Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Bir nefeste, Liberalizmin başkenti Amsterdam’a yolculuk

Yurtdışı Seyahat Rehberi 23 Kasım 2015
747 views

Amsterdam; dünyanın en rahat şehri olarak bilinen bu bölge, gezip görülecek çok yere sahip olmasının yanında, eşsiz bir tarihe, özgürlüklere ve mükemmel olanaklarıyla da tüm dikkatleri üzerine çeker. Bu sebepledir ki Libaralizmin başkenti olarak anılır. Özgürlükler ülkesi Hollanda, ülkeyi adeta turizm cennetine çevirmiş. Sunmuş olduğu olanaklar ile mükemmel bir tatil imkanını size yansıtan bu güzel şehir, eşsiz bir deneyimin de ilk adımı olarak karşınıza çıkar.

Amsterdam’a nasıl gidilir? Amsterdam içi ulaşım nasıl sağlanır;

Amsterdam’a gitmek için Türk Hava yolları, Pegasus ve KLM’nin direkt uçuşlarından faydalanabilirsiniz. Amsterdam havalimanından şehir merkezine ulaşmak içinde tren istasyonu en büyük yardımcınız olacaktır. Bunun yanı sıra trenle seyahat edenler de kolay bir şekilde amsterdama ulaşabilir. Kent içinde her konuda yardımcınız olacak Imamsterdam kartınızı almayı unutmayın.

Amsterdam’da Gezilecek Yerler

Gezip görülecek alanların listesi oldukça fazla. Biz ise en çok tercih edilen bölgeleri listeye madde madde yazmayı tercih ettik; buyrun bir solukta Amsterdam gezi turuna.

Red Light District:

Özgürlükler ülkesinin ekstra özgür bölgesidir. Hayat kadınlarından mini kumarhanelere, coffe shoplardan, oyun salonlarına kadar ekstra özgürlükleri bulabileceğiniz alanların başında gelir. Eğer

Dam Meydanı:

Klasik Avrupa meydanlarından biri. Neredeyse 24 saat canlı olan bu meydanda aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Tadını çıkaracağınız ekstraları bulmanız mümkün.

Vondelpark: 

Amsterdam’da bulunan devasa parklardan birisidir. Her dönemde büyük festivaller bu bölgede yapılıyor. Eğer birisine denk gelirseniz mükemmel eğlenceyi yaşayabilirsiniz. Park içerisinde bulunan kısa geçişler sizi tropik bir bölgede hissine yönlendirir.

Museumplein:

Müzeler bölgesi olarak da bilinir. Onlarca müzeye ulaşabilmenin tek adresidir. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında kendine yer bulur.

RijksMuseum:

Hollanda’nın en önemli güzel sanatlar müzesi. Detaya girmeyeceklere 2 saatlik bir tur oldukça yeterli. Detaycı sanatseverlerin tam gün ayırması önerilir.

Leidseplein Square:

Eğer Hollanda’da gece hayatına katılmak istiyorsanız tercihinizi bu bölgeden yana kullanabilirsiniz. Trafiğe kapalı bu alan bisikletlerden de kurtulabileceğiniz bir nokta.

Marken & Volendam:

Amsterdam’dan trenle yarım saat mesafede Volendam kasabası ve tekneyle geçeceğiniz Marken yarım adası eski, doğal, tarihi Hollanda’yı görmek için bulunmaz fırsat. Lale bahçeleri, yel değirmenleri ve peynir fabrikaları size hoş bir hava katmaya yetecektir.

Tavsiyeler:

Hollanda gerçek anlamda bir özgürlükler ülkesidir ama bazı gezi alanları özgürlüğün ötesinde imkanları size sunar. Eğer ahlaken kendinizi iyi hissetmiyorsanız bu bölgelere gitmenizi önermiyoruz. Ama biraz eğlence fena olmaz diyorsanız tam aradığınız nokta olacaktır. Red Light bölgesi cinsellik ve uyuşturucu bölgesi olarak nitelendirilir. Bu sebeple sırf bu bölgeye takılıp, Amsterdam’ın diğer güzelliklerini ihmal etmeyin. En büyük yardımcınız olacak ImAmsterdam kartı ise doğru kullanmanızı öneririz. Geziniz de kanal turları, müzeler, tarihi alanlar, toplu taşıma gibi şeyler varsa, bu kart verdiğiniz parayı amorti edecek ve muazzam bir kar getirecektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dünyanın en pahalı şehrine yolculuk

Dünyanın en pahalı şehrine yolculuk

1 Ocak 2016
1.543 views
Adrenalin düşkünleri için 10 ideal nokta;

Adrenalin düşkünleri için 10 ideal nokta;

17 Aralık 2015
1.349 views
Hoşgörü Kenti Mardin

Hoşgörü Kenti Mardin

15 Aralık 2016
880 views
İstanbul’un 7 Harikası

İstanbul’un 7 Harikası

5 Mayıs 2017
207 views
Eşsiz güzelliğin yansıması; Kaş

Eşsiz güzelliğin yansıması; Kaş

14 Kasım 2015
1.413 views
Ankara’da Gezilecek 5 Etkileyici Müze

Ankara’da Gezilecek 5 Etkileyici Müze

19 Mayıs 2017
146 views
Royal Sunshine Hotel İncelemesi

Royal Sunshine Hotel İncelemesi

8 Nisan 2017
1.286 views