Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Dünyanın en az nüfusa sahip 5 ülkesi

Yurtdışı Seyahat Rehberi 27 Mart 2017
292 views

Huzurlu bir tatil yapmanın en kolay yolu, seçilen ülkenin kalabalık olmamasıdır.

Avrupa’nın göbeğinde sessiz bir tatil yapmak ne kadar imkansız ise bilinmeyen ülkelerin sessizliğinde huzur dolu tatil yapmak da o kadar mümkündür.

Dünyadaki ülke sayısını söylemek herhalde biraz zor olur. Büyük Okyanusya’da, Afrika’nın bazı bölgelerinde veya yakınımızda olmasına rağmen tercih edilmediği için Balkanların bazı ülkeleri, nüfus bakımından dünyanın en az nüfusa sahip olan ülkeleridir. Bu ülkelerin en güzel yönlerinden biri huzur dolu olmaları iken bir diğer özellikleri ise savaşların veya dünyada yaşanan olayların buralarda görünmemesidir. Haliyle huzur ve sessizliğin adresleri de buralardır. Sizin için araştırdığım dünyanın en az nüfusuna sahip 5 ülkesi hakkında vereceğim bilgileri inceleyerek tatil için alternatif olarak değerlendirmenizi sunuyorum.

Dünyanın en az nüfusuna sahip ülkeleri

Palau 

Büyük Okyanusya’nın güneyinde, Yeni Gine’nin kuzeyinde yer alan Palau, 1994 yılına kadar ABD’nin himayesinde olan bir ülke idi. Bu dönemden sonra bağımsız bir ülke olan Palau, 350 adadan oluşmaktadır. Halk arasında “Belau” olarak adlandırılan ülkenin nüfusu 20,902 olarak hesaplanmıştır. Tatil için hem doğal güzellikler bakımından zengin olması hem de kalabalık bir nüfusa sahip olmaması, tatil yapmak adına ideal bir seçim olmasını etkilemektedir.

palau

Vatikan

İtalya’nın Roma şehrinde bulunan, Hıristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan, dünya ülkelerinde nüfusu en az olan ülkelerden biridir. İnanç turizmi bakımından parlak bir fikir olarak sunulabilecek Vatikan, mimari yapıları ve kendine has gelenek ve kültürü ile tercih edilecek yerlerden biridir.

vatikan

Nauru

Sakin ve sessiz bir tatil ortamında kalmak isteyenlere önerilebilecek ülkelerden biri de Nauru’dur. Nauru, Güney Pasifik’te yer alan bir ada ülkesidir. Sessizlik arayanlara önerilebilecek ülkenin nüfusu 9,945 olarak kayıtlarda yer almaktadır. İstediğiniz gibi dinlenmek ve tatil yapmak için burayı da tercihleriniz arasına alabilirsiniz.

nauru

Tuvalu

Büyük Okyanus’ta yer alan Tuvalu, 9 adet mercan adasından oluşan bir ülkedir. Ülke, nüfus bakımından dünya sıralamasında en az nüfusa sahip ülkeler arasında yer almaktadır. Deniz, kum ve güneşin keyfini yakalamak isteyenler için önerebileceğim Tuvalu’nun nüfusu 11.323 kişiden oluşmaktadır.

tuvalu

San Marino

Avrupa’nın beş mikrodevletinden biri olan San Marino, sessizlik ve huzur arayanlar için önerilebilecek ülkelerden bir diğeridir. Kafa dinlemek ve sessizliğin sesini dinlemek için tercihleriniz arasına alabileceğiniz ülkenin nüfusu  32.382’dir.

San Marino

Dünyanın keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda noktasında sessizliğin sesini dinleyerek keyfinizce bir tatil yapabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken tek şey; ülkeler hakkında bilgi sahibi olmak olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
80 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
97 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
153 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
116 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
245 views
Bunlar da var!
ABD vizesi nasıl alınır

ABD vizesi nasıl alınır

11 Aralık 2015
658 views
Etkileyici Geçmişiyle Tarihi Yarımada

Etkileyici Geçmişiyle Tarihi Yarımada

14 Aralık 2016
325 views
İzmir’in güzel ilçesi Yeni Foça

İzmir’in güzel ilçesi Yeni Foça

15 Nisan 2017
290 views
Hakkâri’de Gezilecek Yerler

Hakkâri’de Gezilecek Yerler

24 Ocak 2017
379 views
Avanos’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Avanos’ta Gezilmesi Gereken Yerler

29 Mayıs 2017
245 views
Van’da Görmeniz Gereken 5 Yer

Van’da Görmeniz Gereken 5 Yer

19 Aralık 2016
351 views
Piramitler şehri Kahire

Piramitler şehri Kahire

19 Aralık 2015
1.144 views
Vail, Colorado Kayak Merkezi

Vail, Colorado Kayak Merkezi

10 Aralık 2015
1.559 views