Singapur, Azerbaycan, Ermenistan gibi tarihi geçmişi uzun olan ülkelerde hoşça vakit geçirebilir, yaşam değeri ve kültürleri hakkında yerinde bilgi alabilirsiniz. Şimdi dilerseniz Asya’da vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler hakkında bilgi vermeye başlayalım.

Asya'da vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler

  1. Singapur

Asya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri Singapur’dur. Ticaret alanında büyük gelişmelere tanık olan ülke, haberleşme, ulaştırma ve bankacılık alanında da kendinden söz ettiren bir ülkedir. Küçük bir şehir devleti olmasına rağmen gezilip görülecek onlarca noktaya sahip olan Singapur’a vizesiz seyahat ederek güzelliklerini yerinde değerlendirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

singapur

  1. Azerbaycan

Hem komşumuz olması açısından hem de Asya ülkesi olması açısından seyahatte değerlendirilebilecek ülkelerden biri de Azerbaycan’dır. Vizesiz seyahat edilebilen ülkeler arasında yer alması, Asya ülkelerini merak edenler için alternatif bir destinasyon olmasını sağlıyor. Kültürel değerleri, milli parkları, dağları, ovaları, ırmak ve vadileri ile gezi günlerinize renk katacak Azerbaycan, halkı ile sıcak ve sempatik bir ülkedir.

azerbaycan

  1. Ermenistan

Karadeniz ve Akdeniz iklimine sahip olan Ermenistan da yine komşu ülkelerimizden biridir. Birleşmiş Milletler üyesi olan ülke, sadece Türkiye komşu değil tabi ki. Azerbaycan, Gürcistan ve Nahcivan da ülkenin komşuları arasında yer alıyor. Bu özelliği sayesinde daha fazla gezilmeyi hak eden Ermenistan, Türkiye’den vizesiz gidilebilen ülkeler arasında yer alıyor.

ermenistan

  1. Filipinler

Tayvan, Çin ve Vietnam’ın komşusu Filipinler, tam bir doğal ülke. 7.107 ada ve adacıktan oluşan ülke, doğa turizmine ilgi duyanlara önerilebilecek en güzel destinasyonlardan biridir. Asya’da vizesiz seyahat edilebilen ülkeler arasında yer alması da ayrıca değerlendirilmesi gereken özelliklerinden biridir. Son zamanlarda turizm dünyasının yöneldiği Filipinler’e gitmek için tur firmaları ile görüşebilir veya kendi başınıza seyahat edebilirsiniz.

filipinler

  1. Gürcistan

Gürcistan, belki de Türkiye’den en sık ziyaret alan komşu ülkelerimizden biridir. Artvin ile sınırı olan ülkeye, Türkiye’den bazen alışveriş için bile gidenler olabiliyor. Pasaport veya kimliğinizi kullanarak bile kolaylıkla geçiş yapabileceğiniz Gürcistan, ucuzluğun ve casino’ların sık rastlanıldığı bir ülkedir. Tabi bununla birlikte köklü bir geçmişi ve doğal güzellikleri de dikkat çekicidir. Asya’da vizesiz seyahat edilebilecek yerler arasında olması, Türkiye’den sık ziyaretçi almasını etkilemektedir.

gürcistan

Asya’nın mükemmel destinasyonları arasında yer alan daha birçok ülkeye vizesiz seyahat edilebiliyor. Her birini buraya yazamazsak da kısa araştırmalar yaparak ülkeler hakkında ve nasıl gidebileceğiniz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
36 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
91 views
Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

23 Haziran 2017
65 views
Yok Olacak Cennet: Maldivler

Yok Olacak Cennet: Maldivler

14 Haziran 2017
122 views
8 Adımda PRAG Keşfi

8 Adımda PRAG Keşfi

14 Haziran 2017
112 views
Bunlar da var!
Huzur Veren Doğası ile Artvin

Huzur Veren Doğası ile Artvin

12 Mayıs 2017
192 views
Birbirinden Güzel 10 Yunan Adası

Birbirinden Güzel 10 Yunan Adası

18 Mart 2017
278 views
Marmaris’e Nasıl Gidilir?

Marmaris’e Nasıl Gidilir?

15 Haziran 2017
86 views
Siirt’te gezilecek yerler

Siirt’te gezilecek yerler

8 Şubat 2017
540 views
Derinkuyu Yeraltı Şehri, Nevşehir

Derinkuyu Yeraltı Şehri, Nevşehir

17 Haziran 2017
76 views
Arnavutluk Gezi Rehberi 1. Bölüm Elbesan

Arnavutluk Gezi Rehberi 1. Bölüm Elbesan

16 Kasım 2015
1.162 views