Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Belçika Gezi rehberi; Dördüncü Bölüm Gent;

Yurtdışı Seyahat Rehberi 18 Kasım 2015
2.424 views

Gent, Avrupa’nın ortasında ortaçağı yaşayabileceğiniz mükemmel bir şehir. Nüfusunun hemen hemen yarısını öğrenciler oluşturduğu için dünyanın en önemli eğitim şehirleri arasında sayılır. Gent, gerçek anlamda kimliği olan bir şehir. Beklenmedik anda karşınıza çıkan bir takım tarihi güzellikler, gezinizin son derece keyifli geçmesini sağlayacaktır.

Gent’e nasıl gidilir?

Gent’e gitmek için birden fazla alternatif var. Biz treni öneriyoruz. Brüksel’den trenle Gent 45 dakika, Brugge’den trenle Gent 25 dakika, Antwerp’den Gent trenle 45 dakika gibi kısa mesafeler sürüyor. Belçika’da tren her zaman en iyi seçenek ve fiyatlar da uygun. Biletleri direkt istasyondan alabilirsiniz, büyük şehirler arası her an tren var.

Gent’te Gezilecek Yerler

Tüm Belçika rehberi gibi bu bölümü de maddeler halinde ayırmak istiyoruz.

Graslei: 

Graslei bölgesi tarihi eserler ve kanalların bulunduğu alandır. Bol bol fotoğraf çekebileceğiniz eşsiz güzelliğe sahip olan bu bölgeyi mutlaka gezmelisiniz.

St. Nicholas Kilisesi: 

Bu kilise barok stilin en güzel örnekleri arasında. Fakat sık sık tadilata alındığına yönelik bilgiler var. Bu sebeple gittiğiniz de göremezseniz bilin ki kilise yeniden tadilata alınmış demektir.

Belfort Kulesi: 

St. Nicholas kilisesinin hemen yanındaki bu heybetli kuleden şehir siluetini görme fırsatını kaçırmayın.

Gravensteen Kalesi: 

Şehrin ortaçağ havasını tamamlayan tarihi eser bu kaledir. İçinde gezinebilir, şehrin bir manzarasını yakalayabilirsiniz. Kale içerisinde ki İşkence müzesi en çok dikkat edeceğiniz alandır.

Design Museum: 

Retro stilde tarihi eserleri barındıran bu müze, oldukça güzel dekora sahip ve mükemmel tarihi eserleri görmenize olanak tanıyor.

SMAK Modern Sanatlar Müzesi: 

Hem şehir kültürünün anlatıldığı hem önemli modern sanat parçalarının sergilendiği müzede bulunduğunuz dönemdeki geçici sergilere göz atabilirsiniz.

Tavsiyeler;

Pek gezilecek yeri olmasa da kaynaşmak için son derece ideal. Bu sebeple kaynaşmaya bakın diyoruz. Bira olayına gelecek olursak, Belçika’nın her yerinde olduğu gibi Bira burada da önemli bir değere sahip. Tadmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.