Dünyanın Tırmanışı En Tehlikeli Tepeleri

Dünyanın En Etkileyici 11 Çölü

İçinizi Isıtacak Rengarenk Sokaklar

Tayland’ın Mucizevi Adaları

Dünyanın Yaşam Kalitesi En Yüksek 10 Yaşanabilir Şehri

Yurtdışı Seyahat Rehberi 23 Nisan 2017
165 views

Bazı şehirler vardır ki insanlar bu şehirlerde diğer şehirlerden çok daha fazla yaşamak ister. Amerikan araştırma firması Mercer de bu düşünceden yola çıkarak en yaşanabilir şehirleri belirlemek adına 39 kriterde 230 büyük şehri inceleyerek 2015 yılında en yaşanabilir 10 şehri belirledi.

Sıralamada ülkemizden İstanbul 122. sıradan kendine yer bulurken, araştırmada ilk sırada Avusturya’yanın Viyana şehri aldı. İşte dünyanın en yaşanabilir 10 şehri…

Dünya’nın Yaşam Kalitesi En Yüksek 10 Şehri

10.Sidney, Avustralya

Sidney

Ortalama gelirin oldukça yüksek olduğu ve ülkenin ikinci büyük şehri olan Sidney, kültürel ve ekonomik anlamda oldukça üst segment bir yaşam olanağı sunuyor. Şehrin simgesi “Opera Binası” ise hayli gösterişli. Ancak bu şehirde kaliteli bir yaşam sürebilmek için ülkemizdeki asgari ücretten çok fazlasını kazanmanız gerektiğini belirtmemiz gerek.

9.Kopenhag, Danimarka

Kopenhag

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag, oldukça yüksek yaşam kalitesi ile 1 milyonu aşkın nüfusuna çok geniş imkanlar sunuyor. Özellikle ekonomi anlamında hayli ileride bulunan şehrin adı Danca’da “ticaret limanı” anlamına gelmektedir. Şehir oldukça güzel ve oldukça düzenli bir yapıya sahip.

8.Cenevre, İsviçre

Cenevre

İsviçre’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Cenevre, geçmişten bu güne dünya üzerindeki en önemli şehirlerden biri olmayı başarmıştır.

7.Frankfurt, Almanya

Frankfurt

Şehir, Almanya’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Bunda şehrin güzelliğinin yanı sıra dünyanın önemli finans merkezlerinden biri olmasının payı da hayli fazla. Modern ve klasik mimari örneklerin bir arada görülebileceği şehir gerçekten yaşanılası bir yer.

6.Düsseldorf, Almanya

Düsseldorf

Ren Nehri kıyısında kurulan şehri özellikle eski bölgeleri turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Şehirde gerçekleştirilen moda haftaları ve fuarlar şehrin düzeyini çok yukarılara çıkarmış durumda. Burada yaşayan insanların çok keyifli olmasına şaşmamalı.

5.Vancouver, Kanada

Vancouver

Oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan Vancouver, ormanları, limanı, bahçeli güzel evleri ve güzel sokaklarıyla kesinlikle yaşanabilecek en güzel şehirlerden biri.

4.Münih, Almanya

Münih

Eğitim, kültür ve ekonomi anlamında Almanya’nın ve Dünya’nın en önde gelen şehirlerinden biri olan Münih, birçok kişinin de yaşamayı hayal ettiği şehirlerden. Münih aynı zamanda Avrupa Birliği’nin en büyük 12. şehri olma özelliğine sahip.

3.Auckland, Yeni Zelenda

Auckland

Tam bir ticaret ve endüstri merkezi olan Auckland, ülkenin en kalabalık şehirlerinden. Bunda ülkenin en güzel ve ekonomik anlamda en başarılı şehirlerinden biri olmasının payı çok büyük elbette.

2.Zürih, İsviçre

Zürih

İsviçre’nin başkenti olan Zürih, Avrupa’nın en kaliteli üniversitelerini bünyesinde barındırmasından dolayı eğitim için Dünya’nın en çok tercih ettiği yurt dışı rotalarının başında geliyor. Zürih, birçok kişi için Avrupa’daki en güzel ve yaşanılası şehirlerinin başında gelmektedir.

1.Viyana, Avusturya

Viyana

Avusturya’nın başkenti Viyana, Avrupa’nın en güzel ve en gelişmiş şehirlerinin başında gelmektedir. Modern olması, eğitim, kültür ve ekonomik seviyesinin oldukça yüksek olması şehri Dünya’nın en yaşanılabilir şehirleri arasında ilk sırada olmasını sağlıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tayland’ın Mucizevi Adaları

Tayland’ın Mucizevi Adaları

18 Temmuz 2017
34 views
Dünyanın En Güzel 10 Adası

Dünyanın En Güzel 10 Adası

30 Haziran 2017
89 views
Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

Orta Çağ’ın Yıldızı; Floransa

23 Haziran 2017
61 views
Yok Olacak Cennet: Maldivler

Yok Olacak Cennet: Maldivler

14 Haziran 2017
120 views
8 Adımda PRAG Keşfi

8 Adımda PRAG Keşfi

14 Haziran 2017
109 views
Bunlar da var!
Afyon’un meşhur 5 kaplıcası

Afyon’un meşhur 5 kaplıcası

10 Mayıs 2017
160 views
Dünyanın En Büyük 10 Camisi

Dünyanın En Büyük 10 Camisi

4 Mayıs 2017
203 views
Oksijeniyle Meşhur Kaz Dağları

Oksijeniyle Meşhur Kaz Dağları

16 Aralık 2016
448 views
Malatya Gezilecek Yerler

Malatya Gezilecek Yerler

8 Haziran 2017
118 views
Donetsk Gezi Rehberi

Donetsk Gezi Rehberi

30 Kasım 2015
647 views
Keşfedilmeyi Bekleyen Dikili

Keşfedilmeyi Bekleyen Dikili

25 Aralık 2016
341 views
Yeşillikler İçinde Sümela

Yeşillikler İçinde Sümela

25 Aralık 2016
258 views