Seyahat Planınızı Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

Balıkesir’in Tatil Cenneti : Altınoluk

İzmir’de Gezilecek 9 Yer

Dünyanın en pahalı şehrine yolculuk

Yurtdışı Seyahat Rehberi 1 Ocak 2016
1.539 views

Japon kültürü, her insan için etkileyici olmuştur. Teknolojik anlamda gelişmiş ülkenin saygılı insanları her kesimin beğenisini kazanmayı bilmekte. Tüm bunlar göz önüne alındığında, Japonya’nın başkenti Tokyo’ya yapılacak bir ziyaret, hem keyifli hem cazibeli bir tatil fırsatını size sunacaktır. Finanstan medyaya, ulaşımdan sigorta işlerine kadar dünyanın en gelişmiş kenti kabul edilen Tokyo, bahar aylarında mutlaka görmeniz gereken metropollerin başında kendine yer buluyor. Yazları aşırı sıcak, kışları ise aşırı soğuk gerçekleşen değişim, bu şehri son derece cazip bir hale getirmeye yetiyor. Tokyo, son derece kalabalık ve büyük bir kent. Dünyanın ayrı bir yüzü olarak kabul edilen bu şehir, kalabalık ve gürültülü olmasına rağmen insanların rahatsız olmadığı ender yerlerden birisi. Caddeler dolusu telefonla konuşan insanlardan, gözlerinizi alan ışıklara ve reklam tabelalarına kadar çok sayıda objeyi aynı anda görebileceğiniz bu şehir, renkli ve modern yapısıyla sizi çağırıyor.

Bu şehirde gece ile gündüzün neredeyse aynı olması dikkat çeken bir özellik. Gündüz yaşanan karmaşa, gece de devam ediyor. Trafik ise oldukça akışkan ve insanı rahatsız etmeyen düzeyde.

Tokyo, konaklama konusunda sıkıntı yaşamayacağınız şehirlerin başında geliyor. Her ne kadar pahalı bir şehir olsa da, konaklamada ucuz ve güvenli alanları bulabilmek de önemli. Günlüğü 50 dolar civarında olan oteller, konaklama için biçilmiş kaftan.

Tokyo sokaklarında en dikkat edeceğiniz husus şehrin çok temiz olmasıdır. Bu da insana huzur veren bir özellik olsa gerek. Sokakta sigara içmek kesinlikle yasak. Ciddi yaptırımlar ve cezalar var. Yasaklardan ziyade insanların birbirine olan saygısı, sosyal toplumun en önemli sorunlarını alıp götürmeye yetiyor. Modanın başkenti olarak yorumlanabilen ve teknolojik aletlerin bir hayli fazla olduğu bu şehirde alışveriş yapmak hoşunuza gidecektir. Eğer amacınız eğlence ise gençlerin pop kültürünü izlemek için Shibuya ve Harajuku bölgesine gitmelisiniz. Dünyanın en büyük balık pazarının bulunduğu Tsukiji’de envai çeşit balıkları görerek ağız tadınıza layık herhangi birinden satın alabilirsiniz.

Tokyo’da dikkatinizi çekecek önemli noktalardan birisi hanedan ailesinin evi olan “Imperial Palace” olacaktır. Chiyoda bölgesinde bulunan bu saraya girmek maalesef yasak. Pazartesi ve cuma günleri dışında sarayıın bahçesinde gezebilir, bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Nitekim 3 binden fazla çiçek arasında kendinizi adeta bir cennet bahçesinde sanıyorsunuz.

Tokyo’da gece hayatı bir hayli hareketli. Gideceğiniz mekanın temiz ve düzenli olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Tek yapmanız gerekense keyfini sürmek olacaktır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.