Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Belçika Gezi Rehberi ; Üçüncü Bölüm: Brüksel

Yurtdışı Seyahat Rehberi 18 Kasım 2015
1.107 views

Brüksel, her insanın görmeyi hayal ettiği şehirlerden bir tanesidir. Avrupa Birliği’nin başkenti olmasına rağmen gezilecek yerleri kısıtlı ve beklentileri karşılamayan bir şehir olarak dikkat çeker. Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Gezilecek alanlar listesinde bir gün harcamak kafi gelecektir.

Brüksel’de Gezilecek Yerler

Bürüksel’de bazı gezilecek yerlerin listesini sizler için derledik;

Brüksel Şehir Meydanı Grand Place: 

Avrupa Birliği’nin başkenti olan Brüksel’de Grand Place Avrupa Birliği’nin başkentinin meydanı olarak karşınıza çıkıyor. Hem görsel olarak güzel hem de turistik kalabalık ile oldukça keyifli bir meydan. Başka turistlerde tanışıp kaynaşabilirsiniz.

İşeyen Çocuk Heykeli: 

Dünya üzerinde görebileceğiniz en saçma bölgelerden birisi olmasına rağmen görülebilecek alanların başında geliyor.

Atomium: 

Eyfel’e benzetilmeye çalışılan ama bir türlü bu benzerliği yakalayamayan kule. Bununla birlikte kulenin tepesine çıkıp şehri kuş bakışı izlemeniz mümkün.

Mini Europe:

Avrupa’da ki en önemli eserlerin minik halleri burada sergileniyor. Bir çeşit müze. Türkiye’de bilinen uygulaması Miniatürk. Gezip görülebilir güzel bir bölge olarak dikkat çekiyor.

Tavsiyeler

Belçika demek bira demektir. Bu sebeple bölgeye geldiğiniz de 600’den fazla çeşit birayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Bir diğer tadmanız gereken lezzet ise patates kızartması olacaktır. Eşsiz soslar ile sunular bu yemekler, mükemmel bir damak tadının önemli temsilcilerinden. Tabii ki bu kategoriye çikolatayı eklemeden geçmek olmaz. Çikolata konusunda çok iddialı şehirlerden birisidir Brüksel. Günlük üretilen çikolatalar ağzınızda eşsiz bir tad bırakacaktır.

Brüksel’e nasıl gilidir?

Yazının başında belirtildiği gibi Brüksel önemli bir ulaşım merkezi ve çoklu Avrupa turu rotası çizerken uygun fiyatlarla plan kurmak için önemli bir merkez.

İstanbul’dan Brüksel’e Uçakla gidebilirsiniz. Türk Hava Yolları ve Pegasus direkt uçuş gerçekleştiriyor. Avrupa’nın bir başka şehrinden ise Ryanair ve Wizz air ile ucuz fiyatlı bilet bulabilmeniz mümkün.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.