Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Danimarka’da Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Yer

Yurtdışı Seyahat Rehberi 30 Haziran 2017
116 views

İskandinavya Yarımadası’nın en güzel ülkelerinden biri olan Danimarka, dünyada yaşanabilecek ülkeler listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Tarihi, Viking kültürü ve doğa manzaralarıyla dikkat çeken bu ülkeyi ziyaretiniz sırasında mutlaka gitmeniz gereken noktalarını inceledik. Listenin ilk sırasında;

1-Küçük Deniz Kızı HeykeliLangelinia Limanında bulunan Küçük Deniz Kızı Heykeli, Kopenhag’ın simgelerinden. Temeli 1909 yılında Carl Jacobsen tarafından atılan heykel Hans Christian Andersen’in “Küçük Deniz Kızı” hikayesinden esinlenerek Edvard Eriksen tarafından bronzdan yapılmış. Heykel yapıldığı günden beri özellikle turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden.

2-Egeskov ŞatosuEgeskov, Avrupa’nın en iyi korunmuş Rönesans şatoları arasında ve Fyn Adası’nın güneyinde bulunuyor. Şato, 1554 yılında Frands Brackenhaus tarafından inşa edilmiş. İhtişamlı mimarisiyle göz kamaştıran şato aynı zamanda dünyanın en büyük bambu labirenti bahçesine sahip.

3-Rundetaarn17. yüzyıldan kalmış bir eser olan Rundetaarn, Avrupa’nın en eski gözlem evlerinden biri. Ülkenin en önemli Rönesans yapıları içinde yer almasıyla birlikte kentin panoramik manzarasını da izleyebileceğiniz yapı kentin simgeleri arasında.

4-Nyhavn17. yüzyıldan kalma bir liman bölgesi olan Nyhavn, Danimarka’nın en renkli bölgeleri arasında. Danimarka’ya özgü evleri, kafe, restoran ve barlarıyla bölge en çok ziyaret edilen noktalardan.

5-Tivoli BahçeleriOyun alanları, akvaryumları, suni gölleri ve restoranlarıyla Tivoli Bahçeleri etkileyici bir güzelliğe sahip. Bahçe aynı zamanda en eski ve en popüler turu olan ahşap tren turuyla meşhur. Mimarisi, ihtişamlı yapıları ve rengarenk bahçeleriyle Tivoli ziyaretçilerini cezbediyor.

6-Rosenborg Kalesi17. yüzyılda İskandinav kralı IV. Christian tarafından yaptırılan kale Danimarka’nın en önemli yapıları arasında. 4000 yıllık bir tarihe sahip kalede sanat eserleri, mücevherler ve asil kıyafetlerin yer aldığı bir koleksiyon sergileniyor. Kale aynı zamanda çeşitli etkinliklere ve konserlere de ev sahipliği yapıyor.

7-Frederiksborg Kalesi17. yüzyıl başlarında inşa edilen kale gölün tam ortasında bulunuyor ve Milli Tarih Müzesine ev sahipliği yapıyor. Geçmişte Danimarka kralı Christian’a ev sahipliği yapan kale 1878’de müze haline getirilmiş. Kalede sanat koleksiyonları sergisini gezmenin yanı sıra bahçesinde özel botlarla gezi de yapabilirsiniz.

8-BornholmDoğası, balıkçılığı ve el sanatlarıyla büyük şehirlerin kalabalığından sıkılanlar için ortak adres Bornholm Adası. Ada; plajları, Aldmindingen ormanları, Svaneke köyündeki eski evleri, sanat galerileri ilgi görmesinin yanı sıra Joboland adındaki lunaparkıyla çocuklar için de eğlenceli zaman geçirme fırsatı sunuyor.

9-Skagen SahiliTenha ve rüzgarlı sahiliyle Skagen de hem yerli hem yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen bölgelerden. Danimarkalı ressamlar da ilk çalışmalarını burada yapmış ve eserlerini yaratırken bu güzel manzaradan esinlenmişlerdir. Bu eserleri görmek isterseniz de şehir merkezinde bulunan müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

10-Legoland BillundBurada dünyanın en ünlü binalarının ve şehirlerinin legodan yapılmış şekillerini görebilirsiniz. Özellikle çocuk ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören Legoland Billund yetişkinler tarafından da rağbet görüyor. Legoland’da bazı bölümler ise sadece çocuk ziyaretçilerine açık olmasıyla dikkat çekiyor.

Siz de İskandinav Yarımadası’nın bu güzel ülkesini ve viking kültürünü merak ediyorsanız en uygun bilet seçeneklerimizi değerlendirerek ülkemizden gerçekleştirilen uçuşlarla seyahat edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
82 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
71 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
149 views
Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

23 Haziran 2017
106 views
Yok Olacak Cennet: Maldivler

Yok Olacak Cennet: Maldivler

14 Haziran 2017
185 views
Bunlar da var!
Kızkalesi, Mersin

Kızkalesi, Mersin

12 Haziran 2017
145 views
Tanrının dünyaya armağanı; Kızkumu

Tanrının dünyaya armağanı; Kızkumu

16 Kasım 2015
1.687 views
Lüksün ihtişamını hissedin; Kemer

Lüksün ihtişamını hissedin; Kemer

16 Kasım 2015
1.717 views
Angkor’un girişi Siem Reap

Angkor’un girişi Siem Reap

19 Aralık 2015
1.319 views
Huzurun adresi; Avşa Adası

Huzurun adresi; Avşa Adası

31 Ekim 2015
2.225 views
Yellowstone harikası

Yellowstone harikası

17 Aralık 2015
1.193 views