Manisa’da Doğayla Buluşma Noktası: Kız Köprüsü

Bir Çığ Gibi Büyüyen Hayran Kitlesine Sahip Game Of Thrones Dizi Mekanları

Bulgaristan’da Yapılacak Şeyler

Kültürlerin Geçiş Noktası: Bulgaristan

Dünyanın Yaşam Kalitesi En Yüksek 10 Yaşanabilir Şehri

Yurtdışı Seyahat Rehberi 23 Nisan 2017
259 views

Bazı şehirler vardır ki insanlar bu şehirlerde diğer şehirlerden çok daha fazla yaşamak ister. Amerikan araştırma firması Mercer de bu düşünceden yola çıkarak en yaşanabilir şehirleri belirlemek adına 39 kriterde 230 büyük şehri inceleyerek 2015 yılında en yaşanabilir 10 şehri belirledi.

Sıralamada ülkemizden İstanbul 122. sıradan kendine yer bulurken, araştırmada ilk sırada Avusturya’yanın Viyana şehri aldı. İşte dünyanın en yaşanabilir 10 şehri…

Dünya’nın Yaşam Kalitesi En Yüksek 10 Şehri

10.Sidney, Avustralya

Sidney

Ortalama gelirin oldukça yüksek olduğu ve ülkenin ikinci büyük şehri olan Sidney, kültürel ve ekonomik anlamda oldukça üst segment bir yaşam olanağı sunuyor. Şehrin simgesi “Opera Binası” ise hayli gösterişli. Ancak bu şehirde kaliteli bir yaşam sürebilmek için ülkemizdeki asgari ücretten çok fazlasını kazanmanız gerektiğini belirtmemiz gerek.

9.Kopenhag, Danimarka

Kopenhag

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag, oldukça yüksek yaşam kalitesi ile 1 milyonu aşkın nüfusuna çok geniş imkanlar sunuyor. Özellikle ekonomi anlamında hayli ileride bulunan şehrin adı Danca’da “ticaret limanı” anlamına gelmektedir. Şehir oldukça güzel ve oldukça düzenli bir yapıya sahip.

8.Cenevre, İsviçre

Cenevre

İsviçre’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Cenevre, geçmişten bu güne dünya üzerindeki en önemli şehirlerden biri olmayı başarmıştır.

7.Frankfurt, Almanya

Frankfurt

Şehir, Almanya’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Bunda şehrin güzelliğinin yanı sıra dünyanın önemli finans merkezlerinden biri olmasının payı da hayli fazla. Modern ve klasik mimari örneklerin bir arada görülebileceği şehir gerçekten yaşanılası bir yer.

6.Düsseldorf, Almanya

Düsseldorf

Ren Nehri kıyısında kurulan şehri özellikle eski bölgeleri turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Şehirde gerçekleştirilen moda haftaları ve fuarlar şehrin düzeyini çok yukarılara çıkarmış durumda. Burada yaşayan insanların çok keyifli olmasına şaşmamalı.

5.Vancouver, Kanada

Vancouver

Oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan Vancouver, ormanları, limanı, bahçeli güzel evleri ve güzel sokaklarıyla kesinlikle yaşanabilecek en güzel şehirlerden biri.

4.Münih, Almanya

Münih

Eğitim, kültür ve ekonomi anlamında Almanya’nın ve Dünya’nın en önde gelen şehirlerinden biri olan Münih, birçok kişinin de yaşamayı hayal ettiği şehirlerden. Münih aynı zamanda Avrupa Birliği’nin en büyük 12. şehri olma özelliğine sahip.

3.Auckland, Yeni Zelenda

Auckland

Tam bir ticaret ve endüstri merkezi olan Auckland, ülkenin en kalabalık şehirlerinden. Bunda ülkenin en güzel ve ekonomik anlamda en başarılı şehirlerinden biri olmasının payı çok büyük elbette.

2.Zürih, İsviçre

Zürih

İsviçre’nin başkenti olan Zürih, Avrupa’nın en kaliteli üniversitelerini bünyesinde barındırmasından dolayı eğitim için Dünya’nın en çok tercih ettiği yurt dışı rotalarının başında geliyor. Zürih, birçok kişi için Avrupa’daki en güzel ve yaşanılası şehirlerinin başında gelmektedir.

1.Viyana, Avusturya

Viyana

Avusturya’nın başkenti Viyana, Avrupa’nın en güzel ve en gelişmiş şehirlerinin başında gelmektedir. Modern olması, eğitim, kültür ve ekonomik seviyesinin oldukça yüksek olması şehri Dünya’nın en yaşanılabilir şehirleri arasında ilk sırada olmasını sağlıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

İtalya’nın Gezi Kültürü ve Hazinesi

15 Ağustos 2017
89 views
Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

Sihirli Bir Dünyaya Yolculuk: Phuket

10 Ağustos 2017
103 views
Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

20 Temmuz 2017
168 views
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
123 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
265 views
Bunlar da var!
Yüzen şehir Venedik

Yüzen şehir Venedik

3 Mayıs 2017
272 views
Huzurun adresi; Altınoluk

Huzurun adresi; Altınoluk

24 Ekim 2015
854 views
Türkiye’nin tatil cenneti Side

Türkiye’nin tatil cenneti Side

22 Kasım 2015
2.568 views
Bakir koyların merkezi; Dalaman

Bakir koyların merkezi; Dalaman

1 Kasım 2015
1.278 views
Yaz Tatilinde Alternatif 5 Rota

Yaz Tatilinde Alternatif 5 Rota

3 Ocak 2017
374 views
10 Gerekli Seyahat Tavsiyesi

10 Gerekli Seyahat Tavsiyesi

14 Mart 2017
384 views
Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

Plajda Balık Tutma Keyfi: Ekincik Koyu

23 Aralık 2016
464 views
Paşa Çorba Salonu, Ayvalık

Paşa Çorba Salonu, Ayvalık

1 Haziran 2017
185 views