Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Belçika Gezi Rehberi; 1. Bölüm Antwerp

Yurtdışı Seyahat Rehberi 17 Kasım 2015
774 views

Antwerp; Avrupa’nın en büyük ikinci limanına sahip şehri. Bunun yanı sıra elmaslarıyla ünlü. Bu iki özellik, kentin son derece zengin olmasına sebep olmuş. Antwerp, insana huzur veren ve özendiren, aynı zaman da iyi eğitimli ve kültürlü insanların yaşadığı bir şehir. Herkes çok güzel İngilizce biliyor ve soracağınız sorulara titizlikle cevap veriyor. Şehrin mitolojik tarihe kadar uzanan sevimli bir hikayesi var; nitekim tanıştığınız yerli halk da bu hikayeden oldukça fazla bahsedecek. Gelelim bu şirin bölgenin gezilecek alanlarına;

Antwerp’te Gezilecek Yerler

Gezilecek birden fazla alana sahip olan bu şehir, kısa şehir turuyla tüm güzelliğini size sunacaktır. Bu sebeple 1 günlük kısa bir program yeterli olacaktır.

Scheldt Nehri:

Nehir kenarında yürüyüş yapıp, bu limanı şehrinin tadını çıkarabilirsiniz. Nehir kenarında onlarca kafe var. Belçika yemeklerini burada tadımlayabilmeniz mümkün.

Grote Markt: 

Belçika’ya gelip eğer bira içmek istiyorsanız en güzel alan Grote Markt olacaktır. Şehrin en önemli yapısı Cathedral of Our Lady’nin kenarında Belçika’nın meşhur biralarını burada tadabilirsiniz.

Cathedral of Our Lady:

Belçika ve Hollanda’nın en büyük kilisesi. Gotik mimarisi ile binanın kendisi ve Rubens tarafından yapılmış içindeki sanat eserleri görülmeye değer. Eşsiz bir tarihe ve mükemmel sanat eserlerini bu bina içerisinde görmeniz mümkün.

Central Station:

Şehrin simge yapılarından biri olan bu tarihi tren istasyonunu görüp görebileceğiniz en güzel tren istasyonlarından bir tanesi. Harika bir mimariye sahip. Görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Mas Müzesi: 

Şehir müzesi olan bu enteresan yapının tepesine çıkın ve Antwerp’in en güzel manzarasını ücretsiz olarak seyredin. Müze içerisinde görebileceğiniz eserler genellikle etnografya bölümünden oluşuyor.

Antwerp’e nasıl gidilir?

Belçika’da tren her zaman en iyi seçenek ve fiyatlar da uygun. Biletleri direkt istasyondan alabilirsiniz, büyük şehirler arası sıklıkla tren var. Brüksel‘den Antwerp trenle  1 saat, Gent‘ten Antwerp trenle 45 dakika, Brugge‘den Antwerp trenle 1 saat 20 dakika, Amsterdam‘dan Antwerp trenle 2 saat, fiyatı 28 €.

Tavsiyeler:

Bu güzel şehre kadar gelip tavsiyelere kulak vermemek olmaz.

Paters Vaetje’a gidin: 

Katedralin yakınındaki mekan, Belçika biralarını tatmak için ideal mekanlardan biri. 100’den fazla bira çeşidini burada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Akşam restoranlara giriş zor:

Belirli bir saatten sonra yer bulmak çok sıkıntı olabiliyor, erkenden bir yer kapmakta fayda var.

Bir günlük tatil, doya doya Antwerp’i gezmenize yetecek ve artacaktır. Bu sebeple yönünüzü başka bölgelere çevirmekte fayda olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.