Ülkelerin Midenizi Şenlendirecek Lezzetleri

Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

Donetsk Gezi Rehberi

Yurtdışı Seyahat Rehberi 30 Kasım 2015
676 views

Donetsk, Türk turistlerin tercih ettiği bölgelerden birisidir. Sınırsız eğlence anlayışıyla bu şehir, oldukça popüler. Son günlerde Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan krize rağmen devam eden turizm faaliyetleri, mükemmel gezi rotalarının bozulmasını engelleyemedi. Ama yine de dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatarak Donetsk ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağı;

Donetsk aslında gezi anlamında insana pek bir şey vadetmiyor. Bununla birlikte sınırsız eğlence anlayışı, dünyanın her bölgesinden turist gelmesine sebep oluyor.

Donetsk’te Gezilecek Yerler

Bilinmesi gerekir ki, Donetsk fazla bir gezi noktasını insanlara sunmaz. Önemli sanayi şehirlerinden birisi olması sebebiyle bolca park bahçe gibi uygulama şehirde dikkat çekiyor. Maddeler halinde sıralayacak olursak;

Donbass Arena:

Şehrin en önemli turistik noktası futbol stadyumu. Maç haftasına denk geldiyseniz bedavadan biraz pahalı olan bileti alın ve stadın keyfini 50.000 civarı futbolsever ile çıkarın.

Donbass Palace Hotel:

Şehrin en önemli turistik noktalarından birisi de bu oteldir. Yol üzerinde rahatlıkla görebileceğiniz bu otel, hoş bin mimari ve akşam güzel ışıklandırmasıyla şaşalı bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Artema Bulvarı (Aptema Bulvarı):

Şehirde görebileceğiniz en işlek bulvarlardan bir tanesi. Aynı zaman da ana bulvar olarak da dikkat çekiyor. Yürüyüş yapabilirsiniz. AVM’leri gezebilirsiniz. Son dönemlerde ki gerginliklere inat, hala ayakta ve dim dik duruyor.

Pushkin Bulvarı: 

Artema’nın hemen yanı başında başka bir bulvar olarak göze çarpıyor. Gezi için ideal. Yürüyüş yapabilirsiniz. Metalden yapılmış çok sayıda heykel, dikkatinizi çekecektir.

Donetsk Gece Hayatı

Donetsk için tek akla gelen şey kesinlikle eğlencedir. Bu eğlence merkezleri birden fazla. Özellikle akşam eğlenceleri size muazzam bir deneyim yaşatmaya yetecektir. Nitekim Avrupa’nın en özel mekanlarıyla çevrili olan bu şehirde, sınırsız eğlence anlayışı sizleri bekliyor olacak.

Tavsiyeler;

Donetsk kesinlikle gezi için değil eğlence için tercih edeceğiniz şehirlerden birisi olacaktır. Bu sebeple şehirden fazla bir beklentiniz olmamalı. Eğer beklenti içindeyseniz bunu gece hayatı için söylemek mümkün olacaktır. Son günlerde ki gerginlikler sebebiyle dikkatli olmanız gerekiyor. Ruslar ve Ukraynalılar arasında yaşanan gerilim, bu şehri vurmuş durumda.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Etkileyici Geçmişiyle Tarihi Yarımada

Etkileyici Geçmişiyle Tarihi Yarımada

14 Aralık 2016
298 views
Kitzbuhel Kayak Merkezi

Kitzbuhel Kayak Merkezi

9 Aralık 2015
1.087 views
Couchsurfıng nedir?

Couchsurfıng nedir?

12 Aralık 2015
872 views
Büyüleyici doğa harikaları

Büyüleyici doğa harikaları

25 Nisan 2017
225 views
Siirt’te gezilecek yerler

Siirt’te gezilecek yerler

8 Şubat 2017
609 views
Armoni Paradise Hotel İncelemesi

Armoni Paradise Hotel İncelemesi

14 Nisan 2017
244 views