Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Birbirinden Güzel 10 Yunan Adası

Yurtdışı Seyahat Rehberi 18 Mart 2017
435 views

Tam bir Akdeniz ülkesi olan Yunanistan, birbirinden güzel adalarıyla tatil planı yapanlar için akla gelen ilk destinasyonlardan biri olmayı başarıyor. Eğer siz de güzel bir adada huzurlu bir tatil yapmak isterseniz Yunan Adaları’nı listenize dahil edebilirsiniz. 

Masmavi denizin, kumun güneşin ve yemyeşil ormanların içerisindeki şirin Yunan Adaları, son yıllarda tatilcilerin gözde mekanları arasında yer alıyor. Muhteşem doğası ve uygun fiyatlarıyla size unutamayacağınız bir tatil yaşatacak 10 Yunan adasını sizler için belirledik.

İşte Birbirinden Güzel Yunan Adaları

1.Mykanos Adası

Mykanos Adası

Avrupa’nın birçok sosyetesinin gözde mekanı olan Mykanos Adası, özellikle sabahın ilk ışıklarına kadar süren hareketli gece hayatıyla ziyaretçilerine eğlenceli bir tatil vadediyor. Fotoğraf çekmek isteyenler için de adada muhteşem manzaralar olduğunu da söyleyebiliriz.

2.Santorini Adası

Santorini Adası

Yanni’nin de bir albümüne adını veren bu güzel ada, mavi çatısı olan ve yan yana güzel bir kontrast oluşturan sevimli evleriyle dikkat çekiyor. Özellikle balayı yapan çiftlerin çok fazla tercih ettiği Santorini Adası’nı mutlaka bir gün ziyaret etmelisiniz.

3.Girit Adası

Girit Adası

Bu adanın insanları lakerdayı ve her türlü otu yemeyi çok sever. Bu ada için birçok ziyaret eden kişi “dünyanın en güzel adası” tanımlamasını uygun bulmaktadır. Bu da adanın ne kadar güzel bir yer olduğu konusunda size fikir verecektir.

4.Hydra Adası

Hydra Adası

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz ünlü sanatçı Leonard Cohen’in de evinin bulunduğu Hydra Adası, ziyaretçiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Adada motorlu taşıt bulunmadığı için ulaşım faytonlarla sağlanmaktadır.

5.Korfu Adası

Korfu Adası

Ada, Yunanistan’in İtalya’ya yakın kısmında yer almaktadır. Temiz denizi ve plajıyla size İonya Denizi’nin bütün güzelliklerini sunan bu adaya hayran kalacaksınız.

6.Alonissos Adası

Alonissos Adası

Güzel plajları ve yeşillikler içindeki Alonissos Adası, oldukça az bir nüfusa sahip Sporad Adaları’ndan biridir. Diğer adalardan Alonissos Adası’na adadaki fok balıklarını görmek için turlar düzenlenmektedir.

7.Skopelos Adası

Skopelos Adası

Yeşilliklerle örtülü bu adada yaşayanlar geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Adada, en lezzzetli zeytin ve zeytinyağını tatma şansını yakalıyorsunuz.

8.Samos Adası

Samos Adası

Adaya Kuşadası’ndan 1,5 saatlik bir deniz yolculuğuyla ulaşmak mümkün. Özellikle sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği Samos Adası oldukça uygun fiyatlarıyla da cazip bir tatil rotası.

9.Midilli Adası

Midilli Adası

Yunanistan’in ülkemize en yakın adalarından biri olan Midilli Adası, Yunanistan’ın üçüncü büyük adası olma özelliğine sahiptir. Eğer aklınızda bir Yunan Adaları turu varsa Midilli Adası’nı turunuza mutlaka dahil etmelisiniz.

10.Rodos Adası

Rodos Adası

Marmaris’ten feribotla 50 dakikalık bir yolculuğun ardından ulaşabileceğiniz ada Ortaçağ’dan kalma şehir yapısıyla sizi gerçekten büyüleyecek. Geceleri oldukça renkli ve eğlenceli olan bu Orta Çağ Şehri UNESCO tarafından da Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
83 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
98 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
156 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
119 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
252 views
Bunlar da var!
Türkiye’nin En Popüler 5 Çarşısı

Türkiye’nin En Popüler 5 Çarşısı

19 Mayıs 2017
336 views
Her dönem trend belde; Çeşme

Her dönem trend belde; Çeşme

28 Ekim 2015
1.816 views
Taç Mahal’i Anlamak; Agra Gezi Rehberi

Taç Mahal’i Anlamak; Agra Gezi Rehberi

3 Aralık 2015
1.005 views
Asya’da para harcaması

Asya’da para harcaması

14 Aralık 2015
665 views
Niğde’de gezilecek harika yerler

Niğde’de gezilecek harika yerler

1 Şubat 2017
350 views
Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

11 Haziran 2017
183 views
Parlayan Yıldız; Alaçatı

Parlayan Yıldız; Alaçatı

24 Ekim 2015
1.073 views