Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Dünyanın en pahalı şehrine yolculuk

Yurtdışı Seyahat Rehberi 1 Ocak 2016
1.579 views

Japon kültürü, her insan için etkileyici olmuştur. Teknolojik anlamda gelişmiş ülkenin saygılı insanları her kesimin beğenisini kazanmayı bilmekte. Tüm bunlar göz önüne alındığında, Japonya’nın başkenti Tokyo’ya yapılacak bir ziyaret, hem keyifli hem cazibeli bir tatil fırsatını size sunacaktır. Finanstan medyaya, ulaşımdan sigorta işlerine kadar dünyanın en gelişmiş kenti kabul edilen Tokyo, bahar aylarında mutlaka görmeniz gereken metropollerin başında kendine yer buluyor. Yazları aşırı sıcak, kışları ise aşırı soğuk gerçekleşen değişim, bu şehri son derece cazip bir hale getirmeye yetiyor. Tokyo, son derece kalabalık ve büyük bir kent. Dünyanın ayrı bir yüzü olarak kabul edilen bu şehir, kalabalık ve gürültülü olmasına rağmen insanların rahatsız olmadığı ender yerlerden birisi. Caddeler dolusu telefonla konuşan insanlardan, gözlerinizi alan ışıklara ve reklam tabelalarına kadar çok sayıda objeyi aynı anda görebileceğiniz bu şehir, renkli ve modern yapısıyla sizi çağırıyor.

Bu şehirde gece ile gündüzün neredeyse aynı olması dikkat çeken bir özellik. Gündüz yaşanan karmaşa, gece de devam ediyor. Trafik ise oldukça akışkan ve insanı rahatsız etmeyen düzeyde.

Tokyo, konaklama konusunda sıkıntı yaşamayacağınız şehirlerin başında geliyor. Her ne kadar pahalı bir şehir olsa da, konaklamada ucuz ve güvenli alanları bulabilmek de önemli. Günlüğü 50 dolar civarında olan oteller, konaklama için biçilmiş kaftan.

Tokyo sokaklarında en dikkat edeceğiniz husus şehrin çok temiz olmasıdır. Bu da insana huzur veren bir özellik olsa gerek. Sokakta sigara içmek kesinlikle yasak. Ciddi yaptırımlar ve cezalar var. Yasaklardan ziyade insanların birbirine olan saygısı, sosyal toplumun en önemli sorunlarını alıp götürmeye yetiyor. Modanın başkenti olarak yorumlanabilen ve teknolojik aletlerin bir hayli fazla olduğu bu şehirde alışveriş yapmak hoşunuza gidecektir. Eğer amacınız eğlence ise gençlerin pop kültürünü izlemek için Shibuya ve Harajuku bölgesine gitmelisiniz. Dünyanın en büyük balık pazarının bulunduğu Tsukiji’de envai çeşit balıkları görerek ağız tadınıza layık herhangi birinden satın alabilirsiniz.

Tokyo’da dikkatinizi çekecek önemli noktalardan birisi hanedan ailesinin evi olan “Imperial Palace” olacaktır. Chiyoda bölgesinde bulunan bu saraya girmek maalesef yasak. Pazartesi ve cuma günleri dışında sarayıın bahçesinde gezebilir, bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Nitekim 3 binden fazla çiçek arasında kendinizi adeta bir cennet bahçesinde sanıyorsunuz.

Tokyo’da gece hayatı bir hayli hareketli. Gideceğiniz mekanın temiz ve düzenli olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Tek yapmanız gerekense keyfini sürmek olacaktır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
80 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
97 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
155 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
116 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
250 views
Bunlar da var!
Muğla Gezi Rehberi

Muğla Gezi Rehberi

29 Ekim 2015
1.414 views
Hafta Sonu Kaçamağı İçin 5 İl

Hafta Sonu Kaçamağı İçin 5 İl

3 Nisan 2017
259 views
Sakinliği Köyceğiz ile yaşayın

Sakinliği Köyceğiz ile yaşayın

17 Kasım 2015
713 views
Nevşehir Kalesi

Nevşehir Kalesi

24 Haziran 2017
135 views
Huzurlu bir kent Dikili

Huzurlu bir kent Dikili

3 Kasım 2015
1.023 views
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü, Adana

13 Haziran 2017
443 views
Peygamberler Şehri Urfa

Peygamberler Şehri Urfa

7 Şubat 2017
821 views