Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Tayland’ın Mucizevi Adaları

Ankara’da Mutlaka Görmeniz Gereken 12 Müze

Dünyanın En Güzel 10 Adası

Yurtdışı Seyahat Rehberi 30 Haziran 2017
79 views

Muhteşem plajları, kumsalları ve doğasıyla dünyanın en güzel adaları içinde yer alan 10 adayı sizler için derledik. Siz de tatil planınızı hala yapmadıysanız böyle buyurun. Listenin ilk sırasında;

1-Zanzibar AdasıHindistan’da bulunan Zanzibar, yeşillikler içinde bir ada olmasıyla doğaseverler için en uygun adalardan biri. Adada tropik meyvelerden Hindistan cevizi ve mango yanı sıra muz da her yerde bulunabiliyor.

2-Bali AdasıGörkemli plajları ve berrak sularıyla Bali Adası ziyaretçilerine lüks bir tatil geçirme imkanı sunuyor. Endonezya sınırları içerisinde yer alan ada kumsallarıyla da ilgi gören yerler arasında bulunuyor.

3-Barbados AdasıKarayipler’de yer alan Barbados yüzölçümü olarak en büyük ada özelliğini taşıyor. Adanın bir diğer özelliği ise golf severlerin ortak adresi olması. Sezon Kasım ayından Temmuz ayına kadar sürüyor.

4-MaldivlerEn dikkat çeken adalar arasında yer almasının yanı sıra dünyaca ünlü bazı restoranlar da bu adada bulunuyor. Muhteşem plajları ve turkuaz renkli deniziyle tatil için seçilebilecek en doğru noktalardan biri de Maldivler.

5-Kaplumbağa AdasıPalmiye ağaçlarıyla çevrili ada muhteşem doğasıyla en beğenilen adalardan olsa da bu adaya ulaşmak o kadar kolay değil. Ancak yine de adaya deniz uçaklarıyla ulaşım imkanı var.

6-Musha Cay AdasıBahamalar’da bulunan Muscha Adası aynı zamanda dünyadaki en lüks adalar arasında yer alıyor.

7-Mustique AdasıKarayipler’in yüzölçümü olarak en küçük adası konumunda olan Mustique, sürekli esen rüzgarıyla sıcaklardan bunalmanızı önlüyor. Ayrıca diğer adalara göre daha düşük bütçeyle tatil yapabileceğiniz adalar içerisinde.

8-Bora Bora AdasıMuhteşem bir doğa görüntüsüne sahip olan ada aynı zamanda siyah incinin çıkarıldığı ada olma özelliğine de sahip. Bora Bora, görkemli plajları ve kumsallarıyla en güzel tatil mekanları içerisinde bulunuyor.

9-Hawaii AdasıOkyanus altından gelen lavlarla şekillenen ada, egzotik görüntüsüyle de ziyaretçilerini cezbediyor. Ada içinde barındırdığı ilginç canlılarla da ilgi odağı konumunda.

10-SeyşellerHint Okyanusu’nda yer alan adanın tam konumu Afrika kıyıları. Adada oldukça kaliteli ve lüks mekanlar yer alıyor fakat bu adaya da ulaşım kolay değil. Ancak helikopterle ulaşım sağlanabiliyor.

Siz de bu doğa harikası adaları keşfetmek isterseniz en uygun bilet seçeneklerimizi değerlendirerek ülkemizden gerçekleştirilen uçuşlarla seyahat edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

23 Haziran 2017
54 views
Yok Olacak Cennet: Maldivler

Yok Olacak Cennet: Maldivler

14 Haziran 2017
106 views
8 Adımda PRAG Keşfi

8 Adımda PRAG Keşfi

14 Haziran 2017
104 views
Mutlaka Görmeniz Gereken Müzeler

Mutlaka Görmeniz Gereken Müzeler

18 Mayıs 2017
121 views
Bunlar da var!
Fethiye’nin cennet bahçeleri;

Fethiye’nin cennet bahçeleri;

6 Aralık 2015
1.671 views
Doğasıyla muhteşem Küçükkuyu

Doğasıyla muhteşem Küçükkuyu

18 Kasım 2015
1.118 views
Yedi harikadan biri; Petra

Yedi harikadan biri; Petra

1 Aralık 2015
1.101 views
Tekir Ambarı Sarnıcı, Mersin

Tekir Ambarı Sarnıcı, Mersin

20 Haziran 2017
51 views
Gaziantep’te Gezilecek 5 Yer

Gaziantep’te Gezilecek 5 Yer

21 Ocak 2017
266 views
Küba Gezi Rehberi

Küba Gezi Rehberi

10 Nisan 2017
146 views