Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Beyrut Gezi Rehberi

Yurtdışı Seyahat Rehberi 29 Kasım 2015
1.447 views

Masalımsı harika bir tatil; Beyrut

Beyrut, binlerce yıllık tarihiyle mükemmel bir kaynaşımın merkezi konumda. Hristiyanından Müslümanına, yahudisinden başka dine mensup olan insanlarıyla her türlü kültürün izine rastlayabileceğiniz güzellikte ki bu şehir, doğunun Paris’i olarak nitelendiriliyor. Hoşgörü, sevgi ve sevecenliğin en üst seviyede olduğu bu şehirde, gezerken sürekli farklı bir kültürün yansımasını görebilirsiniz.

Beyrut’ta Gezilecek Yerler

Beyrut programınızı uzun tutmanızda fayda var. Günlük turlar ile bu bölgeyi gezebilirsiniz. İç savaşların ve karışıklıkların hüznünü yaşamış bu şehir, hala görülmeye değer mükemmel özellikleriyle dikkat çekiyor. Byblos, Harissa, Jeita Grotto, Baalbek, Bsharri görebileceğiniz alanlardan yalnızca birkaç tanesi olarak karşınıza çıkıyor.

Eski Beyrut:

İç savaş zamanlarında ikiye ayrılan bir bölge. Solidere olarak da anılıyor. Savaş esnasında oldukça fazla zarar görmüş . Tüm bu yaşanılan olumsuzluklara rağmen gezilecek bir çok nokta bulunuyor. Bunların arasında Mavi Kubbeli El Amin Camiisi, Parlamento Binası,  Belediye Binası, Roma kalıntıları,  Nejmej Meydanı, Al-Omari Camiisi dikkatinizi çekecek ilk noktalar olarak karşınızda olacak. Haricen de kiliseler, sinagoglar, bolca cafe-restoran ve mağaza bulunmakta. Turist tuzağı olduğunu şimdiden söyleyelim.

Pigeon Rocks:

Görkemli sayılabilecek bir nokta. Kayaların içinden geçilecek şekilde turlar düzenleniyor. Mükemmel bir alan ve belki de en çok turiste rastlayacağınız alanların başında kendine yer buluyor.

Gemmayzeh:

Beyrut’un eski bölgelerinden birisi. Yemek, eğlenmek vs için son derece ideal noktalardan biris. Gece hayatının da kalbinin attığı bölgelerin başında geliyor.

Achrafieh:

Turistler tarafından atlanan şehrin en lüks bölgesi. Hristiyanların yoğunlukta olduğu bölgede çok şık giyimli insanlar, kaliteli restoran-cafe ve mağazalar bulunmakta.

Tavsiyeler;

Beyrut, mükemmel özellikleri ve tüm güzelliğiyle sizleri bekliyor. Eşsiz mekanların bulunduğu bu şehir, son derece hareketli. Buna rağmen son zamanların en pahalı şehirleri arasında da kendine yer buluyor. Bu sebeple dikkatli olmakta fayda olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Siirt’te gezilecek yerler

Siirt’te gezilecek yerler

8 Şubat 2017
609 views
Tüm Güzellikleriyle Antalya Plajları

Tüm Güzellikleriyle Antalya Plajları

17 Haziran 2017
259 views
Buda’nın mistik Ülkesi Myanmar

Buda’nın mistik Ülkesi Myanmar

26 Aralık 2015
1.520 views
Galata Mevlevihanesi

Galata Mevlevihanesi

28 Haziran 2017
86 views
Almanya Gezi Rehberi 1. Bölüm Berlin;

Almanya Gezi Rehberi 1. Bölüm Berlin;

19 Kasım 2015
1.169 views
Hindistan Vizesi nasıl alınır?

Hindistan Vizesi nasıl alınır?

12 Aralık 2015
756 views