Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Bir solukta Doğa harikası ve Kış cenneti Innsbruck gezi rehberi

Yurtdışı Seyahat Rehberi 20 Kasım 2015
1.936 views

Innsbruck, Avusturya’nın Tiral eyaletine bağlı başkenttir. İki kez kış olimpiyatlarına başkentlik yapmış bu şehir, Avusturya’nın olağanüstü yeşilliğinde, dağ eteklerinde kurulmuş bir doğa harikası yapıya sahip. Ciddi bir Türk nüfusunun yer aldığı Inncbruck’ta Nordkette, Patscherkofel, Axamer Lizum, Muttereralm, Kühtai, Rangger Köpfl, Glungezer, Schlick 2000 and Stubai Glacier isimlerinde yer alan 9 kayak pistinin uzunluğu toplam 270 km. Bu sebepledir ki Dünyanın en iyi kayak mekezlerinden birisi olmuş. Bu şehri gezmeyi kışın yapmalısınız. Özellikle kış aylarında hareketlenen bu şehir, mükemmel bir tatil olanağını sizlere sunacaktır. Gelin şimdi bir solukta gezip görebileceğiniz alanlara göz atalım;

Innsbruck’ta Gezilecek Yerler

Maddeler halinde sıralayacak olursak;

Triumphpforte ( Zafer Takı) :

Yaz kış etkileyici alanların başında kendine yer buluyor. Mükemmel bir yapıt olarak karşınıza çıkıyor. Altın işlemeleriyle oldukça havalı olan bu alan, muhakkak görülmesi gereken yerler listesinde yer alıyor.

Dom Zu Sankt Jacob (St Jakob Katedrali):

Katedraller her Hristiyan şehrinde karşılaşabileceğiniz yapılardır fakat burada yer alan Katedral, hem çok güzel hem de mükemmel bir mimariye sahip. Mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında kendine yer buluyor.

Goldenes Dachl (Altın Çatı):

Şehir meydanında yer alan bu bina, altından yapılmış bir balkon ve gölgeliğine verilen ad. Bin 500’lü yıllarda imparatorun, gösterileri izlemesi için yapıldığı düşünülüyor. Günümüze kadar ulaşmayı başarmış ve eşsiz bir güzellik olarak karşınıza çıkıyor.

Stadtturm (Kule):

Innsbruck küçük evlerin bulunduğu bir şehir. 31 metrelik bu kuleye çıkarsanız, Innsbruck’u bayağı bayağı yukarıdan görebilirsiniz.

Schloss Ambras (Ambras Kalesi): Bildiğimiz kalelere göre farklı yapısı (öyle taş değil) kendisini farklı kılıyor. Büyük bir parkın içerisinde yer alıyor.

Museum Maximilianeum:

Dışarıdan haşmetli bir bina olarak gözükse de içerisi oldukça küçüktür. Müze olarak kullanılıyor etnografya ürünlerine rastlayabilirsiniz.

Helblinghaus:

İşlemeleriyle Barok stilin en güzel örnekleri arasında yer alan bu bina, mükemmel işlemeleriyle kendine hayran bırakıyor.

 Tavsiyeler;

Bölgeye kesinlikle kış ayında gelmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle kış aylarında şehirde oluşan canlılık görülmeye değer. Tafelpitz Sebzelerle haşlanmış geleneksel et yemeği. Garnitür ile sunuluyor. Orta Avrupa mutfağının Avusturya ayağını temsil eden diğer önemli yemek de pfandl. Yumuşak bir biftek türü. Bizim etlere göre biraz yavan kalır tadı ama denenmeli diye düşünüyoruz.

Ulaşımı mümkünse trenle gerçekleştirin. Dağlar arasında kurulu olan bu şehire ulaşana kadar bir çok güzelliği görebilirsiniz. Ve tabi ki bu güzel şehirde doğa yürüyüşleri yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eşsiz bir güzelliği ancak bu sayede yaşayabilir ve doğanın mükemmel dokusuna kendinizi bırakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yeni dünyanın yeni şehri; Doha

Yeni dünyanın yeni şehri; Doha

27 Kasım 2015
1.327 views
Tarihi Safranbolu’da Hoş Bir Gezi

Tarihi Safranbolu’da Hoş Bir Gezi

26 Ocak 2017
256 views
Her dönemin trend kayak merkezi; Davraz

Her dönemin trend kayak merkezi; Davraz

8 Aralık 2015
1.641 views
Mahidevran Bodrum Resort İncelemesi

Mahidevran Bodrum Resort İncelemesi

17 Nisan 2017
509 views
Kitzbuhel Kayak Merkezi

Kitzbuhel Kayak Merkezi

9 Aralık 2015
1.087 views
Canberra’ya rüya gibi bir yolculuk

Canberra’ya rüya gibi bir yolculuk

29 Aralık 2015
1.090 views
Yok Olacak Cennet: Maldivler

Yok Olacak Cennet: Maldivler

14 Haziran 2017
197 views
Teleferikten Olympos

Teleferikten Olympos

24 Aralık 2016
282 views